Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***286***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, io-s la recuperari, da' ma intrebam: oare ne-am ramolit toate de am uitat sa uram primul ghiocel?

La multi ani, Alexandru Paul, bebe de Zori!
Sa fii sanatos si vesel si sa ai numai noroc in viata!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Tufete, io-s la recuperari, da' ma intrebam: oare ne-am ramolit toate de am uitat sa uram primul ghiocel?

La multi ani, Alexandru Paul, bebe de Zori!
Sa fii sanatos si vesel si sa ai numai noroc in viata!



La multi ani si din partea noastra!

De ramolit ce sa mai zic... ca si pe tine te-am sarit...

Dau ceva de baut disearam sa ma ierti!

Citat:
citat din mesajul lui novus
Nici eu nu simt freamatul, noroc cu Ada ca ma tine in priza ca altfel ma plictiseam chiar, afara nu putem iesi ca e cam friggg, mama face papa, Pisi a facut ieri curatenia asa ca sunt o lady ce mai


Mda... nici noi nu am mai iesit afara din casa de la shoppingul nocturn... asa ca Adela e hiper-kinetica, de m-a zapacit de cap, am pus punct aventurii culinare, ca m-am gandit ca ar fi momentul sa culc copilul si sa ma ingrijesc un pic si de... alte aspecte. Voiam sa mai gatesc eu si alte kestii "umplute", dar... asta e ceasul zice ca tre sa ne oprim din bucatarit.

La "alte aspecte", am initializat cu un pic de net, ca voiam sa ma lamuresc unde e "Paradisul copiilor" in Targoviste, avem maine o invitatie acolo la un Vasilik... dar nu cred ca o sa mai avem energie sa o onoram... Si daca tot am intrat, am zis sa trec si pe-aici sa vaz ce mai faceti si sa mai vad taburile cu poze, restante. Vazut pozici cu ghiocei frumosi.

La tema cu Revelionul, nu-sh ce sa raspund, nu am facut kestii absolut deosebite in nici un an... am avut un Revelion deosebit de nashpa, dar nu as povesti despre asta...

Fetele cu cromatica, sunteti bestiale!

Si cum nu cred ca mai intru anul asta, ca ma apuc de rezolvat... "alte aspecte", printre care si culcatul copilului "de dupa amiaza", va urez:

"La multi ani!"

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am facut salata lui Novus si, ca nota personala, am adaugat ridichi iar la moioneza 2 linguri de smintina; a iesit o minunatie!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La tema cu Revelionul... Am in cap 2 Revelioane:
- unul facut cu gasca sora'mii la munte, nush cand, 1999 sau 2000. Cred ca totusi 1999. Era si vara-mea (avem o verisoara cu 2 luni mai mare decat sora-mea) si a fost unul dintre putinele momente cu o comunicare reala intre moi si dumneaei. Ca atunci cand am avut eu nevoie de acelasi tip de sprijin m-a lasat cu ochii-n soare, e deja alta poveste, dar pt mine conteaza faptul ca am vazut la un moment dat un suflet si stiu ca, oricat de dezamagita as fi de persoana respectiva, e acolo ceva uman. Ma rog, si sor'mea avea o gasca simpatica, am avut si un mini-flirt, care s-a dezumflat cand a auzit ca io-s sora mai mica

- al doilea e primul Revelion facut cu husband, inainte sa fie husband, in ilegalitate, tremurand la ideea ca ai mei ar putea sa sune la persoana care ma acoperea. Cu artificii si destule intrebari, ca nu prea stiam noi ce ne va rezerva viitorul.

Asta ca sa nu intru in noul an cu teme nefacute!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

am sa raspund la tema dar la modul general, nu pt 2011:

_ as dori ca noi sa ne intelegem in continuare f bine si sa facem dragoste mai des (e greu sa mai "prestezi" activitati de cuplu cind e un copil in preajma )

_ as vrea, dpdv profesional, sa impac cumva lucrul in schimburi si gradi cind va fi sa mearga dragoana, adica din septembrie 2011; faptul ca lucrez "invers" decit lumea imi da timp pentru mine, imi lasa posibilitatea de a citi, de a gindi pentru mine, imi aduce satisfactii banesti deloc neglijabile... sper sa impac si capra si varza.

_ as vrea ca Izia sa inteleaga cit mai repede ca este un copil privilegiat si ca trebuie sa fie altruista, sa se gindeasca la copiii care nu au nici minimul vital, ce sa mai vorbim de mormane de jucarii (noi nu i-am luat nik de craciun, insa a primit o droaie din partea familionului). Nu vreau sa fie un copil rasfatat si egoist, care sa aiba doar fumuri in capatina. In general copiii urmeaza tendinta parintilor si aici e ok, insa sper ca anturajul pe care il va avea va fi la fel de ok... pt ca eu nu il voi putea controla.
_

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



m-ai uns la suflet cu dorintele tale pt Izia , le-ai spus asa frumos, exact asta mi-as dori si eu sa inteleaga Ada si sper sa reusesc !

In rest pt anul urmator imi doresc asa :
- sa fie sanatoasa toata familia mea cu mine-n frunte si sa nu se lipeasca de noi nici o boala incurabila sau grea
- sa mai traiasca bunicuta mea draga macar vreo 5 ani
- sa vizitez cat mai multe locuri, calde daca se poate, lista mea e lunga nu are rost sa o expun
- sa-mi pastrez jobul la locul de munca actual unde se prevad tot felul de modificari si reorientari
- sa reusesc cumva sa ajung la zi cu niste carduri adica asta inseamna sa castig mai multi banuti
- Ada sa se integreze bine la gradi si sa se dezvolte la fel de armonios ca pana acum si sa se simta bine in pielea ei, sa fie constienta ca o iubim enorm si suntem langa ea mereu

Sigur am uitat ceva dar o sa mai adaug

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sa mai zic ca si pt mine Revelionul e o noapte obisnuita, o vad ca pe un prilej de a mai shede cu oameni dragi, de a mai vorbi una-alta... Prin urmare am facut o placinta cu branza (prima data cand iau foi si-s dezamagita), falafel, humus, placinta cu mere (ca-mi mai ramasesera foi) si biscuiti; las acasa o mancare chinezeasca cu chiept de pui si orez. Dupa cum se vede, numai bucate traditionale

Cand eram mica si ceva mai bisericoasa mi se parea un fasss si mai mare Revelionul, nu pricepeam ce nevoie mai e si de dansul cand avem Craciunul care are neshte semnificatii...

Fetele cu cromatica, lasati culorile doar pe haine, am incredere ca Novus va organiza revansa...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

M-am gandit serios si uite unde as vrea sa-mi petrec Revelionul la anul: http://www.visitnorway.com/us/Product/?pid=92792 , preferabil alaturi de prieteni dragi. Ziua as merge sa urmaresc o cursa de biathlon - daca ar participa si Ole Einar Bjorndalen ar fi de vis!- apoi m-as tavali cu Andreiul prin zapada aia minunata, ne-am plimba cu sania trasa de cai/reni si apoi as petrece in cabana aia frumoasa toata noaptea!




Pt gasca zau ca vin si eu , las sezlongul si berea la o parte si iau saniuta si vinul fiert

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

No, bun, fac si eu wish list-ul, ca dup-aia poate mai prind niste nani langa injiner.

La mine toate dorintele depind de parale. Daca o sa avem parale, rezolvam si problema stagiului si poate si dorinta mea de bb2.
Asadarr:

- sa castigam ceva mai bine si io si huzband (nu zic valoarea ca mi-e rusine de pretentiile mele)
- sa se obisnuiasca piticul cu schimbarile pe care le presupun eforturile noastre de a castiga mai bine.

S-a trezit, cine va fi la noapte cu ochii cat cepele?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

La multi ani fericiti Alexandru Paul


Eu ma bucur tare mult, ca ati fost alaturi de mine anul asta, imi sunteti tare dragi cu totii si raman cu speranta ca la anul care vine sa participam macar la o intalnire.

Va imbratisez cu drag si va urez din inima un an nou in care sa aveti parte de multe realizari, bucurii, impliniri, sanatate si tot ce va doriti

LA MULTI ANI!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am uitat sa adaug pe lista mea mutarea in noua casa adica vastele apartamente cu terasa mare mare unde sa-mi pun un hamac

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput