Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

CRaciun fericit fetelor!!! Sa va aduca Mosu' tot ce doriti!


Eu de abia incep ziua,deci sunt cu forte proaspete,dar azi doar fierb sarmalele,care sunt gata de ieri,bradul si curatenia si GATA.


AlinaOprea,suntem o mica familie aici,deci sa nu crezi ca ne stresezi,e normal ca ai ingrijorari. Uite,si eu am c-am scapat de simptome,dar nu imi fac ganduri rele pentru ca stiu ca asa trebuie sa fie,trim 2 este cel mai usor si f frumos. Sa ne bucuram ca suntem

Va pupam!

Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

sarbatori fericire va urez la toate!!!

eu iau duphaston si no=spa si stau in pat. am anulat concediul si voi sta doar aks. imi iau si medical toata luna ianuarie.

sper sa fie totul ok.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.
5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Dragi burtici vreau sa va urez la toate un Craciun Fericit alaturi de cei dragi!! Sa va de-a Dumnezeu multa sanatate si bebei sanatosi iar mosul sa va aduca ce va doriti[pupAcu mi-am terminat si eu treaba si sunt franta numai pot! DAr e asa de frumos cu brad , cu colinde , cu miros de sarmale si toate bunatatile!!!
hai va pup de acuma ca maine merg la nasi si nu se stie cand vin acasa asa ca SARBATORI FERICITE

10+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Fetelor am aparut si eu
Gata pregatirile? noi ma avem bradul

Alina nu te mainecaji, e o reactie normala. Am citit pe net pe un forum cu sarcina pe sapt unde spunea ca spre sf trim 1 se detensioneaza.

LA MULTI ANI!!!CRAICUN SI SARBATORI FERICITE!!!
va dorim din tot sufletul sa fiti fericiti,sa aveti sanatosi si !! Sa aveti armonie si bucurii in familie care sa va insenineze viata !
Sa ne dea Dumnezeu ca micile comori ce le purtam sa vina sanatoase si sa ne implineasca vietile!






Luli - fericita 7+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Lissa_ana i-ti multumesc pt. cuvintele frumoase.
Mare noroc avem cu voi cele care nu sunteti la prima sarcina, de fapt nici eu nu sunt (dupa cum vedeti la semnatura), dar se pare ca gravideala mi-a distrus singurul neuron si nu mai tin minte nimic de data trecuta.
Luli merci si tie de info,

Pupici tuturor !



Alina 9+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Buna seara burtici!
Am intrat si eu sa va urez Craciun Fericit cu sanatate si multe, multe bucurii!
Va pup pe toate si sper sa nu va mai stresati, macar zilele astea (asta e valabil si pentru mine )

Maria (27 nov. 2007) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Buna seara!
Am terminat si noi pregatirile si, ca in fiecare an, dupa 2 zile de stat numai in bucatarie sunt franta, ma doare spatele de-mi vine sa plang.. abia astept sa vina ziua de maine, sa-mi vad minunea mica cu gura pana la urechi cand va gasi cadourile sub brad si sa pap bunatatile pregatite de mine

Va urez si eu Craciun fericit alaturi de cei dragi si un Mos darnic tuturor!!



fericita de Victor Nicolas (15.11.2008) , acum si 7+

Nasterea cozonacelului nostru iubit



“Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

pai eu n-am asteptat pana maine sa pap,la pranz eu si Ana ne-am infruptat din sarmale pe cand tati manca paine cu zacusca


ata ete,gata tot,mai avem bradutul si suntem pregatiti.
Azi mergem la biserica la concert de colinde dupa care mergem la ziua de nastere a unui prieten nascut exact de 25 dec.


la toata lumea

Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Buna seara, ma primiti si pe mine in gasca voastra....am adus prajiturele si fructe si suc natural....pt cele care mai aveti inca greturi.
Am o fetita de 8 ani, Maria Alexandra si acum 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata....a fost o mega surpriza, mai ales pentru fetita mea care ma teroriza de vreo 4 ani....ca vrea si ea un fratior.
Spre deosebire de prima sarcina acum m-am simtit superrrrrrrr rau 1 sapt jum, am fost si racita, acum imi este bine cam 80%....mai am greturi, nu am pofte, nu mai suport nici un fel de miros, oricat de de comun ar fi.....nici macar antiperspirant-ul ....si umblu cu o punga de plastic in geanta....pt orice eventualitate.
Si eu iau utrogestan, acid folic si vitamina c si luna viitoare fac analizele specifice trim I (toxoplasm.)

Pe ecografia mea din 22.12.2010 scrie urm:

Nume: Mihaela
Varsta: 28 ani
UM: 24.10.2010
VG: 8,3 saptamani
DPN: 31.07.2011

SARCINA GEMELARA
Primul embrion
CRL 9.6 mm - 7 saptamani
Embrion cu activitate cardiaca prezenta.
BCF 143 b/min
Al doilea sac ovular: nu se vizualizeaza embrion.



Am ascultat inimioara primului, dar al 2 lea este foarte-foarte mic.........acum ma rog la Doamne Doamne sa-l tina si pe al doilea in viata.........voi stii sigur la sf lui ianuarie la viitorul control.

Ma duc sa-i las Mosului ceva de papa sub bradut si apoi la nani ca sunt super obosita....mai devreme am venit de la serv.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42" target="_blank">Just.........Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3" target="_blank"> Moeciu 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

MIhaela bun venit,sarcina usoara

Mergi la inceput