Pufuleti iubiti de ian-feb 2010 (185)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna

Am si eu o intrebare...ce meniu faceti de Craciun...ca eu una sunt plictisita de eternele salate de perisoare cu ceapa, salata beof, sarmale, racituri.Vreau anul asta sa fac altceva....Astept idei...Multumesc!

L prajituri...tort diplomat cu fructe muuuulte, o prajitura gen Snickers si inca una...dar nu stiu care...


Spor la treaba!!!

It's the most wonderful time of the year!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

a venit si la noi bradul ....yeeeeeeeee...in seara asta s-ar putea sa ne punem pe impodobit ...asta dk ma mai simt in stare k acum ma duc la nishte cumparaturi k am cu cine sa o las pe isabela

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

mama ce coordonare, tocmai a venit preotul sa sfinteasca...daca venea acum o ora era dezastru in casa

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric


Ei, lasa ca-l sfintea si pe acela. Si uite asa, devenea sfant


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Vin si eu cu niste intrebari, repede sa nu le uit:

1. Cum faceti budincile acelea la cuptor pentru pufuleti? Am vazut ca faceti si carne cu legume. Le fierbeti inainte si apoi la cuptor? Si cand le dati pufuletilor, le blenduiti? Am incercat si eu paste cu branza. La gust ii placeau dar nu putea sa le mestece. I se facusera un guguloi in gura.

2. Tudor a plecat si in 4 labe si ma stresez atat cu imbracamintea cat si cu igiena. Cat de imbracati ii tineti tinad cont sa se trasc pe jos? Eu n-am in tot livingul covor peste parchet. Le dati puovere si pantalonasi si cat de groase?

3. Acum ca poate gusta din orice de pe jos inclusiv parchetul, cat de stresate sunteti cu curatenia? Adica stati inaintea lor cu mopul ca sa le dati unda verde ?

4. Cum reusiti sa gatiti atatea cu pufuletii langa voi? Vad ca unele aveti planuri pentru gateli masa de Craciun. Eu de-abia reusesc sa-i fac lui de mancare.

Mai aveam una, dar mai incolo


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe






1 nu stiu

2 nu am covor aproape deloc, uneori ii mai dau o vestuta peste imbracamintea uzuala (body cu maneca lunga si pantaloni de bumbac (de trening asa). Am vazut ca el e ok in genere numa' cu body-ul desi e destul de rece pe parchet, dar el se agita, merge se ridica, face efort, se incalzeste.

3. Cam asa am facut la inceput cu mopul dupa oricine intra si nu se descalta (ta-su) care mergea prin toata casa, acum spal pe jos la 2-3 zile si acum ca e iarna si se intra cu noroaie si zoaie de zapada prin casa mai spal mai des (daca e nevoie) la intrare acolo unde se descalta lumea.


4. Yannis doarme 2-3 ore la pranz si atunci fac mancarea lui. mancarea noastra seara cu el pe langa mine, daca nu ma inteleg cu el (mai nou vin, se catzara pe mine si ma trage de pantaloni) il mai pun in pat cu ceva jucarii sau in scaunul de masa langa mine si vorbim, mirosim mancare, cantam, ii mai pun jucarii pe masa (el le arunca invariabil pe toate pe jos) si tot asa...cu spor

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

hello fetele!

cu tortul de zilele pustilor fetele mai practice au dreptate, nici io nu m-as munci atata, dar tot respectul celor care o fac. Oricum celor carora le place sa faca dulciuri presupun ca nu le pasa cat timp petrec ptr tort e o placere, nu-i asa?



Cat am scris mesajul Yannis a dat un glob jos din pom, l-a luat f frumos fara sa darame /strice nimic si acu'l alearga prin casa , e din plastic globul deci nu-mi fac griji

de Yannis




Absolut de accord cu tine.

Fugi Yannis, Fugi!


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

hello fetele!

cu tortul de zilele pustilor fetele mai practice au dreptate, nici io nu m-as munci atata, dar tot respectul celor care o fac. Oricum celor carora le place sa faca dulciuri presupun ca nu le pasa cat timp petrec ptr tort e o placere, nu-i asa?



Cat am scris mesajul Yannis a dat un glob jos din pom, l-a luat f frumos fara sa darame /strice nimic si acu'l alearga prin casa , e din plastic globul deci nu-mi fac griji

de Yannis




Absolut de accord cu tine.

Fugi Yannis, Fugi!


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe





sincer pt mine nu e chin sa fac torturile alea
ma relaxeaza
imi face placere
Acum sti cum e fiecare cu pasiunea lui
eu nu pot face o prajitura simpla ca ma plictisesc
mi se pare banala
Cel mai tare imi place sa ornez torturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

[quote]citat din mesajul lui alexutzzza

hello fetele!




sincer pt mine nu e chin sa fac torturile alea
ma relaxeaza
imi face placere
Ba chiar ma relaxeaza
eu nu pot face o prajitura simpla ca ma plictisesc
mi se pare banala
Cel mai tare imi place sa ornez torturile

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


Si chiar te pricepi. Ar trebui sa-ti faci un business din asta.


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna

Am si eu o intrebare...ce meniu faceti de Craciun...ca eu una sunt plictisita de eternele salate de perisoare cu ceapa, salata beof, sarmale, racituri.Vreau anul asta sa fac altceva....Astept idei...Multumesc!

L prajituri...tort diplomat cu fructe muuuulte, o prajitura gen Snickers si inca una...dar nu stiu care...


Spor la treaba!!!

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

It's the most wonderful time of the year!


Eii, asta era o alta intrebare a mea. Dar o pusesem pe hold. Pot sa-ti raspund cu o intrebare?
Eu de obicei de Craciun mergeam la partinti care stau aproape de sora mea. Fiind ziua ei de Craciun, ne intalneam cu totii. Acum nu stiu daca mai plec.


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Mai am o intrebare (alta). De unde ati luat cos de jucarii? Am vazut la cineva ceva ca un cilindru. Dar nu de la Ikea, va rog, caci acolo nu mai calc.

Merci


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe





eu cutii frumoase cu capac si roti sa i le deplasez de colo colo cand adun jucariile de peste tot, dar ...Ikea

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Livia eu nu concep Craciun fara sarmale. Astept de 1 an sa mananc sarmale facute de mama. La fel si piftia (pe aia o fac eu, dar noi nu mancam piftie decat de Craciun, deci tot de 1 an o astept)
In rest voi face o ciorba de vita(ptr copii), o friptura de pui si porc cu sos, un piure de cartofi, salate de muraturi si voi cumpara niste prajituri.

Mergi la inceput