Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***285***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu sunt o pudica de felul meu, asa ca, exact ca Gina, nu-mi vine sa ma dezbrac in fata copilului. De vreo doua-trei ori insa am facut baie cu el, pana pe la vreo sapte luni, sper sa nu-l copleseasca oaresce complexe pe la maturitate. Intr-o vacanta, am lucrat in Belgia ca nanny pentru cei patru copii( pe atunci patru, acum sunt sapte, ca au mai facut trei intre timp) ai unor aristocrati de pe acolo ( proprietari de manej, el actionar la Lidl etc.).Pe mine m-a marcat modul in care gestionau ei problema intimitatii. De cand am aterizat, el mi-a zis ca lui ii place sa umble in chiloti, deci ma roaga sa nu ma supar. OK...Imbaiatul copiilor ( un baiat de 10 ani, unul de sase, unul de 3 si o fata de 5): baia parintilor avea o vana imensa, facuta la comanda, unde mama se balacea cu toti copiii, iar acestia luau nuditatea parintilor drept ceva natural. Revin, ca-s solicitata de pitic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Asaaa....eu la un asemenea nivel de intimitate stiu ca nu pot ajunge (si nici nu vreau, drept sa spun), dar nici nu pot sa zic ca am vazut la copiii aia cine stie ce efecte devastatoare ale acestui tip de educatie.

Mie maica-mea mi-a explicat - cred ca eram in grupa mica la gradinita - cum se fac copiii, cum e cu sexul (bine, recurgand la niste explicatii care imi erau accesibile, dar fara basme si variante fanteziste - gen: pe copii ii aduce barza) si m-a lecuit de toate curiozitatile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Venim si noi cu poze recente
mini-petrecere de pici
si
Craciun 2010

Am vazut poze by Inapreda , m_monique si Anaan.......superbi ghiocei

Mai multe cuvinte maine ca acum pic de somn

NB


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( 6-oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Salutare!

Hai ca am vorbit cu Novus si am mai iesit nitel din butoi, ca-s in faza intrebarilor existentiale: "Ce nu fac bine in educatia/cresterea lui Andrei, de este atat de incapatanat cateodata?" etc.



Poti sa ma suni si pe mine, ca vaz ca suntem colege de suferinta. Da' io am renuntat sa ma mai intreb (la mine intrebarea ar fi: de ce e isteric??), nu de-alta, da' daca atata minte am... asta avem, cu asta defilam!


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Fetelor, citind la un alt topic, mi s-a "instalat" o maaaaaaaaaaaare curiozitate: la ce virsta considerati a fi oportun sa incepem sa le facem educatie sexuala la copii?

Si 2: cum veti aborda nuditatea? Va veti dezbraca in fata copiilor?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010





Profund interesata ca si eu am pus intrebarea asta mai demult.

De fiecare daca cand ma dezbrac, Vladimir imi pune mainile pe fund. Cate una pe fiecare buca.

Vine dupaminecandma dezbrac oriunde m-as duce. Nuam incercat la vecini...inca.

Deci cum facem. Le aratam pxxxda ma'sii, au ba?




Hai ca mi-a placut. La fel de profund interesata, ca pana acum o luna faceam baie impreuna.

La faza cu mainile pe kur - o fi vazut la cineva gestul. Nu neaparat la Robert. Am observat ca daca noi ne pupam pe botic de fata cu el incearca si el sa ma pupe pe bot.

Faza e ca noi suntem fani 2 Mai si, ca sa fiu sincera, io as opta pt nuditate, da' neostentativa (adica daca se nimereste sa fie p-acolo, sa fie primit, da' nu defilez). Ma gandesc ca in triburile de unga bunga copilul vede pxxxa ma-sii si nu ii afecteaza viata de familie de mai tarziu. Deci buba e in modul nostru (europenesc) de a ne raporta la nuditate.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Asaaa....eu la un asemenea nivel de intimitate stiu ca nu pot ajunge (si nici nu vreau, drept sa spun), dar nici nu pot sa zic ca am vazut la copiii aia cine stie ce efecte devastatoare ale acestui tip de educatie.

Mie maica-mea mi-a explicat - cred ca eram in grupa mica la gradinita - cum se fac copiii, cum e cu sexul (bine, recurgand la niste explicatii care imi erau accesibile, dar fara basme si variante fanteziste - gen: pe copii ii aduce barza) si m-a lecuit de toate curiozitatile.




No, frumos din partea ei. Eu la 12 ani cautam in DEX pxxa, ca vazusem scris pe un gard si nu stiam ce-i aia. (cand am povestit faza in sedinta, in pledoaria pt introducerea obscenitatilor in DEX, au ras colegii de mine "abia la 12 ani, maaa???")

Am vazut si eu Ian si Gulia in tzol festiv si familionul Monique. In poza de grup se vede ca Andrei are exact zambetul lu' ma-sa. Frumosi toti. O singura intrebare: da' Gina de ce nu apare in pozele lu' Ian?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Uitai sa urez Stefanii. La multi ani, sa ne traiti, sa cresteti frumosi si sanatosi!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Eu ma dezbrac in fata lui Theo, altfel nici nu am cum ca ma urmareste peste tot.M_monique multumesc.V-am vazut in poze,foarte draguti toti.L-am vazut si pe Ian,a crescut de cand nu l-am mai vazut,mi-au placut si jucariile.Am vazut si Gulia, ce misto era intre atatea fete.Mi-a placut de Maya in rochita rosie.Uitandu-ma la pozele voastre mi-am dat seama ca nu am facut poze cu bradutul.Noi i-am dat cadourile treptat, in fiecare seara cate unul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

la multi ani si de la noi!

am vazut poze frumoase! caut mai in urma sa vad daca s-au pus si poze cu copii de la locul de joaca:)

raspund si eu la subiecut cu nuditatea..si pentru ca nici alin si nici eu nu am avut parinti pudici..nu avem cum sa ne comportam altfel..
eu ma imbrac si ma dezbrac in camera cu tudor, si alin la fel..avem perdea la dus si il lasam sa stea cu noi in baie cand facem dus..la inceput era curios de corpul nostru, dar acum s-a obisnuit..inca de cand o inceput sa vorbeasca i-am spus ca tati e baiat si are puta la fel ca el (acum, lui tati ii zice ca are 'pisu' probabil a facut legatura ca ii tot zic eu ca sa faca pisu' cu puta..si el are trompa:P) iar pe mine ce-i drept nu m-a analizat..am cam tot timpul cand ma vede chilotei..in scumb stie de tzitzi care o sa-i dea laptic surioarei lui..si stie ca imi pun sutien..iar burtica mi-o dezgoleste de cate ori stau intinsa in pat si vine si se joaca cu surioara..o mangaie, o pupa, sta cu capul ca pe perna pe ea:P..alin sta in chiloti tip bermude in casa ca e f cald..iar copilul nu are nicio problema...

acum fiecare abordeaza problemuta asta cum crede..oricum nu cred ca este mai bine in vreun fel..o sa invete la timpul potrivit si singur despre anumite perti din corpul lui..

cred ca mie mama mi-a zis despre cum s efac copii cam prin clasa a 2-a sau a 3 a..in perioada aia..si a fost momentul potrivit pt mine atunci sa stiu clar..dar pt ca ai nostrii sunt mult mai dezghetati si au acces la informatii de acest gen mult mai devreme..cred ca momentul va fi undeva prin clasa 1..cu toate astea..sunt sigura ca vom stii cand sa intervenim cu explicatii..

va o seara frumoasa!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09 si de fluturas de 25+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am admirat Gulia neascultatoare si da, are un aer ghidus da' la mine asta-i...de bine!! E titilau tare.

Monica, eu nu apar in poze pentru ca sint "pozarul"; pe Jambo nu-l pasioneaza deloc acest aspect; dac-ar fi dupa el, n-am avea nici o poza dar, daca ti-e musai, o sa-l rog intr-o seara sa ne faca 2, 3 fotografii

Vazut si micuzta Craciunitza.

Noapte buna la toate tufetele.

PS. Doar sa va mai zic ca DE ABIA in seara asta vazui si eu "Totul despre sex 2" si ca am fost nitel dezamagita ca ma asteptam la "mai mult" sau, mai bine zis, la "altceva"

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput