Pufi 2010 - LMA Dragos, LMA Mandruta! (188)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia28
piticii vostri cata apa beau? Tudor bea multa apa, cred ca 400 ml /zi. Mi se pare mult si ma cam ingrijoreaza.


Eu as fi fericita sa bea si Iris apa....
Mai ales daca papa bine mancarica...nu cred sa fie o pb...
Dar, cum a spus si Nikole, pentru linistea ta, intreaba un medic despre cantitatea de lichide pe care ar trebui s-o bea un bebe.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili....

sarumana de coffe sorina( imi cam faci concurentza :)) )

noi am aj cu bine ieri..jiji a fost cuminte foc...io...obosita moarta.ventit acasa continuat biznisul cu jucarii..mailuri tel..negocieri..etc.intalniri sa dau din gumatzi.
jiji ...cuminte...of...m-am simtit f f vinovata....efectiv n-am av timp sa-l iubesc...si el se insenina la fatza cand ma vedea...offff

am aj la concluzia ca...daca sterg cu buretele comportamentul lui nocturn care parca e din ce in ce mai haotic...am un copil ff cuminte. nu plange, se joaca, nu face mofturi la mancare, nu este violent, nu face pe nebunul...nu strica prin casa...pot sa-mi fac toATE treburile ...IL IUBESC...de nu mai pot..


ma duc sa mai vad ce-ati mai fc ieri

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Va dorim din suflet un An Nou fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza pt cafea SORINA
Fac si eu o maaaaaaaaaaaaaaaaaaarea cinste. A castigat al meu barbat la loteria din anglia 2.600 ron.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Bea, si Irina mea face la fel cum il descrii pe Ivan, e doar o etapa, n-ai cum sa-l dezveti, o sa-i treaca. La unii evouleaza in tavalit pe jos, cand mai cresc, asta e alta etapa.

de Isabela si Irina (februarie 2010)



Pai cum prevenim urmatoarea etapa?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





cineva???? ceva????? un sfat...pls!!!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!


Neatza!
Stiu ca imi iau rosii ...dar ce sa fac daca ma mananca limba...
Nu poti sa previi crizele, ele reprezinta o manifestare a frustrarii, furiei, neputintei copilului. E adevarat ca sunt copii care nu fac deloc crize dar e vorba in primul rand de firea copilului nu de cum a fost educat. Cat dureaza perioada asta depinde si de copil si de parinte. Trebuie urmarit copilul si procedat in functie de ce i se potriveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Dece..! Bine ati revenit cu bine la capitala!
Concurenta...n-as putea...n-am cum..
Doar ca eu imi beau cafeaua cu voi la ore de-astea indecent de mici de mult timp...doar ca voi nu stiati...

Nyny..foarte tare!..Felicitari!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Bea, si Irina mea face la fel cum il descrii pe Ivan, e doar o etapa, n-ai cum sa-l dezveti, o sa-i treaca. La unii evouleaza in tavalit pe jos, cand mai cresc, asta e alta etapa.

de Isabela si Irina (februarie 2010)



Pai cum prevenim urmatoarea etapa?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





cineva???? ceva????? un sfat...pls!!!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!


Neatza!
Stiu ca imi iau rosii ...dar ce sa fac daca ma mananca limba...
Nu poti sa previi crizele, ele reprezinta o manifestare a frustrarii, furiei, neputintei copilului. E adevarat ca sunt copii care nu fac deloc crize dar e vorba in primul rand de firea copilului nu de cum a fost educat. Cat dureaza perioada asta depinde si de copil si de parinte. Trebuie urmarit copilul si procedat in functie de ce i se potriveste.





neata! subscriu. si adaug... sa nu fie incurajat. al meu cand facea asa il ignoram complet. daca se purta frumos, ne jucam ca si cum nu s-ar fi ntamplat nimic. cand il apuca nebunica... sta acolo si se maraie/caraie/plange/agita pana isi da seama ca nu primeste atentie. ce nu imi place la comportamentul lui ignor, ma fac ca nu vad. daca nu are spectatori, renunta. in schimb, am grija ca atunci cand face ceva bine... sa il laud de parca ar fi adus acasa marele premiu la loterie (felictari, nyny)

ele...

errr... alicredo... nu cred ca e grea cioco pt ei... depinde si ca ii dai. pastaia papa cam de 3 ori pe saptamana asa, 2 cm impartiti de 3-4 ori...

si mai papa daca am in casa cam de 1-2 ori pe saptmana de la humana budinca de ciocolata de la 10 luni. e bolnav dupa chestia aia. o haleste pe nerasuflate. este si cu vanilie dar nu e asa gustoasa.



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

am simtit miros de si de si iata-ma-s

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Neatza!
Iata-ma-s si io la o


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Bea, si Irina mea face la fel cum il descrii pe Ivan, e doar o etapa, n-ai cum sa-l dezveti, o sa-i treaca. La unii evouleaza in tavalit pe jos, cand mai cresc, asta e alta etapa.

de Isabela si Irina (februarie 2010)



Pai cum prevenim urmatoarea etapa?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





cineva???? ceva????? un sfat...pls!!!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1481


Ali
Sta copacel suna mai haios!

Mergi la inceput