a trecut un an de la nastere.. haideti sa slabim

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Neatza.

Alina, de cantarit cu siguranta ca si eu o voi face mai des decat o data pe luna, ma refeream la "declararea" datelor aici pe forum, asta daca vei face un tabel sau o lista ceva pe prima pagina cu greutatile de inceput si rezultatele in timp.



Fetelor, sunt singura care are asa multe kg in plus ?!? Vai, sunt groaznica ! Sper sa reusesc sa revin usor-usor la o greutate acceptabila.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura__ spune:

Neata !

Gata m-am cantarit.
Am 74kg (stiam ca am 73) si vreau sa ajung la 59 cum eram inainte de sarcina.
La mine e a 2-a zi de dieta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Bua
Am venit de afara cu picea.
Eu am 58,2 Kg si 1,57.
De azi m-am apucat de dieta.
Danicris e o idee buna cu prima pagina si cu marcat datele la o luna.... sa ma si documentez cum se face prima pagina si ma apuc de lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Buna ziua!
M-as inscrie si eu. Kg in plus am doar vreo 2, dar burtica de mamica e la locul ei.
Date tehnice: 1.67 m, 58 kg, 70 cm in talie.
Nu tin o dieta anume, am renuntat la paine, fainoase, dulciuri, beau 4 cani de ceai verde pe zi. As vrea sa ma apuc de sport, sa fac macar 30 de abdomene zilnic dar sunt cam lenesa. Poate intrand in clubul vostru reusesc sa ma motivez ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare !
Eu am 1,65 , 65 kg si 91 cm in talie .
Pana acum am mancat doua banane si o portocala.Cei drept, mi-a cam fost foamedar am stat pe pozitie .Acum trebuie sa merg la bucatarie sa fac niste papanasi...dar nici macar nu -i voi gusta .
Dupa amiaza voi manca niste legume la tigaie .( mi-am cumparat o punguta de legume congelate ).


http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Ma bag si eu in clubul vostru.Eu am nascut de 2 ani si 2 luni, dar kg sunt la locul lor.In vara am ajuns la 54 de kg, dar acum am ajuns la 60. Am 1,68 cm si 60 de kg, si vreau sa ajung macar la 54 de kg, daca nu la 52.

Eu nu tin dieta, dar voi reduce cantitatea de dulciuri, care la mine impresionanta.

Dimineata o incep cu un pahar mare cu apa, apoi un ceai, 1-2 mere, portocale, gutui sau alte fructe, apoi o scandurica (paine cu tarate). La pranz salata cu ceva masline si branza sau iaurt cu musli sau o friptura la gratar.Iar seara as vrea sa mananc un fruct, un pahar cu lapte sau un iaurt, in functie de ce am mancat la pranz. In weekend la pranz imi propun sa mananc peste.Peste o saptamana fac raportul la kg.Aaaaaa si o data la 2 seri biciclesc 40 de minute.Nu pot in fiecare seara, fiindca o seara adorm eu copilul, o seara sotul, iar cand adorm eu copilul de regula adorm cu el.

Va doresc slabire usoara.


www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=609325" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Si eu beau 2-3 cani de ceai verde pe zi.Azi fac curat in toata casa si consider ca fac sport

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Bun venit Malinas
Tecky vrednicutza
Fetelor as face si prima pagina, dar habar n-am cum si n-am gasit nicio optiune. Daca stiti cum spuneti-mi si eu o fac
Azi a mers bine cu dieta Pana acum am mancat doar legume. Maine sunt la fructe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Fetele, eu inc anu pot sa incep dieta, ca mai suntem in deplasare, adica mancare mancare si iara mancare..
De sambata! Promit! Va fi o pseudo low-carb, adica voi manca pana pe la max 16:00 inclusiv fructe, fainoase, dupa aceea doar mai multe proteine..sa vedem cum o sa fie. In vara dadusem jos, de mai ramasesera doar vreo 3 kg, dupa sarbatori cred ca vor fi vreo 7 dupa cum arat.
Alina, prima pagina nu cumva este un mesaj "standard" pe care il scri tu tot timpul, respectiv il copiezi dintr-un mesaj vechi intr-un mesaj nou?


harnici la de 12 luni
Cresterea in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

fetelor, v-am tot citit si parca m-as apuca si eu de ,ceva'...
eu am 1,65, 54 kg si 70 cm in talie ...eu care aveam o talie de viespe...eu as vrea sa dau jos doar burtica de ,mamica'
dieta cu o zi fructe, una legume, etc nu pot s-o tin...daca dimineata nu mananc ,zdravan' nu pot functiona...
oare daca nu mai mananc dupa ora 18 si fac zilnic 100 abdomene merge?...pot atata, dar mi o leneeee...si mai bag si motivu ca daca am cezariana oare am voie?
daca sunt imbracata nu ma vad chiar oribila, si de asta nu sunt fff motivata sa slabesc, dar cand ma vad dezbracata, sau la vara in costum de baie, atunci ma ia cu dureri

acuma mai in gluma mai in serios...la 1 an de la cezariana ii ok sa bag abdomene de ,nebuna'?


A_driana , de minunea mea David-Andrei

Mergi la inceput