Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***286***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Am facut salata lui Novus si, ca nota personala, am adaugat ridichi iar la moioneza 2 linguri de smintina; a iesit o minunatie!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010



Si eu pun in maioneza smantana iar ideea cu ridichile e buna

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Aaaaa, incepeti cu liste:

Pai eu vreau ca Pisik mai putin faza cu Parisul. Dar nu m-as supara sa-l mai vad.

Adica vreau un job platit decent si care sa imipermita sa stau si cu Vladimir.

As vrea si o firma de "ceva". Pisiko, firma o am (e pe zero) daca iti trebuie sa-mi zici...

Asa...nu sunt coerenta deloc. Deci vreau multe...sa fie toata lumea sanatoasa si fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Alexandru Paul,ghiocel de Zori multi ani sanatosi si sa te uite necazurile cum te-am uitat noi toate

Ce imi doresc pentru 2011-?!
-sa fim sanatosi
-Bogdi sa faca progrese si mai mari
-sa scap de stresul banilor -adica sa am luna de luna -sa platesc terapiile lui Bogdi
-sa ma ocup mai mult de Isabella,caci noroc ca am fata desteapta ,caci tot ce stie acum ,stie din ce a "furat " singura,sau a tras cu urechea la logopedia lui Bogdi
-sa pot sa ies mai mult in parc cu ei
- sa am si eu cu al meu un co cat de scurt(adica min 4 zile)-nu fara copii-dar nu acasa-n-am avut asa ceva de 8 ani
-sa venim la o intalnire cu gasca(dar primavara/vara ...caci iarna e "grele" de carat cu microbuzul si trenul haine...si tot restul)




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am uitat sa adaug pe lista mea mutarea in noua casa adica vastele apartamente cu terasa mare mare unde sa-mi pun un hamac

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





In "Euforia"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Eu imi doresc:
-liniste pentru toata familia mea, oriunde s-ar afla;
-s-o gasesc si eu pe a mea;
-sanatate pentru toti;
-sa am timp si energie sa ma pot ocupa de Ian;
-sa ma fac titi din nou (fizic, psihic si mental )
-sa gasesc resurse sa ma pot gindi si la Jambo;
-sa ma descurc din ce in ce mai bine in activitatea inceputa
;-sa pot sa-i intorc prietenei mele timpul si energia pe care mi le acorda -desi stiu ca nu asteapta;
-mai am da' tre' sa o sterg

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Iata wish listul meu:

- sa fim sanatosi si sa nu ni se intample nimic grav ( nici noua, nici celor dragi)
- sa se corecteze picioarele lui Andrei si sa scape cu bine de operatia de polipi, daca trebuie sa o facem
- sa-mi gasesc o slujba mai buna/deschid o mica afacere, preferabil tot in domeniu, chiar daca ar presupune sa ne mutam intr-un oras mai mare
- sa termin cu doctoratul- asta am mai zis-o de o suta de ori, cred ca v-ati plictisit de mine!
- sa gasim timpul si resursele necesare pentru a ne oferi momente placute ( calatorii, iesiri cu prietenii, cate-o tura de shopping -de ce nu?!- cate-o carte buna etc.)
...si ar mai fi, dar nu vreau sa fiu prea lacoma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Iuhuhu!
Va dati seama, tufete, ca asta e al treilea Revelion pe care-l petrecem "impreuna"? La cat mai multe! Poate facem odata unul impreuna si "live"!
Sophiphi a dormit dimineatza pana aproape de 11; acum la 17 s-a pus la somnul "de amiaza" ceea ce ma bucura foarte tare, fiindca va fi in forma maxima la trecerea dintre ani!!
Eu mi-am terminat misiunea "bucatareala", gata vinetele, conopida si cartofii- toate cu maioneza, desigur. Of, novus, ceapa verde n-am mai gasit, cred ca ar fi fost dementiala, dar am gustat si zau ca si asa e minunata!! Multumesc de idee, asa am mai variat si eu meniul meu vegetarian!
Cu planurile, mi-as dori:
- sanatate tuturor celor dragi, in frunte cu Sophiphi;
- sa ma inteleg la fel de bine ca si pana acum cu iubitu' meu sotzior;
- sa mearga treaba cu doctoratul, sa ma tin de treaba, sa trec cu bine de sesiuni;
- sa renovam macar baia si camera mare, care are aerul ala nashpa optzecist;
- sa-mi pun masinutza la punct (mai o vopsea, mai o baterie noua etc);
- sa-mi mearga in profesie cel putin la fel de bine ca si pana acum;
- sa mergem in concediu undeva in strainatate si participam la cat mai multe intruniri forumistice;
- sa ne mearga bine pe toate planurile, ce mai incoace-ncolo!
Si acum asa, de incheiere a anului, ma bucur ca va cunosc pe toate, unora dintre voi, in frunte cu Novus, trebuie sa va multumesc pentru tot ce ati facut pentru mine (cred ca Sophiphi n-o sa primeasca toata viatza atatea cadouri de la bunicu'so cate a primit anul asta de la Novus! Si eu la fel!)
Acum imi vine-n minte ce-a zis Pisik, sa spunem chestii concrete (gen "vrei bani? pai spune cati!") si-mi vine sa o tachinez pe draga de chatonel: vrei sa faci dragoste mai des? Pai spune clar, cat de des?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Tufete, m-am gandit la o tema "neserioasa", pe langa cea serioasa propusa de Pisik, ca sa ne mai veselim si cele ramase la vatra. Trebuie doar sa contribuiti cat mai multe ca sa fie funny. Asadar: fiecare pune cate o intrebare aiuristica, facem o lista ( si asa suntem bune la liste!) cu intrebarile si apoi raspundem cu elan si sa vedem ce-o iesi. Va bagati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Io ma bag in orice, puteti sa-mi spuneti "musca"
Intrebare: care a fost proful vostru preferat in liceu si de ce? Faceti-i o scurta descriere.
Merge genul asta de intrebare, Anushka?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Daaaa, orice intrebare e buna!!!



Edit: Musco!

Mergi la inceput