Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Fetele am intrat si eu sa va salut.
Zilele astea am tot fost ocupata cu pregatirile de revelion.
Noi o sa stam acasa si o sa vina la noi sora mea(care e si moasa)cu viitorul ei sot.
Despre meniu ce sa va zic?
Pana acum am facut Prajitura tosca, Cojile pentru eclere(am sa le termin maine de umplut si decorat), Prajitura Carpati si Tiramisu.
Apoi ca mancare: salata beouf, salata de pui, rata cu portocale, racituri, rulada de cascaval si cam atat.
Sigur multe vor ramane nemancate dar obisnuinta sa facem multe, sa fie meniu deversificat
Prajiturile pana acum le-am facut cu pauze.
Adica mai coceam o foaie pt Prajitura Carpati mai mergeam la Teo si tot asa

Vreau sa urez si eu tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat.

Va spun de pe acum un an nou plin de bucurii, impliniri si multe clipe frumoase alaturi de pufuletii nostrii

Asta in caz ca nu mai apuc sa intru.

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


dumnezeule ce de bunatati....( de obicei eu refuz sa ma uit pe opozele trimise de tine...nu spun de ce ).....gata cand venim spre bucuresti trecem cu sorcova...sau cu ce-o fi pe la tine...poate mai gasim macar capetele de praji :))))

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza frumoaselor...sicsoaselor...si gospodinelor pisti puteri...

eu va scriu din exil....glumesc...

am ajuns...ieri , dumul a fost f ok...aviz pt cine mai are de mers..jiji a fost relativ cuminte...insa a adormit pe la 6 si inca nu s-a trezit( bine, nu s-a trezit de tot ca in rest...si-a respectat programul)

tortul lui deja exista ..i se zice trunchi de copac..nu e rau..dar e urat..ce sa fac...no comment...bunicii s-au straduit sa-i ia tot felul de chetii de mancat...in fine...acasa o sa-l sarbatoresc pe gustul meu...aici ma supun regulilor casei ca de...asa e frumos.

imi pare rau de pufi bolnavi....


hm...roxy...nu cumva la cafea...anul trecut ziceai ca ori ti s-a rupt apa..ori ca te duci la spital..si pe la 10 ai nascut????

LMA DIANA...sa fii sanatoasa in primulrand si apoi...sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos pe lumea asta.

am vrut sa va scriu aseara dar eram praf..iar azi...nu mai tin minte ce citisem ieri

gata ca v-am innebunit

spor la treburi...adik cred ca le-ati terminat...si sa va faceti cat mai frumoase....

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Neata si de la noi!!!
Miky, unde esti?Iti iau locul la inviorare


LMA Diana, mica artista! Sa cresti mare, sanatoasa si sa-ti bucuri parintii Roxy, ce nostalgica esti...a dormit mai bine Diana?


Dece, cat bun simt poti sa ai sa va distrati cat mai frumos Apropo de torturi, stie cineva de unde a fost tortul patriotului?Ala cu animalute? M-a dat gata


Danasor, Sorina, sanatate multa puiutelor...


Eu sunt cu casa varza, M se sperie de aspirator si nu pot sa-l bag decat cand mai e cineva acasa si sta cu ea in alta camera. Al meu a venit la 11 aseara, sa vedem daca azi afla ca e rev....Si e posibil sa nu mai ajungem la prietenii nostri care au o persoana bolnava tare in familie si nu se stie daca va trai pana la anul.....Am facut ceva mancare, dar mai e treaba multa, sper sa le dau gata azi cu copchilu' agatat de mine.


sa aveti o zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

neata

multumim pt urari..

Dece e foarte bun trunchiul de copac. Nu cumva e si cu nuca? Se poarta prin zonele astea. Si eu vroiam trunchi de copac dar vroiam sa aiba si un mickey pe tort..asa ca nu se pupa.Vai abia astept sa-m fac si eu de ziua mea un tort din asta.

Haircut medicamentele si antibioticul incep sa-si faca efectul.nu mi-a tusit deloc si nu mi-a mai facut febra.

danasor, sorina multa sanatate pufilor





Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!
povestea nasterii micutei Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

neata

multumim pt urari..

Dece e foarte bun trunchiul de copac. Nu cumva e si cu nuca? Se poarta prin zonele astea. Si eu vroiam trunchi de copac dar vroiam sa aiba si un mickey pe tort..asa ca nu se pupa.Vai abia astept sa-m fac si eu de ziua mea un tort din asta.

Haircut medicamentele si antibioticul incep sa-si faca efectul.nu mi-a tusit deloc si nu mi-a mai facut febra.

danasor, sorina multa sanatate pufilor





Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!
povestea nasterii micutei Diana



da e si cu nuca..e f bun ..dar...e ca 3 suluri..maro :)))

harnicutz....cred ca elefantica sau miremia iti vor spune unde a fost facut tortul....ele..."e mai tinere" si stau mai bine cu neuronul

in sfasit mi-am rez prb cu stick-ul de romtelecom si...pot sta cu magaoaia mea deschisa non stop

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

neata

multumim pt urari..

Dece e foarte bun trunchiul de copac. Nu cumva e si cu nuca? Se poarta prin zonele astea. Si eu vroiam trunchi de copac dar vroiam sa aiba si un mickey pe tort..asa ca nu se pupa.Vai abia astept sa-m fac si eu de ziua mea un tort din asta.

Haircut medicamentele si antibioticul incep sa-si faca efectul.nu mi-a tusit deloc si nu mi-a mai facut febra.

danasor, sorina multa sanatate pufilor





Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!
povestea nasterii micutei Diana
a


ce antibiotic ? si ce diagnostic are? asta asa de sondaj, ca nu m-as apuca de una sg sa-mi tratez copchilul cu AB ,
pupam sarbatorita


Roxy si Haircut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Roxy, ma bucur ca sunteti mai bine!

Dece, mersi


M doarme de aseara de la 9...si inca nu s-a trezit deloc.....nu i-o fi foame?Eu am mancat de 2 ori in intervalul asta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Dece si eu stramb din nas cam la toate ce vin din partea soacra-mii, indiferent ce mi-ar servi tot gasesc eu ceva sa nu-mi placa, dar asta e, desi imi dau seama ca mai si gresesc, nu ma pot stapani , sa fie Luca sanatos ca tortul sigur se va manca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

LA MULTZI ANI!



Revelion magic!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Nu am gasit cel mai sugestiv emoticon mai sus




Mergi la inceput