Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

in legatura cu burtica....eu am avut de cand ma stiu colacel....odata cu nasterea colacelul a crescut ptin...desi am slabit ff mult...sunt cu 3 kg mai putin decat aveam inainte de nastere...tot am colacelu. si cred ca il voi avea tot timpul. Cred ca ar tb sa ma ambitie sa-l dau si jos..dar am niste leni (de la lene) in mine

cu intarcatul....ce sa zic... eu pe timp de zi nu-i mai dau lapte de la tzitzi..am vr sa nu- dau nici noaptea dar nu am putut. cred ca pana la intarcat nu mai e mult. eu am trecut pe lp...seara si dimi ii dau jumi juma

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui tomaca


Lorex- ma bucur ca esti mai bine. Usor trec toate, vrei - nu vrei. Felicitari pentru Bobitza. Am vazut poze noi. Se face tot mai frumoasa.

Eu am un nuc mare in curte. toata lumea a sarit pe noi sa-l taiem ca ne face rau. Este adevarat? Ce poate sa ne faca?


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





Mituri
Nu poate decat sa-ti tina umbra vara, sa-ti dea oxigen!
Eu am avut in copilarie un nuc mare mare in curte si tata ne-a facut un leagan pe una din ramurile mai groase!
Ce fain era!
Vara imi faceam infuzie din frunze de nuc si maspalam cu ele pe par si-i dadea o nuanta castanie-aurie de ma intreba lumea daca ma vopsesc!
Mancam nuci verzi si uscate!
E o comoara la casa omului!
Nu-l taiati!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_





total de acord......



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

rox y imi pare rau ca sunteti bolnaviori............
sper sa scapati repede.........
imi pare bine ca a fost frumos la ziua de nastere......
daca esti amabila sa imi spui defapt ce anume continea bufetul suedez.............plssssssss
Sanatate multa amandurora....




elefantica poti sa ii dai ce lapte praf doresti tu..nu e neaparat Nan, si eu nici nu recomand Nan, dar faci cum iti spune tie instinctul de mama, sa allegi intre LV si LP....
bafta cu intarcatul.si eu cred ca e mai bine sa o intarci trepatat, ca dintr-una ar fi prea traumatizant pentru ea, mai ales ca ii place mult mult.......



cu colacelul, ar fi o solutie.................
sa ne facem masaje zilnice..asta fiind la baie sub dus sau in cada.punanad ceva gel de dus/sapun care aluneca mai bine si strangand pur si simplu grasimea de acolo..........

sau dupa baie, cu lotiune de corp aceeasi poveste, intinse pe spate, apoi cu genunchii ridicati, apoi pe laterale..............

pentru prima oara e dureroasa tehnica, dar apoi merge ca pe roate, si nu face decat sa arda multimea de celuita adunata acolo unde nu trebuie..
la mine merge.........dar mi-e [size=2]lene[/[size=2]..................nu ziceti la nimeni
treaba asta asociata cu abdomene ZILNICE.........functioneste garantat 100%
treebuie stans pana se inroseste tare toata zona burtii..coapsa........daca o sa afceti o simtiti cum stau acolo minunatiile de grasimi adunate acolo ...........sa nu aveti mila de ele...strangeti-le cu putere.s-ar putea sa va apara si vanatai
dar trec ele.............



desi........mi-am pun in plan ca de la anu ma apuc iarasi apoi om vedea ce a fi..............



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

bea..bufetul suedez continea nu cine stie..salata de beuf, de peste, de vinete, platouri cu salam cascaval, branza, masline..din astea..am mai facut si niste crochete din foietaj cu salam si ketchup...no cam atat...

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

vorbeati de burta

eu am avut si inainte de sarcina dar acum s-au adaugat si vergeturi la ea......

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Lorex oare asa isi va aminti si fii-mea de nucul ei?



cum sa nu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

buna seara si de la noi...



eu am citit zilele astea de dupa cortina..vineri facut vaccinul...si tot vineri febra...sambata pauza....duminica febra de 2 ori, luni mucsori si tuse si io la fel...si ieri am fost la dr ..si ghici ciupera? ea...bronsita si bronsolita cauta..si io faringita si amigdalita acuta...azi noapte io febra..nush cata ca eram firbinte si prin somn m-am simtit....si ea azi dimi febra 40 cu 2..intre timp i-a scazut

deci noi de revel aveam planuri sa mergem toti trei la cineva acasa tot cu bebel....dar stam acasa sa ne facem bine ca nu vreau sa ne intoarca boala...anu asta petrecem in 3...

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!





uff...insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Asa ...si acum intrebarea...

V-am mai intrebat eu capitolele trecute cum aveti de gand sa-i intarcati pe pufi...in special pe cei ultra, extra atasati de tzitzi a lor ...cum este fii-mea ...si in cautare de idei am dat peste un subiect, aci pe DC, despre intarcare...era acolo o mamica care si-a intarcat bebe-ul treptat...adica in cateva luni ...a inceput prin a-i scoate mesele de pe zi ...apoi cele de seara si dimineata ...si ultimele parca cele de noapte ...pe la 1 an si 6 luni ...as vrea si eu sa incerc varianta asta, dar nush cu ce lapte sa ii inlocuiesc mesele...eu as incepe cu cele de dimineata si seara ... adica LV???...LP???? ...de care????...Isabela pana la 3 luni a papat Nan 1(daca va mai amintiti ea nu a fost exclusiv pe tzitzi de la inceput), mai are vre-o treaba...trebuie sa ii dau tot Nan???

Eu pana de curand eram setata sa o intarc brusc, prin lipsa mea vre-o saptamana...eu si sora mea asa am fost intarcate...dar acum ...vazand-o pe ea cat de atasata e de tzitzi ...ma gandesc ca o sa fie o trauma prea mare pentru ea ...nu????


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"





eu votez pt intarcatul treptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:



lillo, plateea, nyny ,xela, lorex,(ms de link) multumesc de raspunsuri!

lillo m-am topit cand am citit ca ea te iubeste si cand o certi

nyny a papat ceva sotul tau cand a fost mic? care e secretul? multumim de cinste...

multumim sorina de cafea....dar decenuela...nu cred ca te depasteste nimeni...oricum esti campioana la dat cafele la ore matinale

ana am lipsit la partea cu statul copacel a lui creanga.la vremea aia imi statea capul la baieti

tomaca subscriu la ceea ce a zis lorex si lillosi bea....sa nu tai nucul!...eu am de cand ma stiu la tara un nuc din an cu sora mea...si e mare acum in curte...face o umbra....si nimeni nu a patit nimic rau de la el!

roxy sa va fie de bine ziua de nastere! asteptam sa va felicitam si noi vineri! chiar ca bancher se face!ai pus poze cu minunea de ziua ei?

elefantica si eu sunt ptr intarcatul treptat...ar fii totusi prea traumatizant sa intarci copilul dintr-o data...zic eu! bafta!

mamidepuiuti

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

bea..bufetul suedez continea nu cine stie..salata de beuf, de peste, de vinete, platouri cu salam cascaval, branza, masline..din astea..am mai facut si niste crochete din foietaj cu salam si ketchup...no cam atat...

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!






mersiiiiii



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput