Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***286***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Neatza!

Visul meu se cheama Republica Dominicana si zau ca nu m-ar supara in nicio perioada a anului sa se implineasca

Mami de minune mica



Vin si eu cu tine !!

Si sa stii ca diseara am o bluza cu putin mov in semn de solidaritate

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Simply si eu as fi curioasa sa stau la o vorba cu Marioara, nu am avut ocazia pana acum dar cred ca merita incercat o data, de doua ori, nu mai mult ca incepe sa-ti placa de ea poate

Bianca, fain revelion ai avut tu !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ANAAN, pai unele din lucrurile pe care le-am invatat anul asta este ca trebuie sa iti numesti clar dorintele si visurile ca sa le ajuti sa se implineasca. Daca stai sa te gandesti, noi ne dorim chestii gramada, dar daca ne pune cineva sa le definim nu prea stim, o dam dupa gard. Vreau bani. Ok, cam cati ai vrea? aaa, pai nu stiu...pai daca tu nu stii, atunci cum sa ii ai? Vreau sa imi fie bine. Ok, ce inseamna asta? Aaaa, pai, nu stiu...etc.

Si uite asa mi-e venit ideea. Ia faceti voi o lista de chestii pe care vi le doriti pt 2011.

Incep eu:
- sa fim sanatosi
- sa vad Parisul
- sa imi fac business-ul meu, fie cu flori, fie consultanta PR (aici recunosc ca sunt ambiguua, dar nu ma pot hotari inca)
- sa castig minim 1500 euro/luna
- sa renovam apartamentul
- sa continuam dansurile si la anu sa luam locul I

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

No asa Pisik, asta-i atitudinea buna pt succesuri !!

Lista mea imediat ce o culc pe Ada

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

nu va mai duceti la amsterdam, cica nu le mai dau voe la turisti sa consume :) doar autohtonii

simply, si io facui adineauri praji cu cioco, da uitai sa pun ness

acu bagai cocosu la cuptor, pusei si de-o ciorba de potroace din gitul lui, pipota si ficati.

deseara tre sa fac garniturile, desi... parca as face de-acu ciupercile, sa scap de ele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

NOVUS, multumesc de suport Si eu si Pisi suntem mov diseara, mai mult la propriu, ca la figurat ne-am hotarat sa ne bucuram de Revul pe care il facem, sa nu suspinam dupa ce nu avem

Noi am facut marea greseala sa o scoatem pe Ana obosita afara, a atipit pe sanie si acum nu o mai culca nici Politia Parca vad ca iar trebe plimbata cu masina

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

PISIK, , tema ta seamana cu cea cu rezolutia chatoneasca, la care am ratat momentul sa raspund, asa ca o fac acum:

- pt anul asta nu stiu prea clar ce sentimente am, ca a adus schimbari mari, ale caror efecte inca nu s-au definitivat, insa "home is where the heart is", suntem sanatosi si impreuna = fericiti. Plus ca luna asta am reusit sa luam cam tot ce ne trebuie prin casa, incepe sa fie warm and cosy, deci si disconfortul fizic dispare, suntem pe drumul cel bun!

-pt anul care vine imi doresc sa mi se limpezeasca gandurile si sa reusesc sa-mi fac un plan pt propria persoana, ca momentan n-am idee ce vreau sa fac pe viitor, stiu doar ca n-as mai vrea sa fac ce-am facut pana acum....
Concret, vreau sa invat spaniola, vreau sa-mi gasesc un job pe plac, vreau ca Luca sa se integreze usor si placut intr-o comunitate de pici (aici au picii tot felul se "scoli" - ca tot escuela la zice si scolilor, si gradinitelor, si creselor ), vreau ca Mura sa fie fericita in noul ei camin, vreau ca Mimi sa-si construiasca o cariera frumoasa si solida - pentru asta sunt dispusa sa sacrific multe (pt mine, nu si pt copil, sa ne intelegem), si vreau sa fim multumiti de noi insine la revelionul ce va veni la anul!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

M-am gandit serios si uite unde as vrea sa-mi petrec Revelionul la anul: http://www.visitnorway.com/us/Product/?pid=92792 , preferabil alaturi de prieteni dragi. Ziua as merge sa urmaresc o cursa de biathlon - daca ar participa si Ole Einar Bjorndalen ar fi de vis!- apoi m-as tavali cu Andreiul prin zapada aia minunata, ne-am plimba cu sania trasa de cai/reni si apoi as petrece in cabana aia frumoasa toata noaptea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

am sa raspund la tema dar la modul general, nu pt 2011:

_ as dori ca noi sa ne intelegem in continuare f bine si sa facem dragoste mai des (e greu sa mai "prestezi" activitati de cuplu cind e un copil in preajma )

_ as vrea, dpdv profesional, sa impac cumva lucrul in schimburi si gradi cind va fi sa mearga dragoana, adica din septembrie 2011; faptul ca lucrez "invers" decit lumea imi da timp pentru mine, imi lasa posibilitatea de a citi, de a gindi pentru mine, imi aduce satisfactii banesti deloc neglijabile... sper sa impac si capra si varza.

_ as vrea ca Izia sa inteleaga cit mai repede ca este un copil privilegiat si ca trebuie sa fie altruista, sa se gindeasca la copiii care nu au nici minimul vital, ce sa mai vorbim de mormane de jucarii (noi nu i-am luat nik de craciun, insa a primit o droaie din partea familionului). Nu vreau sa fie un copil rasfatat si egoist, care sa aiba doar fumuri in capatina. In general copiii urmeaza tendinta parintilor si aici e ok, insa sper ca anturajul pe care il va avea va fi la fel de ok... pt ca eu nu il voi putea controla.
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, io-s la recuperari, da' ma intrebam: oare ne-am ramolit toate de am uitat sa uram primul ghiocel?

La multi ani, Alexandru Paul, bebe de Zori!
Sa fii sanatos si vesel si sa ai numai noroc in viata!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput