Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor vreau sa va intreb si eu ceva, si sper sa nu vi se para prosteasca intrebarea.
Eu ni-am dat seama ca sunt gravi din cauza sanilor tensionati, ei m-au facut sa-mi cumpar testul de sarcina.....ca CM era f neregulat
Si au fost asa tensionati si durerosi pana ieri, azi de cand m-am trezit parca sunt moi...si marca nici pofta de mancare nu mai am.
Oare e normal?
V-am mai spus ca sunt f stresata, ca nu ma pot bucura in liniste de sarcina asta asteptata 9 ani si ceva din cauza frici ...
Va rog spuneti-mi cum e la voi ?
Pupici tuturor !

Alina 9+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

alina spre sfarsitul primului trimestru scad in intensitate simptomele, uneori nu mai simti nimic, mai ales daca nu e prima sarcina

mama de Carol (29.12.2008) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:



Babyblue, nu te stresa, va fi bine. In sarcina cu Maria am inceput si eu sa sangerez din sapt. a 7-a pana aproape de a 12-a. Am stat in pat 5 saptamani, mergeam doar la toaleta si atat pentru ca aveam senzatia ca si daca merg pana la bucatarie sa-mi pun ceva de mancare e mai rau. Luam utrogestan intravaginal, dupa sangerari am inceput sa-l ingurgitez. Si acum am cel mai reusit copil. Nu te panica! Va fi bine, vei vedea, atat timp cat sangele nu e rosu.
Roxy, Laura si eu va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi!
Alina nici eu nu-mi mai simt sanii la fel de tensionati. Bine, eu nici nu prea am avut cine stie ce simptome sarcina asta, asa ca...Noroc ca s-a mai implinit burtica si asta ma face sa cred ca totul e bine.
Burtocika bine ai venit, sarcina usoara!
Omibaba si eu am anuntat acum o saptamana si ceva.
gasca!

Maria (27 nov. 2007) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Buna seara burtici active ce sunteti!
Va doresc sa va iasa sarmalele si cozonacii (voua, sau mamelor, sau cui gateste pentru voi). Sa aveti parte de sarbatori pline de bucurie si de pace sufleteasca, sa va lasati patrunse de spiritul Craciunului, in asa fel incit sa-l simta si minunile pe care le aveti in voi! Toate cele bune! Sper sa mai reusesc sa intru zilele astea (daca ma mai pot ridica de la masa cu bunatati). In seara asta plecam si noi la mama, bagajele le-am facut deja, cumparaturile la fel, asa ca suntem linistiti.

Fetelor, am o burta, de parca as fi de 10-12 sapt. Sunt asa de balonata..si nu ma mai dezumflu, off!

Babyblue, iti simt si inteleg disperarea. Stiu ca e greu sa nu te gandesti, dar faptul ca si alte fete au avut aceeasi problema si pana la urma totul a fost bine, trebuie sa fie pt. tine gandul principal. Cumnata mea a sangerat din sapt 6 timp de 2 sapt. a luat utrogestan si a stat in pat, iar acum are o minunatie de fetita de aproape 3 ani. Asa ca nu dispera si ajuta-l pe bebe cu ganduri pozitive si avand grija de tine. Te imbratisez cu drag!

Si pentru toate burticile dragi "Sarbatori Fericite!"


lulusor77 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Primiti colindatori?



Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

ALINAOPREA sa stii ca si la mine nu mai sunt sanii asa de durerosi , desi asta a fost primul simptom.Sunt zile cand sunt mai tensionati si zile cand sunt mai ...moi si nedurerosi.
Babyblue sa stii ca si eu am sangerat in saptamana a 5a pt cateva zile, era ceva mai mult maroniu , nu sange. Dar bomba a venit azi cand m-am trezit cu sange iar mi s-au muiat picioarele cand am vazut , am simtit ca mi se face rau pe loc... exact la inca 5 saptamani in plus adica 10! Credeam ca pericolul aproape a trecut....
Oricum nu am putut sta linistita si m-am dus la urgenta la spital.
In urma controlului si a ecografiei bebe e FFF bine!! dadea din picioare de mama focului , placenta nu are nici o desprindere .. colul e perfect inchis... asa ca scurgerile raman un mister
Mi s-a recomandat odihna mai mult ( e drept ca zilele astea am exagerat cu treaba .. pregatiri de craciun ..plus ca merg si la servici .. si nu e unul chiar usor) si 2 pastile de buscopan .
Nu-mi ramane decat sa ma rog Domnului sa imi dea putere sa sper ca va fi totul bine si sa nu bag in seama scurgerile si mai ales sa fie sanatos bebe! ceea ce va doresc si voua

Va pup!

10+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor va multumesc de raspunsuri .
Dupa cum v-am mai spus, eu sunt asa de panicata pt. ca ma lupt cu infertilitatea de 9 ani si ceva, iar acest bebe a venit atunci cand nici nu mai speram.
Pentru fiecare femeie sarcina e pretioasa, dar pt. mine care n-am mai ramas niciodata gravi natural, cu atat mai mult.
Va doresc sarbatori frumoase alaturi de familie si fie ca Domnul sa vegheze asupra pruncilor nostri nenascuti inca.
Va pup cu drag !

Alina 9+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Ce dulce e fetita.
E foarte iute de minte vad ca, felicitari.
Sa va bucurati de ea din plin si de viitorul...

Alina imi dau seama ca prin ce treci nu este usor si orice iti vom spune noi poate nu te va linisti in totalitate, dar ai incredere in Dumnezeu ca incet se vor rezolva toate in bine.
Uneori e greu si sa dai sfaturi.
Multa putere si incredere iti doresc.
Ai grija de tine, de voi.

Sper sa auzim numai de bine.
Sarbatori fericite va doresc si multa sanatate voua si noilor membri de familie ce se pregatesc sa vina la anu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui omibaba
Alina imi dau seama ca prin ce treci nu este usor si orice iti vom spune noi poate nu te va linisti in totalitate, dar ai incredere in Dumnezeu ca incet se vor rezolva toate in bine.
Uneori e greu si sa dai sfaturi.
Multa putere si incredere iti doresc.
Ai grija de tine, de voi.
Multumesc din suflet de urari, azi m-am trezit mai increzatoare, mai linistita , stiti voi, dispozitii schimbatoare de gravida .
I-mi pare rau ca stresez pe toata lumea , familia mea si pe voi cu toate grijile mele...dar promit ca las toate deoparte macar pt. a ne bucura de sarbatori.
Am incredere ca Dumnezeu v-a veghea asupra puiului meu, pe care mi l-a trimis dupa atata amar de ani.
Pupici pe burtici !

Va doresc tuturor Craciun fericit alaturi de familie si sanatate multa !

Alina 9+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou

Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Fetelor la toate 1

Sa aveti sarbatori cu bucurie !

eu sunt franta! am robotit, prajiturit, toata ziua si tot nu am terminat dar acum abia vad de somn...imi astept sotul sa ma mai ajute si el, cu toate ca nici el nu e mai breaz ca mine la ora asta.


Craciun fericit !!!

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & (DPN 07.07.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput