Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Plateea,

Doamne fereste...eu nu vreau sa mai slabesc(as fi vrut sa raman la 50)...doar sa scap de colacel..desi...daca n-as sta cocoshata si as mai tine si burta supta asa cm mi-a recomandat kinetoterapeutul nu se mai prea vede nik..

Dar tot am sa incerc tratamentul lui Bea


Cica la odiseea ian-feb 2011 primul puf tot pe 1 ian s-a nascut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

e grele...si multe de raspuns..

eu l-am adormit pe jiji dar tre sa ma culc si io ca maine iar o luam din loc...la socrela de data asta...adik inca vreo 470 km. doamne ajuta

lorex....pupam somaleza
tomaca...nucul e un copac pretios...f greu se prinde...nu tre sa-l tai..
nyny...n-am prins faza cu sotul..dar m-ai spat cu burta..tocmai acu?...imi place sa stau lihnita de foame in pat si sa ma uit in oglinda de la dresing.....cand ma ridic...sau vb lui lorex..cand mananc...ma trezesc la realitate
cred ca vb lu bea..trebuie masaj...si multa miscare...DAR E MARE LENEA...

bea..ai fost f f nostima cu masajul...la sange..parca era film horror....
bufet suedez idei: oua umplute cu pate si amioneza, chiftelute, cascaval, 3-4 feluri de mezeluri, masline, cabanos, eclere..de fapt gogosele din alea umplute..cu branza, zacusca, icre, salata vinete, salata beuf, alune, saratele, ce sa zic..multe kkstusiri din astea..in cantitati mici.da variate.pana la urma...fa ce ai..si cat te tine buzunarul, ivanel sa fie sanatos.

ele..cand ziceai de intarcat...ma intrebam daca eu o sa reusesc pana la 40 sa-l intarc...sa treaca sarbatorile si ma gandesc...CLAR..TREPTAT...momentan sunt stresata ca el nu prea bea lichide si atunci..ramane tt de baza la cap asta

mai scriu dimi..la coffe..pik ochii in gua si f f cuand va avea loc prima trezire..dintr-un lung shir...

ppup//nb

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

eu din ce am citit la fetele de ian feb 2011 am vazut ca primul lor bebelus s-a nascut pe 5 dec

oricum s-au nascut destul de multi in dec la ele

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Cat despre umezeala...dap, nasol...si la noi este tare umezeala anul asta, de cand s-a izolat termic blocul..incercam s-o tinem in frau...aerisim des...e grele...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


Pai cat de "tare"? Parca era bine ca umiditatea in camera bb-ilor sa fie mai ridicata decat la adultzi, pe la 60-65%. Sau ma inshel eu?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Tot despre umiditate ... cred ca in primul rand este nevoie de un higrometru ca sa masuratzi umiditatea din camera si apoi, in functzie de ea, dezumidificator sau umidificator. Eu, de pilda, deshi am si termopane si izolatzie exterioara, cu tot cu aerisirile de peste zi, am maxim 45-50% umiditate si uneori mai bag si umidificatorul la ora de culcare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Cum dezvetzi un copil incapatzanat (de fapt 2) de 1 an sa nu se mai joace cu draperia? Am incercat cu frumosul (zis si explicat de 1 milion de ori pe zi) si cu ignoratul si cu certatul (ton ridicat) si cu distrasul atentziei. Ce-ar mai fi?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

mamidepuiuti Nu te lasa! Sa-ti vina cheful de toate! Tzin pumnii!



beatrice Si io am optat tot pentru bufet suedez (salata boeuf, salata de conopida cu maioneza si usturoi, salata de icre de crap, chiftelutze de carne, alune, saratzele) + dulciuri (fursecuri asortate, pricomide, bezele, caramele, piroshti ruseshti cu orez, stafide si rahat, tort) + bauturici (tzuica, whisky, vin, sucuri, shampanie, vishinata, vermut) ... doar ca noi am fost totzi vreo 12.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Cum dezvetzi un copil incapatzanat (de fapt 2) de 1 an sa nu se mai joace cu draperia? Am incercat cu frumosul (zis si explicat de 1 milion de ori pe zi) si cu ignoratul si cu certatul (ton ridicat) si cu distrasul atentziei. Ce-ar mai fi?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





Datul draperiei jos?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Cum dezvetzi un copil incapatzanat (de fapt 2) de 1 an sa nu se mai joace cu draperia? Am incercat cu frumosul (zis si explicat de 1 milion de ori pe zi) si cu ignoratul si cu certatul (ton ridicat) si cu distrasul atentziei. Ce-ar mai fi?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





Datul draperiei jos?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David


sau... bataie la fundu gol cu biciu'

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Cum dezvetzi un copil incapatzanat (de fapt 2) de 1 an sa nu se mai joace cu draperia? Am incercat cu frumosul (zis si explicat de 1 milion de ori pe zi) si cu ignoratul si cu certatul (ton ridicat) si cu distrasul atentziei. Ce-ar mai fi?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





Exact in aceeasi situatie am fost si eu azi cu niste ornamente din brad. De 2 sapt avem bradul in casa si nu pot spune ca l-a interesat prea tare pe David. Se ducea la el din cand in cand sa mai culeaga cate un glob dar se plictisea destul de repede de el.
Eeee.... azi nu stiu ce a avut. Eu il luam de langa brad si el se ducea glont inapoi. N-am avut ce sa-i fac decat sa-l duc in camera la el (bradul este in sufragerie) pana a uitat. Intr-un final s-a mai potolit.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput