Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La draperie nu pot renuntza... O trag mereu cand ishi fac somnurile de peste zi. Dar ma tem ca intr-o buna zi norocul se va fi sfarshit si le va cadea corniza in cap. Pur si simplu se ascund dupa draperuie si chicotesc acolo sau se harjonesc, chiar daca nu le bag in seama. Daca le dau cat de putzina atentzie numai acolo se duc, razand sau plangand, depinde cum reactzinez eu, dar musai acolo se duc. Sa nu zic ca in spatele draperiei sta si caloriferul (de fonta) si Nataly chair a dat deja cu capul de el exact la o joaca cu draperia...


Ash mai avea o solutzie... sa mut un patutz in dreptul caloriferului si implicit al draperiei, dar nu prea mi-e la indemana. Pana la urma... Oricum, celalat patutz tot il mut.. pentru blocarea dulapului cu ushi glisante. Altfel, toata garderoba si totzi pampershii sunt imediat prin toata camera ... Testat...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:



Ne mai tineti minte?

Am intrat sa va urez SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU PLIN DE BUCURII ALATURI DE CEI MAI FFRUMOSI PUFULETI!!!

Imi cer scuze ca am ratat sa va urez de Craciun dar de 3 zile va tot citesc sa recuperez (ca nu prea e timp aici) si am vazut ca ati fost cuminti si ati petrecut frumos. Am vazut si poze! De vis!
Am vazut ca mai sunt si pufi bolnaviori le uram sanatate si pufi cu personalitate uram mamicilor sanatate (la cap! vorba Xelei).

Noi am zburat cu bine (copil cuminte) am facut aici multe cumparaturi in prima zi (cadouri) apoi multe vizite in urmatoarele 2 zile (sa dam cadourile) apoi am fost la cumparaturi intr-un mall nou care s-a deschis aproape de noi si intr-un final am ramas cu un Yannis cu programul dat peste cap...acum de ex se joaca ...

Mi-e dor de voi!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata!

Vad ca iar sunt prima care se trezeste, asa ca iar va invit la o cafelutza calda, aburinda!
Cam la ora asta este timpul meu, numai pentru mine, cand beau cafeaua, va citesc, si.. nah..mai o vopsea in par, mai un epilat...mai fac ceva pentru mine, ca altfel ma pashte butoiul.
In restul zilei nu reusesc, ca ma cam alearga copiii (cei mari, si cei mici). Poate n-am eu un...time management bun...nu stiu, dar in afara de curatenie, spalat, calcat, gatit, hranit si adormit bebelina...nu reusesc sa fac mare lucru..N-am mai vazut un film cap-coada...de cand s-a nascut Iris. Voi cum faceti, sa mai faceti si ceva pt sufletul vostru..(nush, o carte, un film, coafor...etc)?

MP...multumim de vizionarea pozelor, si de aprecieri! N-as recomanda intrarea in butoi... si eu ii dau tarcoale de muulte ori, numai ca ma feresc sa intru de tot, ca stiu ce greu e de iesit de acolo...

Nyny...am vazut pozele voastre...ai niste papusi de copii acolo! Sa va traiasca, si sa fie sanatosi! A, si subscriu la intrebarea cu pushca... Cat despre burta...uffff, am si eu una bucata. Dupa prima sarcina am scapat repede de ea, dar aveam cu 15 ani mai putin, si nici nu ma facusem ditamai omul, ca la Iris(114cm a avut burta mea diametru,eram uriasa).Ma mai strang cu o centura ...sport n-am voie...se pare ca raman cu ea.... Arata jalnic (Lorex, ce simpatica ai fost...somaleza)...ca nici eu n-am kile multe..vreo 53 la 1,68..si arat..."di vis"...exact ca o somaleza, slaba si cu burta mare..Asta e..noi sa fim sanatosi!

Larisel...sarumana de ideea cu higrometrul, nici nu ma gandisem . Ziceam ca e cam mare umiditatea din cauza ca am observat cu se scurge condens pe geamuri, si pentru ca au inceput sa apara puncte de igrasie pe un perete (au intrerupt lucrarile de izolatie din cauza vremii, si peretele ala a ramas neizolat).Tot dau cu o solutie antimucegai de la Bison, dar vad ca dupa un timp...reapare...N-am avut niciodata asa ceva, de 8 ani de cand locuim aici, si eu de-asta am dat vina pe izolatie...sau pe izolatia incompleta, offf! Astept sa vina vremea frumoasa, sa izoleze tot, si apoi...mai vedem. Oricum, higrometru e musai sa cumpar.. sa vad cum stau.

Ele...cred ca te-ai topit cand ai vazut-o pe micutza cu servetelul, ca strange firimiturile, si ca sterge praful...fetiza harnicutza! Cat despre intzarcare..eu n-am alaptat, deci nu am experienta...insa as face-o treptat, cum ai zis tu.....sa nu traumatizezi bebelina atasata de tzitzi a ei.Zic si eu..

Cred ca mai era ceva...nu mai stiu...trimit, ca misca bebe in front!
O zi buna tuturor!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Cum dezvetzi un copil incapatzanat (de fapt 2) de 1 an sa nu se mai joace cu draperia? Am incercat cu frumosul (zis si explicat de 1 milion de ori pe zi) si cu ignoratul si cu certatul (ton ridicat) si cu distrasul atentziei. Ce-ar mai fi?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





Datul draperiei jos?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David


nyny..mi-ai luat vb din gura....:)))

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

La draperie nu pot renuntza... O trag mereu cand ishi fac somnurile de peste zi. Dar ma tem ca intr-o buna zi norocul se va fi sfarshit si le va cadea corniza in cap. Pur si simplu se ascund dupa draperuie si chicotesc acolo sau se harjonesc, chiar daca nu le bag in seama. Daca le dau cat de putzina atentzie numai acolo se duc, razand sau plangand, depinde cum reactzinez eu, dar musai acolo se duc. Sa nu zic ca in spatele draperiei sta si caloriferul (de fonta) si Nataly chair a dat deja cu capul de el exact la o joaca cu draperia...


Ash mai avea o solutzie... sa mut un patutz in dreptul caloriferului si implicit al draperiei, dar nu prea mi-e la indemana. Pana la urma... Oricum, celalat patutz tot il mut.. pentru blocarea dulapului cu ushi glisante. Altfel, toata garderoba si totzi pampershii sunt imediat prin toata camera ... Testat...


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





n-ai putea sa le legi la mijloc sau cumva mai jos si panglica respectiva sa o agati mai sus...si automat se ridica si nu mai ajung la ele....nu am fost prea explicita...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili...pai ce....io fac cafea degeaba????

bag si io una....sa nu raman in stoc

sorina...subscriu la timpul..."pt mine" cam tot pe la orele astea si io...ce-ai scris acolo....carte...film....wow...ce-i aia???? sincera sa fiu din cauza faptului ca-mi place sa nu-mi scape nik...sa rez tot ce se poate rez...copil..mancare...curatenie..cumparaturi...etc....constat ca nu-mi mai ramane timp pt mine...cred ca nici macar nu stiu ce-ag face sa am 2-3 ore...cu ce-as incepe????
singua chestie...ma mai duc la cosmetica...mai o manechiura...sta ta-su cu el...in rest....

dragele mele...va doresc o zi superba...spor la treburi..
io mai am o gura de cafea si ma preg sa go....imi iau copchilu si dadaca ( ta-su) si...doamne ajuta..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatza fetili...pai ce....io fac cafea degeaba????

bag si io una....sa nu raman in stoc

sorina...subscriu la timpul..."pt mine" cam tot pe la orele astea si io...ce-ai scris acolo....carte...film....wow...ce-i aia???? sincera sa fiu din cauza faptului ca-mi place sa nu-mi scape nik...sa rez tot ce se poate rez...copil..mancare...curatenie..cumparaturi...etc....constat ca nu-mi mai ramane timp pt mine...cred ca nici macar nu stiu ce-ag face sa am 2-3 ore...cu ce-as incepe????
singua chestie...ma mai duc la cosmetica...mai o manechiura...sta ta-su cu el...in rest....

dragele mele...va doresc o zi superba...spor la treburi..
io mai am o gura de cafea si ma preg sa go....imi iau copchilu si dadaca ( ta-su) si...doamne ajuta..


Dece...sarumana de cafea...eu bag una si de la tine, ca am mare nevoie. Am avut iar o noapte ...siecsi rau, cu treziri din 2 in 2 ore...ufff, ce gingii tari mai are si copilul meu...nu-i mai iese dintele ala odata...

Cat despre alte activitati...nush, intrebam si io....ma gandeam ca poate nu ma organizez io cum trebuie...

Un drum bun sa aveti, si petrecere frumoasa!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

si eu pe aici

sorina, dece servesc cate o cafea de la fiecare, am dormit dar ma simt obosita.

Dragos s-a trezit la 6:30 cu chef de vorba, ras, sarit in patut...diverse...asa ca i-am facut un bibe si l-am lasat singur in camera....vad ca acum a adormit...a apropo mai nou asa adoarme vad, singur in camera. Aseara s-a chinuit taica-so 40 de minute sa il adoarma...pana am plecat din camera...a adormit in 10 minute. Oricum ziua asa il adorm, acum sper sa il tina

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa
Dragos s-a trezit la 6:30 cu chef de vorba, ras, sarit in patut...diverse...asa ca i-am facut un bibe si l-am lasat singur in camera....vad ca acum a adormit...a apropo mai nou asa adoarme vad, singur in camera. Aseara s-a chinuit taica-so 40 de minute sa il adoarma...pana am plecat din camera...a adormit in 10 minute. Oricum ziua asa il adorm, acum sper sa il tina


Wowww, mare lucru ca adoarme singur in camera...si mai bea si singurel laptele,....ai baiat mare, mami!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

..N-am mai vazut un film cap-coada...de cand s-a nascut Iris. Voi cum faceti, sa mai faceti si ceva pt sufletul vostru..(nush, o carte, un film, coafor...etc)?


Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


aaa cred ca aici suntem mai toate in aceeasi oala
un film cap coada am vazut acum vreo luna ca a stat tati cu fetele dar amandoi la un film nu am mai stat de 100 ani
cat despre carte-sper sa rezolv problema asta in viitorul apropiat daca rezolv cu bunicile sa ramana cu Miruna mai multisor
vreau sa o dau pe Daria la gimnastica (pana acum mergea odata /sapt cate 1,5 ore dar vrem sa trecem la 4 sedinte/sapt).Iar in timpul cat o astept pe Daria sa mai savurez si eu o revista/carte
cate un epilat/dushuit pe indelete daca sunt harnica si ma trezesc devreme tare poate am ceva sanse
si cam atat

Mergi la inceput