Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Am uitat sa va urez PETRECERE FRUMOASA!
dupa 'posibilitati' care cu, care si

Si mie mi-ar placea sa ne intalnim


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

uf..ramo, si eu am avut niste zile din astea..plus treziri dese dese..:(
no, vad ca maraie..ce bine ca s-a trezit..tre sa fac si aerosolii
s-a trezit si stefan- imediat il ducem la socri, da o mai las pe soacra sa mai bucatareasca linistita cate ceva :)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ramo, pai nu de la raceala o fi Sabinuta asa maraita? Ca rosu in gat are, zilele trecute avea si febra, la spital au zis viroza... poate o doare gatul... sigur are leagtura maraiala cu toate astea... Sa va faceti bine amandoua!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

fetelor intru si eu sa va urez numai de bine,sa aveti petreceri frumoase, sa intampinati anul ce vine bucuroase si implinite alaturi de micutii vostrii si de cei dragi!!!

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
"Cresteti sa va inmultiti si sa umpleti pamantul si-l stapaniti"
(Facere I,26)
http://happyrooms.blogspot.com/
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Ramo, pai nu de la raceala o fi Sabinuta asa maraita? Ca rosu in gat are, zilele trecute avea si febra, la spital au zis viroza... poate o doare gatul... sigur are leagtura maraiala cu toate astea... Sa va faceti bine amandoua!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Cristina,nu mai stiu,sincer...sper sa treaca cat mai repede...febra nu a mai avut de atunci...sper sa treaca repede si sa ne facem bine..
distractie placuta deseara....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

adriana, cum e supa de cartofi cu scortisoara si portocala?

baby, si a mea are acelasi program de somn, dar cu 1-2 treziri noaptea
Si cu mesele la fel, la 2-3 ore.

crispro esti o draguta!
Felicitari pt masinuta! Sa va poarte pe drumuri cat mai mult!

cris2010 cum au iesit bucatele?

ramonavlas incearca chamomilla 9 CH - cate 3 bilute de 2-3 ori pe zi, dizolvate in putina apa, cu jumate de ora inainte de masa, sau o ora dupa + masaj de 2-3 ori pe zi cu gingigel

ramo uff si Sabinuta ta e bolnavioara? sa treaca mai repede!

Fetelor, pentru dinti si stare de agitatie de la gingii si eu recomand Chamomilla. Noi am luat din Germania (ne-a trimis o prietena) www.osanit.de/" target="_blank">OSANIT, care e pe baza Chamomillei (tot homeopat)

Eu am facut prajitura cu albus si diplomat cu iaurt si fructe si vom petrece noaptea dintre ani cu nasii, impreuna cu copilasii nostri (baietelul lor e cu 2 luni mai mic decat Bianca).


VA UREZ IN PRIMUL RAND SA FIM SANATOSI CU TOTII, UN AN NOU IMBELSUGAT, PACE SI ARMONIE, MULTA INTELEGERE SI RABDARE, FERICIRE, REALIZARI FRUMOASE SI MULT MULT MULT NOROC!!!


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Michelle, la voi va fi fain de Rev, ca sunteti ambele perechi cu bebe mic... ca io mai am inca prieteni care nu stiu cum e cu bebe mic... si ori stau pana la ore tarzii, ori urla cand incerc sa culc copilul.

Deci, Ochidut, am facut azi branzica din 250 Lp si 2 tb de Calciu lactic. Si a iesit bine. branzica faina. sa vedem ce zice piticul, cat e de incantat...

Fetelor, va urez si eu un an nou minunat, cu multe impliniri si multe bucurii, cu copilasi sanatosi si voiosi!!! MA bucur de anul ce vine, ca am un copilas scump si un sot drag, si niste prietene virtuale excelente!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

intru si eu repede sa va urez UN AN NOU MINUNAT, CU FERICIRE SI SANATATE, CLIPE FRUMOASE ALATURI DE PITICI SI CEILALTI DRAGI VOUA!!! SA FITI MEREU ASA BUNE CUM VA STIU EU!!! LA MULTI ANI DELFINARIU!!

piticul canta la mine in brate, poate reusesc sa il culc putin,ca apoi sa il imbrac frumos pentru revelion, pana la baita desigur

apoi poate petrecem si noi putin pana la 12-1 noaptea , apoi la

sa ne auzim cu bine dragelor!!!

dovlecel - crisales parca intreba, eu i-am pus azi in supica zuchinni (nu am gasit chiar dovlecel) si i-a placut foarte mult supa.

eu am alta intrebare pentru mamicile cu experienta cand ii dau supa + felul 2, supa cu tot cu pastura tre sa fie cam 100-120 ml, ca mie imi iese mereu cam 200, si el papa cam 150, de unde sa mai pape si piure

*****************************************
mami fericita de nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Deci, Ochidut, am facut azi branzica din 250 Lp si 2 tb de Calciu lactic. Si a iesit bine. branzica faina. sa vedem ce zice piticul, cat e de incantat...

Fetelor, va urez si eu un an nou minunat, cu multe impliniri si multe bucurii, cu copilasi sanatosi si voiosi!!! MA bucur de anul ce vine, ca am un copilas scump si un sot drag, si niste prietene virtuale excelente!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Ce scumpa esti cum ai tinut tu minte Din Nan ai facut?
Deci e clar, numai eu sunt. Zau ca nu mi-a iesit, o sa mai incerc odata. Dar am facut din lapte din coemrt - 250 cu 2 tablete si asa a iesit.
I-am dat de vreo 2 ori combinat cu fruct. I-a placut mult tare

Ce urari frumoase ati facut toate, Ooana, Larisa si tu Crispo

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

LA MULTI ANI, CU SANATATE/ SA VA DEA DOMNUL TOT CE DORITI/ ZILE SENINE SI FERICIRE/ LAA MULTI ANI SA TRAITI!
I love you girls! delfinasi! tare tare!
Multi pupi de la Bacau!

I-am spus sotului de ideea Larisei si e f incantat, deci dac-o fi ceva, in masura posibilitatilor, noi ne bagam!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput