a trecut un an de la nastere.. haideti sa slabim

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

pai daca e asa sunshine hai ca incerc sa fac si prima pg
te asteptam sa ni te alaturi dupa plimbari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Ok am trecut datele pe prima pagina
Verificati si daca nu e bine sau vreti sa mai adaugam cevaimi spuneti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Si acum... PRIMA ZI DE DIETA A TRECUT CU BINE

Maine mananc fructe
A fost ok pt toata lumea? Ce ziceti fetelor? Ati trecut peste sau ati mai calcat si stramb? Prima zi e mai grea, asa se zice



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

si io, si io pe lista
am postat la pag 4


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Alina multumim pt listuta.Eu am 1,76 cm inaltime.Azi am fost pe la cumparaturi ca tot sunt reduceri si am facut miscare zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Gata am modificat si adaugat, dar.... mai fetelor voi doua, Tecky si Adriana voi ce vreti sa mai slabiti ca sunteti deja suple. Pai parca cu 10 mai putin decat inaltimea era super. Voi sunteti sub. Nu pricep
Adriana nu stiu daca ai voie ca nebuna, dar asa cate putin cred ca ai voie. Zic si eu dar doar nu-s de specialitate, dar totusi..
la cate kg vreti voi doua sa sa ajungeti? ca iar ma ia cu ameteala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

eu as vrea la 50...dar de fapt nu ma intereseaza asa tare kg, cat arata cantarul, ci doar sa nu mai am burta si pernitele de graviduta de 4 luni...as putea ramane la kg astea, dar fara burta...
eu incerc sa nu mai mananc dupa 18 si sa fac exercitii pe parcursul unei zile...abdomene sau exercitii pt pernite...


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Pai mai Alina, chiar pe mine m-ai uitat? 1.73, 64.5 kg (da, de la ultimul mesaj legat ed greutate am mai pus un kg!), 70 talia
A_driana: e cam mult in fiecare zi, trebuie sa faci pauza cel putin o zi intre exercitiile pe grupul respectiv de muschi, daca vrei sa se vada ceva.


harnici la de 12 luni
Cresterea in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Alina si eu am aceeasi problema,nu scap de burta desi am nascut de 2 ani si jumatate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna dimineataaaaaaaa ...

Alina, multumim frumos pentru listuta. Deci sunt cap de lista, normal, cea mai grasa, uite asa m-ai motivat si mai mult ... Da, la mine merge bine, asa cum am spus, dupa ora 15 doar fructe (mere sau mandarine, ca doar asta avem prin casa, bananele nu-mi plac deloc) si dupa 19 doar apa, deocamdata nu am calcat stramb, sper sa nu o fac nici de acum incolo. Felicitari pentru prima zi de dieta incheiata cu bine, Alina si multumim inca o data pentru acest topic.

Lillo, esti slabuta dar te inteleg legat de burtica, se rezolva cu abdomene, nu cred ca ai nevoie de dieta. Iti doresc sa ajungi la forma pe care o vrei alaturi de noi.

Allexa, spor la papanasi si legume si pofta mare doar la legume.

Malinas, spor si tie alaturi de noi. Uf, eu am bicicleta eliptica, foarte eficienta si cu un efect extraordinar asupra intregii musculaturi, tonusului, etc dar pur si simplu nu am chef sa ma apuc. Inainte de sarcini faceam bicicleta 30 min dimineata, 30 min seara, era excelent, eram intr-o forma extraordinara. Acum, ca scriu aici imi dau seama ca gresesc, o am la indemana si nu o folosesc.

Tecky, spor la curatenie. Eu, fiind singura cu cei 2 prichindei nu stau o secunda toata ziua insa uite ca asta nu ma ajuta sa slabesc, tot dieta este baza cred, voi vedea. Sa-ti fie de bine shoppingul.

Sunshine, noi cred ca ne-am mai "cunoscut" pe la alt topic dar habar nu am unde. Te asteptam de sambata, pana atunci ... distractie placuta.

A_driana, bine ai venit. Eu am doua cezariene, la diferenta de 1an9luni si mi-a spus medicul ca dupa 4 luni pot face linistita sport moderat, dupa 6 luni mai intens. Dupa prima cezariana am facut abdomene din luna a 4-a si nu am avut nici o problema insa cel mai bine intreaba-ti medicul, el stie mai bine starea ta si iti poate spune daca este ok sa faci abdomene.



Fetelor, va doresc o zi minunata si spor la diete, papaaaaaaaa ...


Mergi la inceput