Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

dya ai dreptate , si eu patesc exact la fel cu stranutul ca mi-e si frica de el!

11+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabiana_25 spune:

Oana buna ce tare o sa nastem cam in acelas timp datele mele sunt
UM:20.11.2010
DNP:27.082011

Si eu am durerile despre care vorbiti , momentan sunt singurele simtome pe care le am.

Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Si eu sunt stranutatoare si ma trece cate un cutit cand stranut.

Fetele cu nascutul in acelasi timp, eu chiar am nascut in acelasi timp cu o fata de la odiseea trecuta, desi DPN-urile erau diferite. Ea a fost cezariana dinaintea mea, si a stat in patul vecin la terapie intensiva. Ne intalneam la alaptat si tot vorbind mi-am dat seama ca este o fata de la odisee. Am ramas prietene, ne mai intalnim din cand in cand, vorbim la telefon si pe net, ne simtim legate prin fetitele noastre nascute la o juma de ora distanta

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

QiaoBing si noi iti dorim un an mai bun si sa dea DD sa-ti realizezi visul cat mai repede
Oanamares si eu stiu ca tot in jur de 7 sapt. se vede embrionul si poti sa-i auzi si inimioara. Eu analizele le-am facut imediat pentru ca asa mi le-a dat medicul, dupa prima ecografie pe care mi-am facut-o la 5 sapt. si 3 zile.
Fabiana, primele 10 mesaje iti sunt moderate, de aia apar mai greu. Scrie-le repede si scapi de moderare.

Maria (27 nov. 2007) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Buna seara burtici!
Multumesc de primire Simo ....nu m-am inselat deci...Fetelor si eu stranut in draci caci am o rinita alergica. Si cand stranut...bag vreo 7-10 stranuturi la rand. Am si zis ca sigur cand va fi sa nasc mi se vor rupe membranele din cauza stranutului
Si eu sunt gretoasa...ceva mai bine acum decat am fost cu putin timp in urma. Norocul meu ca-s in vacanta acum si lenevesc cat pot As dormi intr-una asa ca dimineata beau cate o cafeluta caci altfel nu stiu ce m-as face.
Nici sanii mei nu mai sunt umflati si durerosi de vreo 2 saptamani. Eu zic ca-i normal si nici nu-mi pare rau ca m-au slabit
Citesc aici ca sunteti unele la prima sarcina si speriate . Eu sunt la a doua....si sunt si mai speriata ca voi Nu din cauza nasterii ci ma tot gandesc sa fie totul in regula cu bb. La prima sarcina nu am avut niciun fel de pb, greturi sau chestii de-astea, asa ca toata lumea-mi spune ca va fi baiat acum. Sincer eu parca tot fetita mi-as dori. dar stiti cum e ce-o fi....sa fie doar sanatos
M-am intins la vorba.
Va si va mai vizitez.
O noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fabiana_25

Oana buna ce tare o sa nastem cam in acelas timp datele mele sunt
UM:20.11.2010
DNP:27.082011

Si eu am durerile despre care vorbiti , momentan sunt singurele simtome pe care le am.

Va pe toate


Fabiana, te voi considera "sora' mea de nastere! Imi pare bine ca,mai mult sau mai putin, vom naste in aceeasi perioada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Va urez si eu sarbatori fericite cu intarziere
Eu am avut o perioada f nasoala si nu a fost zi in care sa nu-mi fie rau. Ba vomitat, ba ameteli, ba somnolenta. Azi e prima zi in care ma simt mai bine. In prima zi de Craciun mi-a fost f rau si am mancat doar fortata de sot putina supa de pui si o banana. In a doua zi de Craciun am avut si noi musafiri, dar nu am fost o gazda prea buna pentru ca nu am mai apucat sa ajung la baie sa vomit Mi-a fost tare rusine ca se uitau ciudat toti la mine.
Lulusor si mie mi s-au dezumflat sanii de vreo 3 zile si nu prea ma mai dor. Si eu cand stranut simt niste intepaturi de ma sperii.
Burtocika eu imi fac dublul si triplul test la Medlife, la dr Radulescu Botica.Inca nu m-am decis daca o sa nasc la CF2 sau la Euroclinic, sau la clinica din Brasov.
Voi ati inceput sa va dati cu crema antivergeturi pentru gravide? Mie mi-a adus Mos Craciun crema Mustela si m-am dat in fiecare seara cu ea. M-am uitat pe net si am vazut ca e in jur de 100 lei, iar dupa ce o termin nu-mi mai iau alta pt ca mi se pare enorm sa dau atatia bani pt 2 saptamani.
Nasicul meu cel mic mi-a urat sa fac o fetita urata

Uitasem sa le urez bun venit noilor burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabiana_25 spune:

Neata fetelor ! Cum ati dormit eu m-am trezit de 1000 de ori....
Sora mea de nasteretu unde o sa nasti te-ai hotarat?? Eu habar nu am.
Dupa sarbatori ma duc la eco sper sa fie totul bine.
Vape toate si ne auzim mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

buna dimineata burtici mici si bun venit noilor mamicute, va doresc din suflet sarcina la termen si puiuti sanatosi.

Venim si noi cu rezultatele de la eco, bebe e bine, tati in al noulea cer pentru ca a facut pentru prima oara cunostina cu puiutul nostru mic iar eu sunt de-a dreptul indragostita de fiinta care creste in mine . Ne rugam sa iasa bine rezultatele de la dublu test pe care le luam in 6 ianuarie.

A fost o secventa la dr cand a spus "hai misca-te putin sa te vada si mami" si puiutu nostru mic s-a miscat , am avut un sentiment pe care nu-l pot descrie, mi-am simtit inima plina de dragoste , dar stiti si voi cum e Aaaaaaa si se pare ca e tot baietel dar nu mi-a confirmat 100%......a zis ca vedem sigur sigur data viitoare.

Va pup si va doresc o zi minunata

.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

mihaelav eu folosesc cu incredere uleiul de masline extravirgin presat la rece, am luat unul de buna calitate si sunt sigura ca este "safe" atat pentru mine cat si pentru bebe, iar la banuti iesi mult mai bine pentru ca am dat pe 750 ml 40 ron si cred ca-mi va ajunge ceva timp. Ma dau pe pielea umeda stau 10 min sa patrunda bine apoi tamponez cu hartie de bucatarie si pielea e super moale si hidratata. Am luat si o cremuta antivergeturi de la blumchen, e ok numai ca nu apuc sa ma dau in fiecare seara.

.....viata este acolo unde te regasesti.......

12+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput