a trecut un an de la nastere.. haideti sa slabim

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Citat:
citat din mesajul lui 28061982
Larasarit nu cred ca i are apropiati. Ea are ochii micuti, seamana cu mne si sper ca doar atat. Stii mai multe despre acest subiect sau ce te-a facut sa spui asta despre Adela


Nu ziceam de forma ochilor, irisul nu e perefect centrat. Si puiul meu are ochisorii ca al tau doar ca mai putin, nu mi-am facut griiji pt asta..



de Mamica îndragostita de comoara calare pe testoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Danicris, cam ca tine ma gandisem si eu: fara multa paine, fara cola, fara dulciuri dupa 12, si doar apa dupa 20. O sa incerc sa mananc branza, ou, carne de pui, in rest legume, fructe, orez si mult ceai pt lactatie, neindulcit.
Alina, cum zici tu? O zi doar fructe, cealalta doar carbohidrati etc?

Va pup, marti dimineata ma cantaresc si va spun de unde plec. Am cam 67, sper sa ajung macar la 59, nu mai zic 55, cum aveam inainte de sarcina! Ma bucur ca v-am gasit, poate asa ma tin de treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Eu m-am apucat de ieri de regim.Am mancat mult in nopatea dintre ani si am zis ca nu se mai poate....Ieri am mancat numai fructe si azi branza,fructe si un baton cu cereale si cola light.Maine ma cantaresc si raportez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

sanzi eu fac asa: in fiecare zi pana la ora 13 mananc doar fructe si da dupa ora 13, o zi legume, o zi fructe, una carbohidrati si una lactate. Mananci de cate ori vrei si la orice ora. Eu cand am mai tinut, acum vreo 3 luni am dat f repede jos si asta m-a ajutat la moral. Adica in prima saptamana vreo 2-3 kg, cica se elimina si multa apa, si dupa mai incetisor. Ei... in prima saptamana ma cantaream in fiecare zi, dar dupa, ca sa nu ma desurajez ca scadea din ce in ce mai putin, ma cantaream la cateva zile. Ideea e ca la mine nu s-au mai pus la loc. Cand opresti dieta e bine ca o perioada sa mentii ideea cu fructele dimineata chiar daca dupa mananci ce vrei.

Nopate buna fetelor, si de marti incepem cu ambitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura__ spune:

Buna fetelor !

Vreau sa slabesc si eu, dar am doar 8 luni de la nastere...insa nu ma mai suport asa babana.
De maine incep..cu dieta Rina. Sper sa ma tina rabdarile cu ea.
Mi-ar placea sa ma alatur voua, conteaza sustinerea, mai ales ca sunt o mare gurmanda si pofticioasa.
Trebuie sa dau jos in jur de 15kg.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
OK, de maine ma bag si eu, sa vedem cum va fi, este prima mea dieta care o tin
Deci mergem sa facem si noi aprovizionarea

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus, fetelor.
La ce perioada propuneti sa ne cantarim si sa ne "etalam" rezultatele ? Propun sa facem asta la fiecare inceput de luna. Ce spuneti ?
Spor la slabit !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 28061982 spune:

Buna
Acum astept sa vina sotul de la dat zapada si sa mergem la cumparaturi pt aprovizionare
Maine dimineata sa va zic de la cate kg incep dieta.
Danicris de cantarit, ce sa zic... nu cred ca rezist o luna Macar o data pe saptamana
Alexxa din cate stiu eu tu nu aveai nevoie de dieta la kg tale... parerea mea, dar noi te primim cu bratele deschise
Laura te primim cu bucurie. Nu stiu dieta Rina, dar te sustinem si asteptam vesti
Eu ma gandeam sa fac si o masuratoare in cm la talie ca acoloi buba
Vin maine cu date despre kg si cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

ALINA - nuuu, trebuie, dar ar trebui si un pic de sport, aici este problema cea mai grava.
Pe mine ma deranjeaza cel mai tare burtica si as vrea sa mai slabesc un pic si la picioare.

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Eu sunt la regim din 1 ianuarie dar abia azi m-am cantarit si am 64 kg.Sper sa ajung la 58...
Eu am sa ma cantaresc o data pe saptamana lunea.

Mergi la inceput