Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Buna ziua!
Va rog sa ma primiti si pe mine ca mamica de August 2011. Am 5 saptamani si 2 zile si sunt extrem de fericita!
Am fost la eco,am vazut sacul gestational in uter,dar bb nu s-a vazut inca.
Mamicile de aceeasi varsta a sarcinii cu mine, cum va simtiti? Mie mi s- au umflat sanii, dar nu am nici pofte si nici greturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

bun venit noilor burtici!
felicitari si ma bucur f mult sa aud de fete care raman repede insarcinate! sa va dea dze sarcina usoara si bebei frumosi si sanatosi!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
6+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabiana_25 spune:

Kg in plus inca nu au aparut dar cred ca mai am timp destul cat despre burtica si ea mai are pana sa se vada.
Eu sunt la prima sarcina si am emotii foarte mari,ma bucur foarte tare sa va cunosc pe toate sunt convinsa ca asa voi trece mai usor peste perioada care ne icearca pe toate.

Va pupic si va doresc un somn cat mai bun si cat mai putinegreturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Bun venit noilor burtici
Eu sunt un pic cam speriata(iar) pt ca simt niste ... dureri sau mai degraba intepaturi sau zvacnituri .. nici nu stiu cum sa le numesc .. in partea dreapta jos aproape inghinal... sunt slabe ce-i drept dar sunt.. Vroiam sa va intreb daca voi aveti vre-un fel de durere sau intepatura??
OOOfff .. imi doresc asa de mult acest bebe si ma sperii asa de tare la orice simptom...Sper sa fie doar mintea mea care o ia razna .. si sa imi treaca mai repede .. am citit ca poate fi vb de ligamente care se intind ... dar poate fi si un semn rau asa ca ce sa cred???
oofff DA DOAMNE SA FIE BINE!!!

11+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabiana_25 spune:

Kg in plus nu au inceput sa apara si burtica se lasa si ea asteptata dar mai e timp.
Ma bucur foarte tare sa va cunosc si sper ca de data asta sa apara si mesajul ca am mici probleme cu trimisul.
Va urez un somncat mai bunsi cat mai putine star de rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Roberta, asa ma mai inteapa si pe mine din cand in cand si simt acele zvacnituri de care spui dar eu le pun pe seama maririi uterului si a intinderii ligamentelor, pentru ca lucrurile astea chiar se petrec in interiorul nostru, nu? si ma gandesc ca e normal sa le si simtim. Eu cand mai stranut mi se intampla sa intepe asa tare de mi-e si teama de stranuturi, voi ati patit asa? Dar cred ca sunt lucruri normale. Mie cel mai tare mi-e teama de durerile si contractiile ca la menstruatie..pe care multumesc lui Dumnezeu nu le-am avut, eu zic ca atunci ar trebui sa ne facem griji.
Pupici tuturor burticilor!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Eu l-am intrebat data trecuta pe medic despre aceste intepaturi, si mi-a spus din cauta ca se mareste uterul, asa ca fara panica, Roberta! Totul e in regula.

Eu din alta cauza imi fac griji: sanii mi s-au dezumflat de ieri destul de mult, si nu ma mai dor asa tare, cateodata am impresia ca deloc. Stiu ca treaba asta era ok sa se intample peste 2-3 sapt, aproape de sfarsitul trimestrului, dar asa repede ma cam ingrijoreaza. Sper ca totul e bine, mai ales ca mai am destul de mult pana merg la eco.

Pupici la toate burticile!

lulusor77 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Roberta sunt normale intepaturile pe care le simti, uterul se mareste si ligamentele se intind, stiu de la prima sarcina.


Maria (27 nov. 2007) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Dragelor,ma bucur tare mult ca mi-am gasit fete insarcinate in aceeasi perioada cu mine,ca ma pot intelege cel mai bine si cu care sa impart aceasta experienta minunata.
Si mie mi-a fost frica de aceste intepaturi.Eu le simt pe mijloc,in uter si mie mi-a zis doctorul ca sunt cauzate de marirea uterului.E mai bine sa simtit,parerea mea, ca asa ne dam si noi seama ca bb e acolo,in burtica.
Si pentru mine e prima sarcina,e extrem de dorita si am emotii foarte mari,ma panichez pt orice amanunt.

De la cate saptamani se vede bb in sac si de cand incepe sa ii bata inimioara?
Voi la cate saptamani v-ati facut analizele de sarcina?

Si inca ce ceva: vreau si eu pe tabel,va rooog!
Datele mele sunt: UM: 20.11.2010 si DNP 27.08.2011.
MULTUMESC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Dragele mele va multumesc pt raspunsuri , m-am mai linistit!
Lulusor nici sani mei nu mai sunt asa durerosi si umflati ca la inceput dar nu mai stiu sigur cam decand..Ii mai simt durerosi doar cand ma ridic din pat sau cand imi dau jos sutienul..
Oanamares eu am facut prima eco la 5s3z si embrionul inca nu se vedea asa ca probabil mai sigur in jurul saptamanii 7 ca sa ii auzi si inimioara. Eu analizele le-am facut la 8 saptamani
Va pup pe toate si o seara buna!!


11+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput