Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

sunt asa de fericita si emotionata, m-a sunat parintele duhovnic sa ne ureze sarbatori fericite si sa ma intrebe de pruncul mic Doamne, ce om deosebit!! si i-am cerut iertare ca nu am ajuns sa ma spovedesc, dar in ianuarie musai sa ma duc sa il vad

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ma gandesc sa iau si io cartea super nanny,ca ziceti ca e buna...

Rodi, pupici sa treaca raceala... voi nu sunteti raciti? poate i-a fost rece, cine stie... sper sa fie mai bine pe maine, puiuta...

La multi ani Beatrice si Filip! Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!!!

Racusor, nu stiu daca pe mine m-ai intrebat de diversificare, ca suntem multe Crisulici pe zona, dar eu raspund... Azi a fost a doua zi de supa, ieri a mancat-o mai cu pofta, azi a facut nazuri... vroiam sa te intreb, ce nu am inteles... ca cica mai tarziu masa de la 13-16 va fi supa si felul 2 (pireu). dar acum nu dam asa, nu? acum din a treia zi supa o ingrosam cu pireu, ceea ce inseamna ca masa va fi numai pireu... apoi alta intrebare - marul copt se da la 17. si atunci dimineata nu este masa de fructe consistenta.. este numai suc, nu??? Ce bien ca ti-a iesit branzica , chiar vroiam sa te intreb... apoi cereale zici ca Nestle ai luat. alea se baga in bibe de lapte? Ca io am trimis sotul sa ia de la Milupa, simple, si nu a gasit, decat cu banane. alea de la Milupa cred ca se fac cu apa, celelalte direct in lapte. Dar cum pediatra lui Racusor zice sa le bagam in lapte, voi lua si eu Nestle.

Racusor, ce frumos ca te-a sunat preotul... inseamna ca esti un bun crestin!

Am avut si noi musafiri, copilul ok, l-am culcat la 8, pe la 9 s-a foit/marait cam mult... poate il deranja galagia...

merg sa ma culc... imediat is gata sarbatorile...

Va pup, noapte buna!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Buna seara, delfinasi, mamici!

Sa cresti mare, voioasa si sanatoasa scumpa Beatrice!!

Filip de Mya

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Am pus pozici, care facute cu Craciunelul Mini si care au fast facute luna trecuta.

Am uitat , azi se sarbatoresc toti cei numiti: Cristina, Cristi, Cristian.
Va pup dulce dulce sanatate si noroc!
Va invit si eu la o praji, la o salata (ca toata lumea-i satula de mancare greoaie), ca si io mi-s Cristina.

Va pup pe toti, noapte buna!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:


Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Neata delfinariu si CRACIUN FERICIT!!!!

sa va bucurati de cadouase si familiiele voastre mamici si delfinasi dragi

La multi anisori Beatrice -Teodora ai implinit 6 lunite puiut frumos si invingator sa iti dea Dumnezeu multa sanatate si o viata plina de bucurii si iubire.

La multi anisori Filip de Mya . sa cresti mare si sanatos pui


si din partea noastra!!

_
o minune, Craciunita cea mica...

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)



La multi ani,Craciun fericit si din partea noastra


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare dragelor si Craciun Fericit !!!

Eu raspundeam la capitolul trecut

Pana la urma mosul nu a mai avut rabdare si a venit aseara nu dimineata cum era programat
David:hainute,cosmetice si jucarii

Antonia:orga cu microfon,carti disney,un set de clame de par,dulciuri

Eu:tratamentul vichy,o cutie de bomboane rafaelo

sotul:o perna din aia cum e salteaua dormeoisi dorea de mult daca e buna imi iau si eu

Mycya-ti-am vazut printesa sunteti doua frumoase...

Paula-ce frumusel e Craciunelul...nasucul

Sorina-ce frumusel e Bogdan seamana f bine cu tine..copia ta ce multe cadouri v-a adus mosul

Otilia-si eu am facut ieri cornuletele mai am cateva sa-i duc mamei daca mai rezista pana maine

Stefania-Craciun fericit

Rodyca-ce frumos ati primit colindatori
ce ochelari avea mosul iti sta bine langa mos
offf a racit craciunita micamulta sanatate

Crispo-ai o inima mare

La multi ani tututor Cristinelor si Cristianilor


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, pupici sa treaca raceala... voi nu sunteti raciti? poate i-a fost rece, cine stie... sper sa fie mai bine pe maine, puiuta...


noi n-avem nimic, in casa e temp medie de 22-24º, eu cred ca a racit ieri dimineata cand a fost un vant teribil si rece, doar cat am iesit din parcare in magazin si inapoi, ca i-au si dat lacrimioarele atunci... am luat deja oscilo, multumim fetelor de precizari, eu ii dadusem un capacel dar nediluat, direct in gurita , se pare ca se simt imbunatatiri...

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am vazut poze cu cei mai frumosi delfinasi-craciunei doamne ce frumosi sunt...am pus si noi poze


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Rodyca-ce frumos ati primit colindatori
ce ochelari avea mosul iti sta bine langa mos
offf a racit craciunita micamulta sanatate


moshu´ nostru are 21 de ani , il cunosc de cand avea 15 ani si-mi spunea "mami chula" , venea sa-mi povesteasca de-ale tineretii valuri . s-a oferit sa vina mosh ptr Isa, pentru care are o simpatie deosebita...

faza simpatica a fost ca moshul i-a pus pe fiecare sa spuna o colinda, o poezie... cand a venit randul meu, a zis "domnisoara cu camera [eu filmam], sa veniti sa ma pupati" si mi-a dat cadoul meu

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

vazut David de bambo si Eva de Ela, revazut toti delfinasii din albumul de Craciun , si am pus si o poza cu"moshu´ deconspirat". multumim tuturor de comentariile la poze

maine avem o zi lejera, azi am avut iar colindatori... au plecat pe la 12, si Isa a adormit si s-a trezit de 3 ori in timpul asta, pe masura ce creste e tot mai sensibila la zgomote

merg si eu la culcarica, nu stiu cine ma pomeneste ca sughit de o jumate de ora si ma doare deja stomacul ... somn usor, delfinariu

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput