Pufuleti iubiti de ian-feb 2010 (184)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Fetele am gasit ceva interesant aici.


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami




www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Neata fetelor. Ce ziceti...? Ma primiti si pe mine cu ai mei pufuleti in clubul vostru?

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)


e un emoticon cu ochii mari ca cepele.....

si jiji meu e pe 1....wowwwwwwwww

la cat l-ai nascut? ce tare....mai e un petecaret!!!!!!

bine ai venit printre noi!!

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Multumesc elefantica.
Sotu' nu a vrut sa fie deosebit ca noi. Norocul lui ca nu uita zilele noastre de nastere.


Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

LML bbTo!!!!

LML Andreea!!!


www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Buna si de la noi...Zgubi nu mai are stare....intr-o saptamana a facut progrese remarcabile....s-a ridicat in picioare in tarc si merge tinut numai de o manuta....Si eu care eram ingrijorata ca de ce nu se catara....

Calculatorul meu e stricat si pana il face....mi-am adus unul care mai mult sta decat merge...V-am citit pe diagonala..Aseara am fost si i-am luat Mos Craciunul:o minge de la V-tech.care are muzica, se aprinde, il invata numere...fainuta...Abia astept sa vina Craciunul...!


Hai ca fug ca plange...

It's the most wonderful time of the year!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Da stiu ca e ceva simbolic treaba cu motzul dar el are 2 coditza cretze si blonde de la 3 ani si asa vrea sa aibe si fisu ... poate il conving sa facem macar treaba cu tava acum la 1 an pt ca la 3 deja stiu ca aurul e aur ca pixul e pix .. cartea carte si asa mai departe si numai are farmec. Petrecere normal ca facem si noi de abia astept



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

Buna si de la noi...Zgubi nu mai are stare....intr-o saptamana a facut progrese remarcabile....s-a ridicat in picioare in tarc si merge tinut numai de o manuta....Si eu care eram ingrijorata ca de ce nu se catara....

Calculatorul meu e stricat si pana il face....mi-am adus unul care mai mult sta decat merge...V-am citit pe diagonala..Aseara am fost si i-am luat Mos Craciunul:o minge de la V-tech.care are muzica, se aprinde, il invata numere...fainuta...Abia astept sa vina Craciunul...!


Hai ca fug ca plange...

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

It's the most wonderful time of the year!


Minge din aia are si Yannis a primit-o de la mama de ziua lui de sf Andrei si parca ma joc eu mai mult cu ea decat el .. el nu stie decat sa-i mai dea din cand in cand cate un picior si s-o ia la palme ... (tare salbatic Yannis al meu) si o tin mai mult ascuns pt ca daca i-o las mai mult de 2-3 ore / sapt nici nu se mai uita la ea. Off si e asa de frumoasaaaa !!! Eh poate mai incolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

la 14.45 s-a nascut David. In noaptea de revelion la 0.15 dormeam de rupeam patul. Dimineata la 8 trebuia sa fim la spital. La 10 alerga sotzu disperat din farmacie in farmacie sa cumpere anestezia.
Sa ne traiasca puii ca de acum incolo vor avea un revelion prelungit.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinaa spune:

salutare si de la noi

noi ne pregatim de serbare cu fetita; dupa amiaza e marele eveniment O sa fie o sezatoare; normal, toti vor fi in costum popular.Am ceva emotii, poate mai mult eu decat ea

elefantica imi pare rau ca inca nu au trecut musicorii si inca tuseste micuta...cu manutza, eu am patit exact la fel ca tine. Vladut a pus mana pe cuptorul incins, vrand sa se ridice in picioare...sotul i-a bagat mana imediat in apa rece, apoi s-a dus cu el la spital.La noi s-a facut basica din prima, pe pulpita degetului mare.Acolo i-au spart basica, l-au dat cu betadina si l-au pansat.Am stat cu pansament cam o saptamana, dar am dat cu betadina si schimbat pansamentul in fiecare zi,acasa.Acum e bine, nici nu are semn.
Pupam sa treaca si la voi cat mai repede


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

la 14.45 s-a nascut David. In noaptea de revelion la 0.15 dormeam de rupeam patul. Dimineata la 8 trebuia sa fim la spital. La 10 alerga sotzu disperat din farmacie in farmacie sa cumpere anestezia.
Sa ne traiasca puii ca de acum incolo vor avea un revelion prelungit.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)


.. totusi, nu pricep, de ce a acceptat (mult prea usor) sa faca o cezariana? daca nu existau indicatii clare medicale ca nasterea naturala iti este interzisa... Si eu as fi vrut cezariana si am mai vrut macar epidurala si nu a fost posibil! Ai nascut intr-o clinica privata???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput