a trecut un an de la nastere.. haideti sa slabim

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
Alina - m-am uitat si eu la listuta, eu sunt Allexa cu doi de " l "' nu cu doi de " x ".
Eu urmez dieta propusa de tine . Deci astazi mananc si eu fructe. Adica...doar fructe ??? .Cred ca astazi va fi cam nasol . Si ieri m-i s-a parut cam greu, ca nu prea mi-au placut legumele alea .Dar mergem inainte.Nici eu nu as avea nevoie de prea multe kg minus ci mai mult sa dau burtica jos.De astazi voi incepe sa fac si cateva abdomene.

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Alina (28061982), ziua de ieri a fost ok.am biciclit aseara 10 km, respecitv 40 de minute si nu am mancat decat o gura de maine cu tarate (am vrut sa vad daca a iesit comestibila) dupa ora 19.In seara asta voi incerca sa fac niste abdomene dupa ce adorame piticul.Pana la ora asta raportez ca am baut un ceai vu putin zahar si ma duc sa-mi spal o gutuie si sa-mi curat un grepfruit.Eu as propune sa trecem in listuta si kg la care tindem.Ca sa stim ce target avem.Ce zici?

A_driana, nici pe mine nu ma deranjeaza neaparat nr de kg, desi imi doresc sa ajung din nou macar la 54, dar pozitionarea lor este groaznica.Toate sunt intre talie si genunchi.Am facut niste picioare f groase, iar de burta numai zic.

Tecky, deci tu esti de a mea.Mamica cu vecime si burtica. Ufff.E clar ca trebuie sa lucram mai mult abdomenul, ca minuni peste noapte nu vor aparea.Deci...tu ce faci in sensul asta?

Danicris, eu ma urc pe ea cu o carte in mana, citesc si biciclesc.In felul asta fac un lucru placut si unul util.Nu stiu cum e bicicleta eliptica si daca iti permite sa citesti sau ai mainile ocupate, dar ai putea sa o pui in fata televizorului si in felul acesta sa te mobilizezi si sa faci miscare.Eu din pacate transpir f mult cand fac miscare, deci nu pot sa biciclesc dimineata, fiindca mi-ar fi imposibil sa plec din casa fara sa ma spal apoi pe cap, iar pe frigurile astea nu cred ca este cazul.Hai, astept sa-mi spui ca te-ai urcat pe bicicleta macar 15 minute.


www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=609325" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata
atunci o las mai moale cu abdomenele si ma axez mai mult pe exercitii pt pernite, care nu-mi pot face ,rau' ...peste 1 luna sau 2 merg la ginecolog si il intreb.
succes fetelor.


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

malinas eu nu prea fac sport spre rusinea mea.Deocamdata tin regim vreo 2-3 sapt si poate ma incumet sa ma duc la sala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Neatza!
Multumim de listuta!
Am reusit sa fac ieri 100 de abdomene pe Ab rocket. Aveam eu senzatia ca nu lucreza nimic cu aparatul ala, dar m-am trezit cu o febra musculara de toata furmusetea, deci sigur au lucrat abdominalii.
Ceai am baut ca de obicei 4 cani, nu am mancat dupa 18:30, azi daca imi da voie seful in pampers as vrea macar 20 de min pe stepper.
Dani. Eu am slabit peste 15 kg de cand am nascut si 24kg din ultima zi de sarcina. Sper sa ma subtiez macar putin avand in vedere ca e multa piele lasata pe acolo care nu stiu daca mai dispare...poate cu bisturiul...
Eu visez sa ajung la 64-65 cm in talie pana la 1 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna!
Alina, multumim pentru prima pagina!

Eu sunt in a treia zi de dieta, nu tin prea strict, pentru ca inca alaptez, fata mea e in perioada eruptiei dintisorilor si nu prea mananca nimic altceva. Incerc sa mananc cat mai divers, sa aiba laptele tot ce trebuie pt ea. Oricum, am inceput sa mananc mult mai putina paine si numai graham, nu mai mananc dupa 20 (stiu ca e tarziu, dar pt mine e un progres, ca mancam si la 23), nu am mai baut cola si incerc sa renunt si la zahar.
Oricum, in prima zi de dieta, am primit de la o matusa un tort de ciocolata (INTREG!!!). Nu m-am abtinut si am mancat o felie, dar promit ca nu mai fac.

De cantarit, eu ma cantaresc si de 5 ori pe zi, mi-am cumparat cantar nou, sa ma motivez, il am in baie si toata ziua ma sui pe el. In talie nu m-am masurat pana acum, mi-e ca dau in depresie, am o burta ca in luna a 7-a de sarcina.

tuturor, spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Si eu am primit aseara cadou o cutie de bomboane de ciocolata dar azi dim am mancat doua .
Ar trebui sa mananc astazi fructe si-mi este foarte greu, caci nu prea pt sa mananc fructe pe stomacul gol si-mi fac si foame.
Alinaaaaa - tu cum faci ?
Cum le suporti ? Ce fructe mananci ?


http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Buna fetelor
Eu m-am trezit la 10 jumate si fimea la 11 jumate Nu stiu care e treaba, o fi de la eclipsa. Noi oricum ne trezim tarziu, dar la 11 jumate?
Am actualizat pg. Sper ca e ok
Sunshine tocmai pe tine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Eu am mancat deja vreo doua mandarine. Allexa daca nu poti manca fructe dimineata ca te lesina incearca cu unele f consistente la inceput gen banane sau nectarine. Asa eram si e cand am tinut prima data dieta si mi-a fost greu, dar m-am obisnuit. eu nu puteam mere, portocale si genul asta, dar acum e ok oriceSi acum, pune cutia aia de bomboane in frigider... e cadou pt sotul tau . Si eu am niste trufe de ciocolata in frigider aduse de o prietena din Franta, dar nu ma ating. Partea asta cu dulciurile e cea ai grea, mai ales dupa sarbatori cand aveam mereu cate ceva buuun si din cand in cand mai gustam, dar GATA
Desi pe sanzi o cam inteleg, sper sa nu primesc asa ceva
Lillosi Malinas sunteti magice... eu nu am putut decat 5 abdomene si alea cu dureri de spate, dar n-am Ab rocket. Si bicicleta mea eliptica e desfacuta, impachetata si dusa la tara de cand eram insarcinata. Plus ca e mecanica si am nevoie de o banda speciala care s-a tocit. Treb sa ma interesez sa gasesc si sa o aduc. Gata cu lenea
Tecky eu m-am indragostit de Kangoo Jumps dupa ce am vazut niste filmulete. Am o sala care pactica chiar langa mine, dar trebuie timp si bani si un sot disponibil la un anumit program si na, inca nu se poate. Poate cine stie, mai incolo. Inca visez sa ma duc la asa ceva.
Danicris ma bucur ca te tii pe pozitii. Tine-o tot asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

ALINA - ce mai facut sa rad, da...ii voi da sotului si lui Razvan sa manance bomboanele ,dar am uitat sa va spun ca ieri am facut o tava de friptura la cuptor si nici macar nu mi-a fost pofta.Acum rade sotul de mine, caci eu am iesit un pic si i-am spus sa manance cat sunt eu plecata, dar cand m-am intors inca manca si venea dupa mine prin casa cu o bucata de carne infipta in furculita , sa gust.Dar eu mi-am luat tacticoasa o portocala si o clementina si m-am dus in sufragerie sa le mananc .Si inca ceva : atazi nu am mai folosit liftul, am coborat si urcat sase etaje

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput