Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Va doresc un an nou fericit, sa fiti sanatoase sa puteti avea grija de pruncii si de sotii vostri, sa fiti la fel de frumoase si siecsoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Danasor, eu iau o cafea si de la tine...mare cafegioaica mai sunt!
(scuze, cred ca scriam in acelasi timp...)

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Danasor, eu iau o cafea si de la tine...mare cafegioaica mai sunt!
(scuze, cred ca scriam in acelasi timp...)

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Eu am hranit piticania, si acu' o pazesc sa doarma, sa nu cada din pat! Intre timp, ma chinui sa .."comit"...un tort de mere...nu prea sunt eu priceputa, sa vedem ce-o iesi.
Dau cu spor tarcoale butoiului....e primul revelion la care Diana pleaca de-acasa....a crescut fata!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

eu sunt cam supi..., poate n-ar trebui sa scriu sa stric atmosfera...
mica mea e cu mucisori de luni si ieri mi-a facut si febra , de fapt cam 37,9 destul cat sa-mi taie cheful de toate... acum stau cu grija sa nu dea iar in otita, of , of, of
felicitari pentru meniurile de rev., le-am salvat si eu sa le fac candva..., buletele alea de cascaval m-au facut sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

eu sunt cam supi..., poate n-ar trebui sa scriu sa stric atmosfera...
mica mea e cu mucisori de luni si ieri mi-a facut si febra , de fapt cam 37,9 destul cat sa-mi taie cheful de toate... acum stau cu grija sa nu dea iar in otita, of , of, of


Offf, imi pare tare rau...si voi sunteti cu otita de la muci? Am avut si noi, chiar de 2 ori, pana acum. Odata pe la 3 luni, si o data pe la 7 luni.
Si eu stau ca pe ace cu iris, ca a tot mucit de vreo 10 zile...acum...mai putin, sa zic...dar...ieri am obs ca se cam...cutremura, asa, nush cum sa zic, atunci cand inghite mancarica...N-are temperatura, nu tuseste, nu mai muceste, dar...nush...e si al 4-lea dinte pe teava...of-of, mai-mai!
Abia astept sa treaca sarbatorile, s-o pot duce la un cabinet orl, s-o verifice, ca in spital...mi-e frica sa merg, sa nu ia alti crocobauri!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Bea, multumim pentru urari, sa vi le intoarca Doamne-Doamne inzecit!
Ivanelul ascultator, sa-i treaca bubitza, si la cat mai multi dintisori, cat mai fara dureri, daca se poate....

Cat despre intrebarea ta, despre cum se inteleg fetele...in principiu..bine. Ce sa zic...e greu de raspuns pe scurt. Diana o iubeste tare mult, Iris e papusica ei...ii face jucarele, ca sa pape, o spala la guritza dupa ce papa, se joaca cu ea...imi mai da si mie cate o pauza de 10-15 minute...e super-ok.
Pe de alta parte...e posibil sa mai tanjeasca si ea cateodata (ca noi toti, dealtfel) dupa vremurile tihnite de altadata, cand eram numai noi 3, si zaceam week-end-urile in canapele, la filme, cu castronul cu pop-corn in fatza....nush....ea nu spune...am intrebat-o....e grele, maica....

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui danasor

eu sunt cam supi..., poate n-ar trebui sa scriu sa stric atmosfera...
mica mea e cu mucisori de luni si ieri mi-a facut si febra , de fapt cam 37,9 destul cat sa-mi taie cheful de toate... acum stau cu grija sa nu dea iar in otita, of , of, of


Offf, imi pare tare rau...si voi sunteti cu otita de la muci? Am avut si noi, chiar de 2 ori, pana acum. Odata pe la 3 luni, si o data pe la 7 luni.
Si eu stau ca pe ace cu iris, ca a tot mucit de vreo 10 zile...acum...mai putin, sa zic...dar...ieri am obs ca se cam...cutremura, asa, nush cum sa zic, atunci cand inghite mancarica...N-are temperatura, nu tuseste, nu mai muceste, dar...nush...e si al 4-lea dinte pe teava...of-of, mai-mai!
Abia astept sa treaca sarbatorile, s-o pot duce la un cabinet orl, s-o verifice, ca in spital...mi-e frica sa merg, sa nu ia alti crocobauri!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


Of, mititica ce a tras... , is urate tare otitele astea ca racidiveaza si-s periculoase daca nu le tratezi bine;
daca nu-ti face temp inseamna ca e ok, dar un control nu strica; stau si eu si ma gandesc ce sa fac - mi-e frica s-o scot afara pe gerul asta s-o duc s-o vada dr., as chema-o acasa dar parca mi-e rusine sa deranjez tocmai azi... vedem noi... trebuie sa sparg butoiul ca n-as prea vrea sa ma prinda noul an in el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui danasor

eu sunt cam supi..., poate n-ar trebui sa scriu sa stric atmosfera...
mica mea e cu mucisori de luni si ieri mi-a facut si febra , de fapt cam 37,9 destul cat sa-mi taie cheful de toate... acum stau cu grija sa nu dea iar in otita, of , of, of


Offf, imi pare tare rau...si voi sunteti cu otita de la muci? Am avut si noi, chiar de 2 ori, pana acum. Odata pe la 3 luni, si o data pe la 7 luni.
Si eu stau ca pe ace cu iris, ca a tot mucit de vreo 10 zile...acum...mai putin, sa zic...dar...ieri am obs ca se cam...cutremura, asa, nush cum sa zic, atunci cand inghite mancarica...N-are temperatura, nu tuseste, nu mai muceste, dar...nush...e si al 4-lea dinte pe teava...of-of, mai-mai!
Abia astept sa treaca sarbatorile, s-o pot duce la un cabinet orl, s-o verifice, ca in spital...mi-e frica sa merg, sa nu ia alti crocobauri!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


Of, mititica ce a tras... , is urate tare otitele astea ca racidiveaza si-s periculoase daca nu le tratezi bine;
daca nu-ti face temp inseamna ca e ok, dar un control nu strica; stau si eu si ma gandesc ce sa fac - mi-e frica s-o scot afara pe gerul asta s-o duc s-o vada dr., as chema-o acasa dar parca mi-e rusine sa deranjez tocmai azi... vedem noi... trebuie sa sparg butoiul ca n-as prea vrea sa ma prinda noul an in el

pui mic


Pai...daca poti...cheama un medic acasa, mai ales daca stii ca are si otoscop!...Asa, si eu pot chema pe doc de familie, ca sta la cateva blocuri de noi..da' n-are "obectul muncii", si o chem degeaba.
Faza e ca iris n-a facut niciodata temperatura...deci...niciodata, de cand s-a nascut...la nici unul din episoadele alea doua de asa-zisa viroza...M-am sesizat eu, ca facea niste urlari la lapte...mama-mama, mai ceva ca de obicei!
De asta am tot dus-o direct la orl....am zis ca macar asa stiu sigur. Daca-i de orl...apai...orl sa fie.
Multa sanatate va dorim,...si sparge butoiul, mami, ca e sarbatoare!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

miremia bulete de cascaval am facut si eu pt bufet suedez...din cate am inteles de la cei care au mancat ca au fost foarte bune..sunt si usor de facut.


eu in general cand gatesc nu prea mai si mananc din ceea ce fac..

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!
povestea nasterii micutei Diana



Tocmai m-am adunat si eu de prin bucatarie. Am facut buletele si confirm ca-s . Am facut si cheesecake-ul cu visine, maine fac restul.
Daca aveti vreo reteta de muschi impanat sau ceva de genul pls help. Al meu vrea sa-i fac dar nu gasesc nicio reteta care sa ma satisfaca pe net. Daca se poate sa fie si usor de facut....

Roxy
mai e putin...

==========================
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)
==========================


eu am fc o chestie anul trecut...o bucata de carne....asa ca un snitel f mare, cum e foaia intinsa pt cozonac...am pus la un capat morcov , ou, 1 cabanos si am invartit si l-am legat, pus in tava de cozonac la cuptor..ca pe o friptura....arata f bine cand tai...e un fel de rulada...si se vede frumos

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput