Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Va doresc un CRaciun Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Am sa incerc sa scriu cele 10 mesaje sa scapam si cu userul comun de moderare,deci nu ma injurati...e ziua de CRaciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Bu venit MihaelaSarcina usoara.
Am sa scriu de pe userul comun mai multe mesaje sa scapam de moderare.

Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Craciun fericit tuturor burticilor si bun venit noilor burtici!

Multa multa sanatate la toate si la bebeii vostri!


eu dupa treaba de ieri si alaltaieri...m-am trezit azi noapte anchilozata de spate. Pur si simpu nu ma puteam indrepta de mijloc.Si ma duuuurrreeeaaa .Acum slava Domnului ca mi-a trecut,dar durerea tot a ramas.NIci nu stiu ce sa fac!

la toate !

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & (DPN 07.07.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

pai eu n-am asteptat pana maine sa pap,la pranz eu si Ana ne-am infruptat din sarmale pe cand tati manca paine cu zacusca


ata ete,gata tot,mai avem bradutul si suntem pregatiti.
Azi mergem la biserica la concert de colinde dupa care mergem la ziua de nastere a unui prieten nascut exact de 25 dec.


la toata lumea

Mama de Ana si 11+



ce simpatica ai fost. Parca ai fi fost eu cu sotul. Eu "gustam " din sarmale si el manca fasole si tragea cu ochiul la sarmalele mele



Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & (DPN 07.07.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Craciun fericit tuturor!! De ieri tot voiam sa intru sa va spun dar cum nu mi-am mai vazut capul de treaba nu am mai apucat. Sa aveti niste sarbatori minunate, pline de liniste suflteasca si bucurie la gandul ca in burtica aveti cel mai pretios dar facut de Dumnezeu!

voiam sa va intreb cum stati cu burticile, a mea a devenit asa mare dar in ultima saptamana parca a inceput sa se vada asa bine si totusi nu prea am mancat asa mult ca sa zic ca m-am ingrasat.. oare bebe creste? Azi am intrat in 12 sapt si abia astept ziua de luni pt a-l vedea la eco. Abia astept sa venim toate cu vesti bune pt ca stiu ca suntem mai multe burtici programate pe 27 la dr.

Va pup pe toate

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Buna dimineata tuturor burticilior, sper ca ati avut un Craciun minunat alaturi de cei dragi si ca nu ati mancat prea mult . Eu n-as putea spune acelasi lucru mai ales cand a venit vorba de jumeri cu ceapa .

Va pupacesc pe toate fara exceptie si sa ne auzim cu bine


aaaaaa, si bun venit noilor burtici

.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Buna burtici!

Va scriu de pe mobil, ca netul mi-a murit de ceva zile... asa ca sunt total izolata de ai mei.. Nu stiu ce fac, cum au petrecut sarbatorile... ca veni vorba : Sarbatori fericite alaturi de cei dragi, sanatate cat cuprinde si feti- frumosi si sanatosi in burtici!
Ai mei pitici( sotul si odrasla ) dorm dusi... sper cateva ore pentru binele lor.
Noi nu am petrecut caci toti suntem raciti cobza( seara tinem concert de tuse, de la micla mare). Asa ca mancarea asa si sta infrigder nimeni nu se atinge de ea.
Va pup si va voi citi in continuare, de scris mai greu in conditiile astea.



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008) si 6+ cu
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna fetelor, sunt o aspiranta mai veche cam de 6 ani la un bebe sanatos, si anul acesta mosu a considerat de cuviinta de ne surprinda placut si neasteptat, desi noi ne pregateam pentru FIV.
Sunt insarcinata, inainte cu o zi de presupusa zi ca asteptam sa se inceapa am avut dureri ca la menstruatie care au continuat mai activa sau mai pasiv si dupa pina si in ziua de azi adika in total 3 zile. Este normal sa am aceste dureri mai pronuntate sau mai putin pronuntate? si cit timp ele pot continua? Eu am deobicei dureri mari cind imi venea CM si sunt obisnuita de asta si nu mam asteptat, insa 3 teste Barza GOld, Shure Check si inca unul spun acelasi lucru II liniute, nu am fost inca la ecograf urmeaza sa merg saptamina asta, insa sunt intro stare de frica mai tot timpul. Si inca ceva nu pot dormi de lok defapt asta si mia fost primul simptom, cu citeva zile de presupusa zi nu puteam sa dorm de lok acum incontinuare nu pot dormi si am insomnii, a mai trecut cineva prin asa stari?
multumesc!!!

Maria

'Love is an act of endless forgiveness, a tender look which becomes a habit'

la Dumnezeu sa primesc in dar un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Si am si racit ma doar fr tare in git, si nu prea nustiu ce se poate de utilizat ca sa treaca repede...
multumesc

Maria

4+

Mergi la inceput