Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Buna dimineata fetelor,

Fac si eu urari cu intarziere pentru doua fetite finutze si modelute

Isa a lui Ele, caci n-am apucat ieri
Maia de Haircut


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un






subscriu!!!!!!!!!!




I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea
[examene... pana ajunge teo la facultate si predau stafeta... cam pana atunci..
intre timp nu zici si mie reteta aia de muschi de porc cu sos de smantana si parmesan si cartofi la cuptor cu rozmarin ca m-ai imbolnavit??? pls.. have mercy...

aaa... si, clatitele cum le faci? am facut ieri cu albusurile batute spuma cu rom si adaugate la sfarsit si au iesit mai ok, dar tot mai e loc de "mai bine"...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


Friptura http://www.videojug.com/film/how-to-make-pork-sirloin-with-parmesan-sauce (mentionez ca nu am mai facut pana acum reteta asta, deci nu stiu ce iese dar n-are ce sa fie aiurea )

La clatite bag in blender primul lucru cand ma trezesc 1 cana faina/2 oua/putin ulei si putina sare/ 2 cani lapte. Le las vreo jumate de ora si pe urma le bag la tigaie. Noi le consumam imediat sau in cateva ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

helau
aici mi-s,mai pe dupa cortina
felicit cu intarziere pufii cu LML zilele astea,ii pup de multe ori sa ma ierte

dragos sa cresti mare,sanatos si voios

mandruta

m-am uitat la poze...wow...nyny,mara ta e si fratiorul,ofc..dar donshoara m-a lasat spiciles
si donshoarele sorineibz sunt tare frumoase
si ceilalti pufuleti

io am o stare nashpa rau...nici chef de vb n-am...
da' stiu ca voi ma acceptati si asa

va pup pe toate,multa sanatate pufilor bolnaviori si cucuietzi

mami de Alex si Radu


Tu care erai plina de viata tot timpul? WTF? Te-a molipsit cuscra ta? Cred ca iar ti-e dor de romanica ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

MP.. ielouuuu... mai toate suntem dupa cortina. dar ne iubim si asa... mai pe nevazute

am zis? am hotarat sa termin faza cu bebe si sa trec la faza copil pt pastaia asta buclucasa a mea. asa ca vand patutul ca sa ii iau scaun de masina. desi nu are nici un an, nici... 9 kile.
nikole... asa ma bate gandul sa incerc cu cantarul... dar ma tin tare ca sa nu fac depresia anul asta. o las dupa revelion...

pupa pastaia toate modelutele... si pt ca fete sunt mai multe, o sa fie grozav de incantat mr...

fug... am de facut shaworma si cartoci prajiti si salata de varza si offf... de invatat...

peace to the world...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Venim si noi repede cu o cinste cum se cuvine


Are piticotul 11 luni....nu-mi vine sa cred...cand au trecut? Iubita lu' mama


Am fost pe drumuri azi, piticul a stat acasa cu mama, fara scandal, a papat lapte, mai greu cu somnul, dar daca nu ma intorceam acasa cred ca se descurcau ele si cu asta....e de bine


Dece, ma bucur ca ati ajuns cu bine

Nyny, felicitari pentru premiu!!! Ai 2 copii superbi


Tomaca, sanatate multa. Noi n-am facut inca aerosli, dar faza cu rosul furtunului mi se pare o idee super...

Miremia, n-am stabilit inca meniul de revelion, o sa mergem la niste prieteni care au o fetita cu 2 luni mai mica decat M(si 2 kg in plus, dar asta e alta poveste). Ei se cam ocupa. Eu o sa fac o salata cu ton, porumb, castraveti murati si maioneza si o prajitura "creme a la creme" de pe blogul lui Edith, unde am pus link-ul cu cheesecake-ul, sper sa iasa. Cam atat stiu deocamdata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna dimineata!!

Frumusetea mea nu mai are stare....nu sta o clipa locului...Acum l-am pus in premergator si isi face vant, fuge spre perete, inchide ochii , tipa si se izbeste

Noi de Revelion organizam acasa...ca nu pot sa-l las o noapte in alta parte...daca n-as alapta l-as lasa la mama.Dar asa...sta cu noi![olalL

La noi e zapada mare, mare...dar nu-l pot scoate afara ca e foarte frig!-9C...dar e soare macar....

Sa ma simt oare vinovata ca parca as vrea sa plec undeva de Revelion...fara el!Simt ca sunt obosita...Dupa atatea luni de stat singura cu el...mi-as dori macar o noapte sa fac ce vreau...s ama elegantesc si eu...Si sa nu mai am grija ca plange, sau ii e foame......
Ma paste butoiul ...cred...in prima zi de Craciun am inceput sa plang din senin...desi chiar nu aveam motive!Loca!!!

Nu mai sta nici in premergatior..of,of...mai ,mai!

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete



Livia te inteleg perfect ,eu am stat 6 luni jumate cu ucuta mea 24 din 24 ca nu are cine ma ajuta si cand a venit al meu acasa mi-am facut la planuri ca plec o zi intreaga si sa nu mai aud de pampersi,mancarica sa faca el da de unde mai mult de 2-3 ore nu am rezistat plecata si uite ca acum peste 5 zile pleaca iar pt 6 luni asa ca treb sa ma imbarbatez bine ca vom fi iar numai noi 2.Sa ne bucuram ca sunt sanatosi si noi pe langa ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Fetelor am si eu o intrebare: voi cum ati scapat de burta dupa nastere?
Sau mai bine zis.... voi ati scapat de burta dupa nastere?

Am incercat si eu acum vreo cateva luni sa ma dau cu supliform si sa ma infoliez noaptea dar nu pot sa zic ca am scapat definitiv de ea. Am incercat si cu abdomene dar din cate am inteles nici asta nu ar fi o solutie pt dat burta jos. Aveti voi idei mai bune?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



Am baut cafeaua cu voi, Sorina, dar nu m-am simtit in stare sa scriu nimic ...am avut iar o noapte de "poveste" ...cred ca nu a stat fara tzitzi nici 5 min ...imi simt coloana spirala ...dar cum sa stau suparata pe ea cand dimineata dupa ce a papat un biscuite...in stilul ei...a venit si mi-a luat servetelul din mana si a inceput sa sterga firimiturile de pe jos (ea le imprasita...dar gestul conteaza )...iar pe urma cu acelasi servet a inceput fata mami sa sterga si praful ...

Dece bine ai revenit in Bucu !!!

Mire, asemenea, WB! ...si pe mine m-ar interesa nishte chestii mai dragute la meniul de Revelion...DAR...sa fie Monti

Mamidepuiuti
...pleaca de pe langa butoi ...nu-ti sade bine in el ...Alex ce mai face ...e mai bine cu mucisorii???

Nyny felicitari pentru premiu !...la cat mai multe!

am inceput mesajul asta de ceva vreme...trimt ...si poate mai reusesc sa mai scriu ceva...as avea chiar cateva intrebari intrebatoare pentru voi ...


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Fetelor am si eu o intrebare: voi cum ati scapat de burta dupa nastere?
Sau mai bine zis.... voi ati scapat de burta dupa nastere?

Am incercat si eu acum vreo cateva luni sa ma dau cu supliform si sa ma infoliez noaptea dar nu pot sa zic ca am scapat definitiv de ea. Am incercat si cu abdomene dar din cate am inteles nici asta nu ar fi o solutie pt dat burta jos. Aveti voi idei mai bune?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David


eu inca n-am scapat de toate kg...d-apai de burta...daca afli tu solutia sa o impartasesti si cu noi


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Venim si noi repede cu o cinste cum se cuvine


Are piticotul 11 luni....nu-mi vine sa cred...cand au trecut? Iubita lu' mama


Am fost pe drumuri azi, piticul a stat acasa cu mama, fara scandal, a papat lapte, mai greu cu somnul, dar daca nu ma intorceam acasa cred ca se descurcau ele si cu asta....e de bine


Dece, ma bucur ca ati ajuns cu bine

Nyny, felicitari pentru premiu!!! Ai 2 copii superbi


Tomaca, sanatate multa. Noi n-am facut inca aerosli, dar faza cu rosul furtunului mi se pare o idee super...

Miremia, n-am stabilit inca meniul de revelion, o sa mergem la niste prieteni care au o fetita cu 2 luni mai mica decat M(si 2 kg in plus, dar asta e alta poveste). Ei se cam ocupa. Eu o sa fac o salata cu ton, porumb, castraveti murati si maioneza si o prajitura "creme a la creme" de pe blogul lui Edith, unde am pus link-ul cu cheesecake-ul, sper sa iasa. Cam atat stiu deocamdata



mami de fetita finuta


LML Maia!!!!


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Mergi la inceput