Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Bea... ...eu n-as fi rezistat cu atatia musafiri ...felicitari mamico!!!




Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



in timp ce eu scriam mesaje pentru voi a mea pitica atomica a gustat dintr-o guma de sters...nush pe unde a gasit-o ...dar ce sa fac...lipseste o bucatica mica ...?


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:



Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Umezeala din casa e mai pronuntata iarna la apartamentele izolate termic (termopan, izolatii pe pereti) ptr ca peretii si ferestrele nu respira. Aerul din casa se incalzeste, peretii sunt mai reci, apare condensul, si apoi, in timp apare igrasia si/sau mucegaiul care duc la probleme respiratorii.
Noi ne-am luat un dezumidificator electric care face minuni. Cele cu pastila sunt cam frectie.


Lillo, mare dreptate ai, dezumidificatoarele cu pastila sunt frectie, io am doua. Te rog mult, spune-mi si mie ce dezumidificator electric ti-ai luat, de unde si cu cat, eventual pe pm.

xela, multumesc frumos pt aprecieri! Da, ne vedem acolo, suna super!

plateea, io in locul tau n-as cantari pastaia anul asta, poate se mai ingrasa cu sarbatorile astea...

MP, mai scrie-ne, iti simtim lipsa pe aici...

haircut, sa-ti traiasca modeluta, la multe lunite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica



in timp ce eu scriam mesaje pentru voi a mea pitica atomica a gustat dintr-o guma de sters...nush pe unde a gasit-o ...dar ce sa fac...lipseste o bucatica mica ...?


Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"




ele, nu te stresa, o sa gasesti bucatica in scutec... Sunt mult mai periculoase obiectele mai mari decat o boaba de mazare, cu care se poate ineca/sufoca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Maia
Lillo si eu vreau un PM legat de dezumidificator pls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Bea... ...eu n-as fi rezistat cu atatia musafiri ...felicitari mamico!!!




Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu'si La Multi Ani!"





mda.mersi......
sper ca de anul nou sa fie mai relax........
nu prea ne facem planuri de a merge nicaieri..stam acasa......




I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

am si eu o intrebare intrebatoare....din nou...........


CELE care ati trecuut peste, sau cele care urmeaza sa treceti peste................prima zi de nastere.......cum ati(veti) facut(face)????????



eu am cam 15-16 oameni pe care ii musai sa ii chem......sora lui, sora mea, bunicii strabunici......si nasii de botez..........



ma gadeam ceva platou suedez, oare zic bine??????de unde te servesti singur.,.ceva de rontait............si bineinteles totrul de rigoare..............si nu mai stiu ce sa bag....................



IDEI?????????????????????
astept cu mare mare placere...................





initial m-am gandit la aperitiv..supa...........felul 2 ..desert...dar cred ca e prea mult.........



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

mp stai departe de butoi pls.................



si eu am burta inca...............nush solutia.dar nici nu am fc nik sa se duca.............




meniul de rev inca nu il stiu, ceea ces tiu sigur e ca vom face cremes.......la desert in rest....nushhhhhhhhhhhh



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Ma ajutati si pe mine cu un sfat cele care ati facut aerosoli pufuletilor? Cum ii faceti sa stea si cat timp trebuie sa stea? Caci cu Tudor am avut adevaratspectacol aseara cu masca la gura. Plangea de se invinetea.Nici n-a mai vrut sa se uite la noi. Voia numai la bona. Daca stam sub un cearsaf cu vapori in jurul nostru este bine?

Ne-am dus ieri sa facem analize si sa vad ce-i cu un gafait ca de mosulica pe care il are, si ne-am trezit cu rosu in gat, iar pentru respiratia aceea aerosoli 5 zile. Ne-a intrebat de umezeala in casa.
ma ingrijoreaza foarte tare povestea asta. Ati patit ceva similar?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





cred ca deja tiau raspuns fetele cum fac. eu cand ii fac aerosoli dau drumul la calc la gumy bear se uita acolo si sta. se mai agita ii cant, se linistete. la inceput plangea de rupea dar incet incet sa obisnuit, taicasu il tinea de maini si eu ii tineam masca era crunt. acum sta mai se agita, dar sta. multa sanatate lui tudorel

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Va dau aici datele ca nu e secret...
Am un dezumidificator Artel, nu stiu modelul exact ca toate arata la fel. A fost vreo 1500 lei daca nu ma insel dar nu mai stiu de unde l-am luat. Sigur era un magazin online...

Mergi la inceput