Pufuleti veseli de ian-feb 2010 (189) -LMA Diana!!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Roxy, Haicut...sarumana...sper sa nu fie decat inchipuirea mea de mama nebuna..

Roxy, ma bucur ca sunteti mai bine!
Haircut...ce cumintzica de fetiza ai....
Iris de aseara, de la baitza, si pana la 7.30 a avut deja 4 mese(2 mese de noapte..ma ucide copilul asta)...Bine, cantitatile ei mini-micro...da' a basculat vreo 600ml in total... Cu aspiratul..si noi aspiram in aceesi formula...unul tine copilul in alta camera, si celalalt aspira restul casei.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

neata

multumim pt urari..

Dece e foarte bun trunchiul de copac. Nu cumva e si cu nuca? Se poarta prin zonele astea. Si eu vroiam trunchi de copac dar vroiam sa aiba si un mickey pe tort..asa ca nu se pupa.Vai abia astept sa-m fac si eu de ziua mea un tort din asta.

Haircut medicamentele si antibioticul incep sa-si faca efectul.nu mi-a tusit deloc si nu mi-a mai facut febra.

danasor, sorina multa sanatate pufilor





Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!
povestea nasterii micutei Diana
a


ce antibiotic ? si ce diagnostic are? asta asa de sondaj, ca nu m-as apuca de una sg sa-mi tratez copchilul cu AB ,
pupam sarbatorita


Roxy si Haircut

pui mic

diagnostic bronsita si bronsolita acuta
antibiotic zinnat

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Sarbatori Fericite!
povestea nasterii micutei Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982


SI NOI patit exact la fel...........si in final mutat patul in fata la draperie/calorifer si e ok

a dat si el cu capul in caloriferul de fonta...si i-au aparut 3 semne pe cap....asa intr-o parte..unul mai lung, celalat mai scurt si celaalt si mai scurt... ta-su a facut haz de necaz.cica avem un copil marca ADIDAS>..........of of


azi alta patanie..de nshpe zile umbla pe la soba, pe langa ea, eu dupa el..frige frigeeeeeeeeeeeeee
si azi ramanand cu ta-su, s-a fript la buricul a dou degete..si nu a stiut nici el care e faza, ca nu a plans.numa isi flutura mama in vant, ceea ce face mai des.......si numa dupa aia vedem ca sunt doua bubite mici, i s-au facut doi basici mici pe buric la doua degete.,

l-am bagat repede in albus de ou batut...........a stat nemiscat vreo juma de ora..........si acu doarme....

oof doamne doamne........

l-am dus la soba, i-am zis..vezi daca nu ma asculti?????????
ti-am zis ca frigeeeeeeeeeee
si a inceput sa planga si si-a pus mainile la spate......semn bun...sa vedem cat o tine





I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!




bea.. ti-a mai spus cineva ca esti cea mai tare?
nu stiu cum mai poti, dar esti un exemplu pt mine! sa-ti dea Doamne Doamne sanatate sa poti fi in continuare la fel, in special pt familia ta si frumosul Ivanel...

aaa... neata, fetele...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:




LA MULTI ANI DIANA!







I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

eu sunt cam supi..., poate n-ar trebui sa scriu sa stric atmosfera...
mica mea e cu mucisori de luni si ieri mi-a facut si febra , de fapt cam 37,9 destul cat sa-mi taie cheful de toate... acum stau cu grija sa nu dea iar in otita, of , of, of
felicitari pentru meniurile de rev., le-am salvat si eu sa le fac candva..., buletele alea de cascaval m-au facut sa

pui mic

multa sanatate puiului mic... daca nu face 38,2 nu e febra... poate sfera si de la altceva, nu de la otita... hai... sa fie bine!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Roxy, ma bucur ca sunteti mai bine!

Dece, mersi


M doarme de aseara de la 9...si inca nu s-a trezit deloc.....nu i-o fi foame?Eu am mancat de 2 ori in intervalul asta




mami de fetita finuta



cand se trezeste iti mananca tot frigiderul...
mie asa imi face pastaia. dimineata nu-l mai pot opri... il iau cu joaca sa uite ca altfel ar baga in el pana ar face poc!
pofta buna!




I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata si spor la treaba! ca ieste multa activitate pe aici...gospodine toate fetele...moamaaaaaaaaaaa ce mancaruri io nu mai fac nimic ...salivez ca nebuna la meniurile voastre


decenuela,mama...la noi in ardeal,tortul cu pricina se numeste buturuga...toata copilaria mi-am dorit o buturuga si n-am avut parte jiji are de la prima aniversare,si tie nu-ti place fa-ma praf si zi-mi ca are si ciupercute si clei si buburuze......nu vrei sa stii cate calorii are cioco din el da' se asorteaza cu mine,nu cu tine

lucia...in afara de nu mai pot zice nimic...vb decenuelei,imi vine sa-ti fac o vizita

danasor,pupici anastasiei sa fie sanatoasa si mamica ei vesela din nou

beatrice super mami de ivanel! pup sa treaca raceala

si
pt voi toate,sunteti cele mai bune ever ...je face scufundari in butoi,nu sta intr-un loc...zici ca-s hopa-mitica: sus-jos...pasarici...is cu capu' rau de tot

trimit,ca voi schimbati capitolul...

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Roxy, ma bucur ca sunteti mai bine!

Dece, mersi


M doarme de aseara de la 9...si inca nu s-a trezit deloc.....nu i-o fi foame?Eu am mancat de 2 ori in intervalul asta




mami de fetita finuta



cand se trezeste iti mananca tot frigiderul...
mie asa imi face pastaia. dimineata nu-l mai pot opri... il iau cu joaca sa uite ca altfel ar baga in el pana ar face poc!
pofta buna!




I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo
wow...ce v-as pupirlici eu mancaciosii mici
al meu zici ca-i la cura de slabire de vreo luna...poate vrea sa-mi bata ceva apropouri...nush...ca io ma prind mai greu

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

MP, sa treaca starile de HOPA MITICA si sa nu mai vrei in butoi...
si sa iti aduca noul an o buturuga asa cum o visezi...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:



diana



mami de Alex si Radu

Mergi la inceput