Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***285***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Hai ca am vorbit cu Novus si am mai iesit nitel din butoi, ca-s in faza intrebarilor existentiale: "Ce nu fac bine in educatia/cresterea lui Andrei, de este atat de incapatanat cateodata?" etc.

Vazut poze cu Ian: chiar ca e titi copilul asta! Mai precis super-titi! Nu stiu cine era domnul in negru care aparea intr-o poza, dar mie mi se pare ca Ian seamana foarte mult cu el...sper sa nu fie instalatorul/ vreun vecin s.a.m.d. si s-o dau rau de tot in bara!

Vazut si familia frumoasa de monique! Frumosi, joviali si eleganti. Vazandu-i, am constatat ca eu mi-am petrecut Craciunul in jeansi, ca si petrecerea la care am fost a fost una totalmente informala...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Monica, nici Ian nu sta la poze, motiv pentru care din 600 de poze, de exemplu, daca sint 30 cit de cit ok dar eu insist

Anaan, domnul din poze e tata
Sa stii ca Ian nu asculta NICIODATA -in sensul clasic- dar eu m-am impacat cu ideea si mi se pare fun; nu stiu ce si cum vom face mai tirziu dar momentan ne e bine asa; il las sa faca tot ce-i toaca prin cap, cind ii toaca prin cap si incerc sa particip si eu; cind face ce vrea si daca are companie e cel mai cuminte copil. Da' voi nu puneti poze cu Gulia festiva?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Uitai sa va spun ca am gasit o noua pediatra.
Nu va fi cea "oficiala" pentru ca lucreaza numai la spital si in regim de "privat" dar pe oficiala imi propun sa o pastrez numai pentru ceea ce stie sa faca: sa elibereze adeverinte
Asta noua e tinara -ma rog, tinara ca mine - si e venita de la Cluj. Are si referinte bune da' nu-i un mare criteriu ca si ailalta avea In fine, om trai si om vedea; am fost pina acum de 2 ori la ea si mi se pare ok "pentru inceput".
Mi-a spus ca Ian are "sechele de rahitism"
Se mai confrunta cineva cu asa ceva?
Si se mai minuna cum de eu care sint o persoana "informata" nu sint la curent

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Anaan, domnul din poze e tata

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010







Bine ca n-am gafat! Pe cuvant ca mi se pare ca seamana foarte mult cu tatal tau!

Gina, si eu il las sa faca tot ce vrea, problema este ca, atunci cand mergem undeva, ceea ce vrea el sa faca este periculos ( fetele care au fost la Moeciu stiu la ce ma refer!) si chiar nu pot sa-l las sa-si puna in practica dorintele...si atunci incepe circulpe care constat ca nu prea stiu cum sa-l mai gestionez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Fetelor, citind la un alt topic, mi s-a "instalat" o maaaaaaaaaaaare curiozitate: la ce virsta considerati a fi oportun sa incepem sa le facem educatie sexuala la copii?

Si 2: cum veti aborda nuditatea? Va veti dezbraca in fata copiilor?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Fetelor, citind la un alt topic, mi s-a "instalat" o maaaaaaaaaaaare curiozitate: la ce virsta considerati a fi oportun sa incepem sa le facem educatie sexuala la copii?

Si 2: cum veti aborda nuditatea? Va veti dezbraca in fata copiilor?

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010





Profund interesata ca si eu am pus intrebarea asta mai demult.

De fiecare daca cand ma dezbrac, Vladimir imi pune mainile pe fund. Cate una pe fiecare buca.

Vine dupaminecandma dezbrac oriunde m-as duce. Nuam incercat la vecini...inca.

Deci cum facem. Le aratam pxxxda ma'sii, au ba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si Ian se comporta ca Ionel "in vizita" si, daca nu sintem la sor' mea unde e permis orice , eu parasesc locul cu pricina. La Moeciu, imi imaginez ca era mai dificil.
Chiar ieri am fost in vizita la ceva neamuri de ale lui Jambo pe care le-am mai vizitat o singura data inainte sa ma marit si o doamna tare "dragutza" i-a spus lui Ian sa nu faca numaistiuce ca vine "bau-bau". I-am explicat ei -habar nu am de ce m-am mai obosit- ca "bau-bau" nu exista si am parasit teritoriul inamic.

Sint putin "invidioasa" -nu la modul ala nashpa- ca tu abordezi acest aspect intr-un mod responsabil; eu, nestiind cum sa gestionez astfel de episoade, am lasat-o balta; daca descoperi ceva care sa functioneze, te rog sa-mi spui si mie.


Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Anaan, domnul din poze e tata

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010







Bine ca n-am gafat! Pe cuvant ca mi se pare ca seamana foarte mult cu tatal tau!

Gina, si eu il las sa faca tot ce vrea, problema este ca, atunci cand mergem undeva, ceea ce vrea el sa faca este periculos ( fetele care au fost la Moeciu stiu la ce ma refer!) si chiar nu pot sa-l las sa-si puna in practica dorintele...si atunci incepe circulpe care constat ca nu prea stiu cum sa-l mai gestionez




Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bianca, eu inca nu i-am aratat-o ca s-a nascut prin cezariana
Acuma, serios vorbind, eu nu ma dezbrac in fata lui Ian; nu o fac intentionat/constient/in mod expres/, pur si simplu, cred ca asa...imi vine sa ma dezbrac in intimitate. Din punctul asta de vedere sint o ciudata ca prietenele mele sint mult mai relaxate vis-s-vis de acest subiect. Eu nu ma dezbrac nici in fata prietenelor, nici a parintilor etc.
De aceea am intrebat aici pentru ca stiu ca eu sint subiectiva.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Iata Gulia festiva: http://picasaweb.google.com/104859916940779646097/Decembrie2010#5555459325768836482

Gina, zi-mi si mie, te rog, cum a constatat sechelele de rahitism, ca ma bate gandul ca si Andrei are asa ceva, asa ca sunt direct interesata. Saptamana asta voiam sa-l duc la analize, dar raceala asta a lui ne pune bete in roate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

cand eram insarcinata cu ioana, andrei era in faza descoperirilor si a olitei. stiind ca voi avea fetita, i-am explicat lui andrei diferenta dintre fetite si baieti, de s-au luat toti bunicii de cap.
dupa ce s-a nascut ioana, andrei a tot vazut-o dezbracata cand o spalam. cam dupa vreo 2 luni, intr-o seara la baie, andrei spune: "da ioanuta nu are putza..."

Mergi la inceput