Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Maria Antonia
Larisa Ioana
Filip(Eladea)
Theodor Mihai
Beatrice-Teodora
Raul Ionut
Mihai(kittyescu)
Filip(mya85)
Florentin Andrei
Sheritra
matusa77


Si pentru voi,mamici dragi,Craciun Minunat!!

RODICA imi pare rau ca a racit piticuta !!sper satreaca repede!

ce colinde frumoase cantati pe la voi!!! super poze!

zici ca s-a prins Maria de Mosul fals:)))
pai ,ca in orice "meserie",sunt mosi adevarati si mosi falsi:))Sofiei ii arat un Mos la tv,era unul nu prea bine facut,si ea mi-a zis caala nu e Mosul,ca e deghizat !!
dar crede in Mosul "cel adevarat" din video:))
care le-a adus cadourile la usa,a sunat si a plecat,aajuns ea la concluzia ca afost postasul cu pachetele de la mosul.

nu am avut pe cine sa punem Mos..si la unmoment dat zice fratele nasei:ma deghizez eu...dar daca se prind casunt eu,ce fac,fug???
asa am ras de el cu fuga lui:)))
normal ca l-ar fi recunoscut si l-ar fi tras de barba:)


BUMBLEBEE ceCraciunel scump,dar si ce mami craciunita frumoasa!!!

RODICA hahahaa mosul deconspirat

mai scarm prin urma,sa mai gasesc poze care ati mai pus.

va pun si eu POZE






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

zici ca s-a prins Maria de Mosul fals:)))
pai ,ca in orice "meserie",sunt mosi adevarati si mosi falsi:))Sofiei ii arat un Mos la tv,era unul nu prea bine facut,si ea mi-a zis caala nu e Mosul,ca e deghizat !!
dar crede in Mosul "cel adevarat" din video:))
care le-a adus cadourile la usa,a sunat si a plecat,aajuns ea la concluzia ca afost postasul cu pachetele de la mosul.


stii ceva? azi ii povestea Maria prietenei ei (fata nasilor) ca mosul de ieri a fost fals, si ca adevaratul mos e cel din video (din link-ul de la tine). am mai gasit o portita de scapare ptr anul viitor

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui aelita

zici ca s-a prins Maria de Mosul fals:)))
pai ,ca in orice "meserie",sunt mosi adevarati si mosi falsi:))Sofiei ii arat un Mos la tv,era unul nu prea bine facut,si ea mi-a zis caala nu e Mosul,ca e deghizat !!
dar crede in Mosul "cel adevarat" din video:))
care le-a adus cadourile la usa,a sunat si a plecat,aajuns ea la concluzia ca afost postasul cu pachetele de la mosul.


stii ceva? azi ii povestea Maria prietenei ei (fata nasilor) ca mosul de ieri a fost fals, si ca adevaratul mos e cel din video (din link-ul de la tine). am mai gasit o portita de scapare ptr anul viitor

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

in caz ca aduceam un Mos si se prindeau defigura,si-l desconpspirau,deja ma gandisem ca RECUNOSC pe loc si le-as fi spus ca daca Mosul nu a putut veni,am facut si noi o mica deghizare
La fel ma gandeam,ca daca ma prind in fapt,pe balcon,cu jucariile,sa le spun cale-a adus mosul "ieri"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

aelita, ce mi-au placut pozele si video , ce frumosi sunteti!!

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
si-l desconpspirau

zici c-am baut

RODICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

CRIS (PRO) pe tine te intrebam da

la inceput e supa crema (adica zeama + pastura) pana ajungem la 100-120 ml plus laptic pana se satura. nu e piure supa, ramane ca o supa crema, cand va fi piure, nu va fi zemos deloc

dar la un moment dat, dupa ce introducem mai multe legume, in loc de lapticul de completare o sa dam piure, eventual facut si din alte legume decat cele folosite la supa

adica pui la fiert doua feluri de mancare cateva legume pentru supica si inca cateva pentru piureul de legume, pe care poti sa il amesteci cu branzica, lapte praf etc.

dimineata doar sucul de fructe sau mar + morcov, eu asa ii dau, amestecat, e doar gustarica. mai tarziu bagam alte fructe

si da, dupa amiaza gustarea aia o sa fie mai consistenta, mar copt, apoi mar copt cu branzica, apoi mar crud cu branzica etc. asta o sa ii tina mai mult de foame

cereale - foarte greu am gasit unele simple sa stii, fara gluten. si am luat Nestle cu orez, care se fac cu lapte, eu nu cred ca ii dau prea curand ca ia bine in greutate, o mai intreb pe pediatra la controlul de 7 luni. si am luat tetine pentru bibe, daca trebuie la masa de seara, nu cred ca sta Andrei dupa baita sa pape cu lingurita, mai ales ca inainte de completare il pun la san...sa vedem ce zice

noi inca avem 8 mese pe zi

adica 2 de noapte, la 3 si la 6 dimineata
la 7 trezirea
la 10 san + somnic mic
la 12 - sucul (cu canita)
la 13-13.30 - supica (am ajuns la 80 ml) + san
apoi somn 1-2 ore (daca iesim afara)
la 16.00 - mar copt (+ branzica)
la 17.00 - san
la 20.30 - san + lp completare

si andrei pare tot mai grasan

nu sunt asa bun crestin, dar e un parinte deosebit si ma duc la el de vreo 5 ani

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata

Va invit la o praji si la un pahar de sampanie, ca tort nu am, dar in schimb va dau multa prajitura...si sarmale si oua umplute si tot ce va doriti
Astazi stam acasa, nu mai mergem nicaieri si asteptam musafiri.
Raul a dormit azi noapte fara nici o trezire, e adevarat ca i-am pus gel pe gingii, si poate asta l-a calmat.
La multi ani pt bebe de Peta!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze sarbatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

PAULA, IUBITA, LA MULTI, MULTI ANI CU SANATATE, FERICIRE SI MULTE IMPLINIRI ALATURI DE FAMILIA TA FRUMOASA!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

LA MULTI ANI PAULA!!! SA FII SANATOASA SI FERICITA SI SA TE BUCURI DE FIECARE CLIPA ALATURI DE CEI DRAGI!! SA TRAIESTE MOMENTE MINUNATE ALATURI DE PUIUL MIC SI ZBUCIUMAT RAUL!!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

am uitat sa zic ca l-am lasat pe sot sa spele jucariile si a innecat-o pe Sophie are apa in ea si nu mai tiuie

Oana, la tine Sophie si-a mai revenit?

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput