Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

si acum sa zic si eu un buna dimi
si sarumana pt cofee

si Miruna adormea singura in patut pe vremuri dar acum a descoperit ca e mai bine in brate
de fapt adoarme singura uneori seara daca e destul de obosita,ii dau bibe( pe care il bea demult singura) mai baga o scanceala de forma cand il termina si apoi o fura somnul.Alteori dupa bibe revine si mai in forma cheful de joaca.Si atunci se lasa cu adormit in brate
dimineata ii dau bibe cand nu e treaza inca bine si-si continua somnul
iar in timpul zilei bratele sunt baza( cu putine exceptii cand adoarme cu un bibe de ceai sau compot)
cu suzi era mai simplu dar daca eu am luat asa hotarari eroice sa i-o scot nu am decat sa suport consecintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa
Dragos s-a trezit la 6:30 cu chef de vorba, ras, sarit in patut...diverse...asa ca i-am facut un bibe si l-am lasat singur in camera....vad ca acum a adormit...a apropo mai nou asa adoarme vad, singur in camera. Aseara s-a chinuit taica-so 40 de minute sa il adoarma...pana am plecat din camera...a adormit in 10 minute. Oricum ziua asa il adorm, acum sper sa il tina


Wowww, mare lucru ca adoarme singur in camera...si mai bea si singurel laptele,....ai baiat mare, mami!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4



da si eu ma mir...se intampla de cateva zile, eu acum sper sa il tina

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

citind mesajul lui larisel voiam sa va zic ca nu stiu de ce am subestimat-o pe Miru si nicicum nu ma mai vedeam cu usile de pe la dulapuri sau cu sertarele legate ,blocate
si ieri nu mult i-a trebuit sa scoata punga cu spaghete cu care se delecta facandu-le marunt maruntele
noroc ca nu i-a fost mai la indemana punga de faina
dar de departe cel mai tare ma enerveaza cand deschide usa de la masca de chiveta si atenteaza la cosul de gunoi
deci de azi trecem la inventat sisteme de blocare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Neata!

Ma bag si eu la o cefea, doar ca sa mai stam la o vorba, ca nu-mi place mai deloc cafeaua. Ieri si-au facut rudele care au venit la mine si nu-mi venea sa spal ibricul in care au fiert-o.....nu stiu ce ma enerveaza la ea...la munca beam si eu, de nevoie, dar musai dulce si cu lapte, cred ca efectul era placebo, dar parca era ceva....


Xela, si eu spun prezent la intalnire arata tare bine friptura aia


Hai ca mi-am adus aminte ca ati vorbit de apa pe care o beau copiii. La 12 luni necesarul de apa e de 120-135ml/kg/zi...asta inseamna toate lichidele, nu numai apa la atare...M e departe de acest ideal, nu cred ca bea mai mult de 20-30 ml apa/zi, iar lapte in jur de 500ml. Ii mai dau mar ras care are mult suc in el, uneori ceva struguri, dar tot e taaare departe...n-am gasit inca solutii la problema asta.nu-i place apa deloc. Nici ceai(indulcit, neindulcit), suc de fructe..in schimb bea de stinge oscillo dizolvat in apa(dulce) si ser fiziologic(sarat) daca imi prinde fiola cand ii curat nasucul daca intelege cineva ceva...


Am si eu burta, cum altfel, desi imi propun mereu sa iau ceva masuri...nu ma mobilizez deloc.


Noi vedem mai mereu filme seara dupa ce culcam pitica. Ea la 9-9,30 e in pat, noi mai dereticam vreo juma de ora si apoi film pana pe la 11-12. Ce-i drept ma ajuta mult al meu la treaba si la stat cu pitica seara si reusim.
Ce n-am prea reusit a fost sa-mi iau ceva timp pt mine, fara copil si sot....Cred ca am fost plecata de cand am nascut de 3 ori fara ei, reprize de 2-4 ore....dar e ok, o sa ma satur de dorul lor cand io incepe munca.


Alexutzzza, ma bucur ca sunteti bine. Sarbatori fericite si voua.


Dece, drum bun!

Trimit ca maraie piticotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

inca una si ma duc

am reusit si eu sa incarc cateva poze cu ce mai mesteresc cu Daria....cand ne mai lasa Miruna
vedeti aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

inca una si ma duc

am reusit si eu sa incarc cateva poze cu ce mai mesteresc cu Daria....cand ne mai lasa Miruna
vedeti aici

Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



Super . Am "furat" si eu cateva idei, merci .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Neata!

Xela, si eu spun prezent la intalnire arata tare bine friptura aia


mami de fetita finuta


URA . Vorbim sa plecam impreuna ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

mai eu sunt in stare de soc
cica Srban Huidu e in coma
sa fie bine
imi este asa drag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Reamintesc: INTALNIRE 2 IAN (Duminica) ora 14.00 la Plaza (cafeneaua de la subsol din fata de la Diverta)

Sorina - am luat ieri din Real cereale Bio simple (nu sunt ptr bebelusi, dar nu vad o problema sa manance si ei) si sunt simple binenteles fara LP, indulcitori si alte nebunii si ... surpriza, a mancat al meu pe nerasuflate aseara in combinatie cu iaurt. Poate gasesti pe la colturile bio din supermaketurile din Bz ceva asemanator si aveti si voi noroc.
Cu timpul, nici mie nu-mi ramane mare lucru dar am observat ceva, e chestie de prioritate. Nu poti sa le faci pe toate dar macar pe cele care conteaza mai mult in functie ... de zi, ca sa spun asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Cum dezvetzi un copil incapatzanat (de fapt 2) de 1 an sa nu se mai joace cu draperia? Am incercat cu frumosul (zis si explicat de 1 milion de ori pe zi) si cu ignoratul si cu certatul (ton ridicat) si cu distrasul atentziei. Ce-ar mai fi?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





m-am distrat de dimineata...
sa scoti perdelele, aiincercat? sau sa atarni pt vreo saptamana prin toata casa perdele, paturele, chestii care atarna cu care sa se joace si de care sa se "impiedice" inainte sa ajunga la perdelele respective?

PS... ce-s alea piroshti ruseshti cu orez???

lorex... draga... cum zici tu... oricum, cu nucu ai avut dreptate...

ele...

pufii bolnaviori. sa va faceti bine sa va bucurati in continare de zapada...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput