Sept-oct 2011

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

stai linistita andr@ ca daca e sa se vada saculetul gestional tot e fine nu iti fa griji mari ca o sa reusim sai vedem si maruti la eco cum dau din minute si picioruse, eu numai la asta ma gindesc ca peste 3 saptamini o sa fimi maricei si o sa auzim si inimioara batindeu spun tatal nostru tot timpul si ma rog sa fie bine cu bebe
ai mare credinta ca si la tine bebe o sa fie bine, daca ai beta 93 si azi ai dat iarasi cu siguranta va fi dubla abia astep sa ne scrii si la restul mamicilor de aurasi de sept-oct2011

Maria

5+
http://picasaweb.google.com/cernea.mariana/28102010?authkey=Gv1sRgCPfhuoeztpPNpwE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Multumesc pentru urarile de bun-venit si de felicitari. Va doresc si voi sarcina usoara si bebelusi sanatosi si frumosi nascuti la termen cu bine.

Voi cum v-ati calculat saptamanile de sarcina?

Daca am calculat din prima zi a ultimei menstruatii , adica 20 noiembrie, inseamna ca acum am 6 saptamani de sarcina? :)

Noi cred ca l-am conceput pe 10 sau 12 decembrie. Conteaza la calcul data conceperii bebelusului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Am uitat sa va intreb de ce ati mai facut analiza HCG daca ati fost oricum la eco si v-a confirmat sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

lore daca a fost UCM pe 20 noeimbrie nu are cum sa fie conceptia pe 10-12 decembrie, undeva pe 3 decembrie dar depinde de ce durata a ciclului aveai?
la mine UCM pe 1 decembrie si am 3+ saptamini de sarcina si 5+ de la ultimul ciclu, acum calucleaza cu durata CM pe care o aveai si vei vedea care e perioada reala de sarcina si de la UCM

Maria

5+
http://picasaweb.google.com/cernea.mariana/28102010?authkey=Gv1sRgCPfhuoeztpPNpwE#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Pai au aveam CM luna + 5-6 zile , adica asteptam CM intre 25-26 decembrie, am avut un CM lung, si daca e sa scad 14 zile de la data cand trebuia sa vina CM in decembrie da asa cum am calculat eu 12 decembrie. Medicul obstetrician mi-a spus sa calculez ovulatia dupa formula: prima zi a urmatorului CM minus 14 zile. Eu inainte sa merg la el calculam prima zi a UCM plus 14 zile, insa doctorul mi-a spus ca e gresit calculul, CM fiind efect al ovulatiei, nu ovulatia un efect al CM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui andr@

Citat:
citat din mesajul lui racheel

lore bine ai venit

maryya, ce minune

La mine UCM a fost 28 decembrie.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



d



poate noiembrie racheel

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

www.fertilityfriend.com/home/28fb01" target="_blank"> GRAFIC
4+


da noiembrie am gresit

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Cred ca raspunsul final aspura numarului de saptamani de sarcina il voi primi mai exact de la medicul obstetricial pe 13 ian cand sunt programata la o noua eco. :) Poate atunci ma va lamuri cum sa calculez si singura evolutia pe saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Am fost si eu azi sa-mi fac beta si maine primesc raspunsul.Sper din toata inima sa fie bine.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt .
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

o sa fie bine racheel fetelor voi aveti ceva dureri de burtica? daca da, unde mai exact? (ma refer, intr-o anumita parte sau central abd?)

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

www.fertilityfriend.com/home/28fb01" target="_blank"> GRAFIC
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Eu am avut cam 2-3 zile in care m-a durut burta , desi ... nu as putea sa ii spun durere. E o senzatie atipica si parca intr-un loc unde nu m-a mai durut niciodata. Simt ca niste intepaturi la mijlocul pelvisului, cam cate 3-4 la rand, insa cred ca e ceva natural, o voi intreba si pe doctorita.
E vreuna dintre voi din Iasi?

Mergi la inceput