Pufuleti iubiti de ian-feb 2010 (185)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Vin si eu cu niste intrebari, repede sa nu le uit:

1. Cum faceti budincile acelea la cuptor pentru pufuleti? Am vazut ca faceti si carne cu legume. Le fierbeti inainte si apoi la cuptor? Si cand le dati pufuletilor, le blenduiti? Am incercat si eu paste cu branza. La gust ii placeau dar nu putea sa le mestece. I se facusera un guguloi in gura.

2. Tudor a plecat si in 4 labe si ma stresez atat cu imbracamintea cat si cu igiena. Cat de imbracati ii tineti tinad cont sa se trasc pe jos? Eu n-am in tot livingul covor peste parchet. Le dati puovere si pantalonasi si cat de groase?

3. Acum ca poate gusta din orice de pe jos inclusiv parchetul, cat de stresate sunteti cu curatenia? Adica stati inaintea lor cu mopul ca sa le dati unda verde ?

4. Cum reusiti sa gatiti atatea cu pufuletii langa voi? Vad ca unele aveti planuri pentru gateli masa de Craciun. Eu de-abia reusesc sa-i fac lui de mancare.

Mai aveam una, dar mai incolo


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Mai am o intrebare (alta). De unde ati luat cos de jucarii? Am vazut la cineva ceva ca un cilindru. Dar nu de la Ikea, va rog, caci acolo nu mai calc.

Merci


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

ufff am terminat si eu curatenia, nu va inchipuiti ca m-am stresat mult, am faqcut asa "de ochii soacrei"

macar miroase a curat

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ma uitam qcum pe poze si am observat ca mi-a mutat cineva albumul in fata. Mentionez ca n-am fost eu si nici nu-mi amintesc cam pe unde era situat sa-l mut la loc.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

mama ce coordonare, tocmai a venit preotul sa sfinteasca...daca venea acum o ora era dezastru in casa

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Tomaca, budinca nu i-am facut, i-am dat paste cu legume sau cu carne. Nu le-am blenduit (adica nu le-am facut pasta)dar le-am bagat putin la robot cat sa fie mai micute. Cus-cus-ul i-l dau asa cum e.
2. Al meu nu prea se mai taraste dar nu il imbrac mai gros. De cand a venit frigul i-am mai taiat accesul pe gresie. Am amenajat o camera cu parchet pe jos special ptr joaca. Sta in maieu+body+pantaloni+adidasi
3. Nu ma stresez. O data la 2 zile aspir si spal pe jos cu domestos diluat gresia si cu un dezinfectant bio parchetul. Nu intram incaltati...
4. Gatesc pentru copii doar. Pentru noi doar chestii rapide care necesita maxim 10 min. ptr preparare si nu trebuiesc pazite cat sunt la foc. Pregatirile de Craciun le voi face cand vine mama sa stea cu piticii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Vin si eu cu niste intrebari, repede sa nu le uit:

1. Cum faceti budincile acelea la cuptor pentru pufuleti? Am vazut ca faceti si carne cu legume. Le fierbeti inainte si apoi la cuptor? Si cand le dati pufuletilor, le blenduiti? Am incercat si eu paste cu branza. La gust ii placeau dar nu putea sa le mestece. I se facusera un guguloi in gura.

2. Tudor a plecat si in 4 labe si ma stresez atat cu imbracamintea cat si cu igiena. Cat de imbracati ii tineti tinad cont sa se trasc pe jos? Eu n-am in tot livingul covor peste parchet. Le dati puovere si pantalonasi si cat de groase?

3. Acum ca poate gusta din orice de pe jos inclusiv parchetul, cat de stresate sunteti cu curatenia? Adica stati inaintea lor cu mopul ca sa le dati unda verde ?

4. Cum reusiti sa gatiti atatea cu pufuletii langa voi? Vad ca unele aveti planuri pentru gateli masa de Craciun. Eu de-abia reusesc sa-i fac lui de mancare.

Mai aveam una, dar mai incolo


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe





1. budinca pe care i-am facut-o ieri a fost dupa o reteta din revista "Bucate pentru copii", carnea, pastele si mazarea le-am fiert in prealabil ...eu am folosit paste d-alea k bobul de orez si n-am avut probleme sa i se faca cocoloase in gura.

2. body, pantalon de trening si vesta/ilic...depinde si cat de frig e sau nu afara.

3. cand a inceput sa mearga de-a bushilea eram fffff stresata ....eram toata ziua cu mopul dupa ea ....acum m-am mai relaxat...oricum baga in gura toate kkturile si pe afara si in casa ...

4. nu reusesc...drept dovada ieri cand i-am gatit ceva mai elaborat s-a lasat cu arsura

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Mai am o intrebare (alta). De unde ati luat cos de jucarii? Am vazut la cineva ceva ca un cilindru. Dar nu de la Ikea, va rog, caci acolo nu mai calc.

Merci


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe





mama mea a luat pt isa din faimoasa europa ...15 lei

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ma uitam qcum pe poze si am observat ca mi-a mutat cineva albumul in fata. Mentionez ca n-am fost eu si nici nu-mi amintesc cam pe unde era situat sa-l mut la loc.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas



Ca tot ai zis, m-am uitat si eu peste poze. Ce de noutati . Si poze cu burtici nostalgice. Imi pare bine ca sunt si de la mamici care n-au mai scris. Inseamna ca tot ne mai citesc.
Vi4i ce dintos ai


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

hello fetele!

Va pup pe toate
Am avut un weekend "ocupat" in sensul ca am colindat mallurile, vro 4 ore sambata si 8 ore duminica ma mir ca a rezistat Yannis

acum intru in smotru si ultimele pregatiri, cina festiva cu ai mei, bagaje, smotru , gatit, pregatit, ultimele aranjamente, stat cu gura' pe baieti sa termine de reparat la subsol sa nu mai fie apa pan plec, schimbat contractu cu distrigazu, platit diverse facturi si utilitati

Mi-am pierdut si cardul ptr plati prin internet de fapt l-am uitat la magazin niic aia nu mi l-a dat inapoi da nici io nu am avut grija lui acu nu ma mai duc pana in Baneasa sa il iau ca e sotzu paranoia ca si daca il iau, daca mi-a copiat cineva datele de pe card si face plati on line cu el...asa ca-s fara caaaaaard nu mai pot sa cumpar nimic de pe net piciului meu, tare amarata sunt, cum plec in 3 zile nu imi emite nimeni asa repede alt card...asta e , noi sa fim sanatosi

deci ideea era ca nu cred ca mai am timp sa intru zilele astea si nici din Grecia si vroiam sa va spun sa nu ne dati disparuti

cu tortul de zilele pustilor fetele mai practice au dreptate, nici io nu m-as munci atata, dar tot respectul celor care o fac. Oricum celor carora le place sa faca dulciuri presupun ca nu le pasa cat timp petrec ptr tort e o placere, nu-i asa?

ELE imi pare rau de accidentul micutei

MIRE, DECE, fetele din Iasi vorbesc de ghetutele/apreskiuri de care v-am zis eu ca sunt in Decathlon in Militari sau in Grand Arena din Berceni.

BEA super mesajul tau!!!

XELA imi place ideea ta despre curatenia de Craciun, voi urma sfatul!

.....nu mai stiu ce vroiam sa zic, fug la treaba...

Cat am scris mesajul Yannis a dat un glob jos din pom, l-a luat f frumos fara sa darame /strice nimic si acu'l alearga prin casa , e din plastic globul deci nu-mi fac griji

de Yannis

Mergi la inceput