Pufuleti iubiti de ian-feb 2010 (184)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irrinaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari fetele
Cu intarziere spunem si noi

Daria Ioana de Ayanna_xem
Stefan de Ana_g
Madalina de Satulica

Si pentru ziua de azi:

BbTeo de Plateea
Andreea de Happyella


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


Subscriu

nyny bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui nyny

la 14.45 s-a nascut David. In noaptea de revelion la 0.15 dormeam de rupeam patul. Dimineata la 8 trebuia sa fim la spital. La 10 alerga sotzu disperat din farmacie in farmacie sa cumpere anestezia.
Sa ne traiasca puii ca de acum incolo vor avea un revelion prelungit.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)


.. totusi, nu pricep, de ce a acceptat (mult prea usor) sa faca o cezariana? daca nu existau indicatii clare medicale ca nasterea naturala iti este interzisa... Si eu as fi vrut cezariana si am mai vrut macar epidurala si nu a fost posibil! Ai nascut intr-o clinica privata???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Sa stii ca si Dr meu ar fi acceptat la fel de usor .. ca m-a intrebat cu 2 sapt inainte cum vreau sa nasc (cand inca nu stiam ce ma asteapta) si i-am zis NORMAL! tare si raspicat si cred ca daca ii spuneam cezariana nu m-ar fi refuzat la cum m-a intrebat... dar nu a fost sa fie .. Mi-as fi dorit enorm sa nasc normal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Cred ca majoritatea medicilor accepta. Este mult mai comod pt ei. Eu primul copil l-am nascut natural si a fost o experienta foarte dureroasa si traumatizanta. La doua sarcina am fost foarte speriata de momentul nasterii. Am vrut sa nasc tot natural pana in ziua aceea. Toata perioada sarcinii ma duceam lunar la control la cab lui particular iar in ziua aceea m-a chemat la spital. Am intrat intr-o stare pe care nu o puteam controla. Imi era f frica. Bebe se agita rau in burtica. Ma temeam sa nu ii fac si lui rau. A fost o decizie de moment. Nu stiu daca am procedat cum trebuie. Poate a doua nastere ar fi fost mult mai usoara. Nu stiu.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

29.02.1980 este ziua mea de nastere. Avem se pare numai zile de nastere speciale in familie

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)


Hai ca esti tare! Chiar voiam sa-ti zic ca v-ati ales niste zile!! Cand mai este ziua ta?



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Fetele am gasit ceva interesant aici.


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


ma omori tu astea! vreau si eu sa incep odata o cura de slabire si la ispiteee........



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Da stiu ca e ceva simbolic treaba cu motzul dar el are 2 coditza cretze si blonde de la 3 ani si asa vrea sa aibe si fisu ... poate il conving sa facem macar treaba cu tava acum la 1 an pt ca la 3 deja stiu ca aurul e aur ca pixul e pix .. cartea carte si asa mai departe si numai are farmec. Petrecere normal ca facem si noi de abia astept



de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis




faceti in 2 etape. la un an alege obiecte, la 3 taiati cositele



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Neatza,

intram sa va salutam si noi ca in wk-end nu am avut timp.

La noi a nins ca in povesti si am profitat . Am fost cu sania am facut om de zapada...

Am pus si poze noi pe cont



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui irrinaa

salutare si de la noi

noi ne pregatim de serbare cu fetita; dupa amiaza e marele eveniment O sa fie o sezatoare; normal, toti vor fi in costum popular.Am ceva emotii, poate mai mult eu decat ea

elefantica imi pare rau ca inca nu au trecut musicorii si inca tuseste micuta...cu manutza, eu am patit exact la fel ca tine. Vladut a pus mana pe cuptorul incins, vrand sa se ridice in picioare...sotul i-a bagat mana imediat in apa rece, apoi s-a dus cu el la spital.La noi s-a facut basica din prima, pe pulpita degetului mare.Acolo i-au spart basica, l-au dat cu betadina si l-au pansat.Am stat cu pansament cam o saptamana, dar am dat cu betadina si schimbat pansamentul in fiecare zi,acasa.Acum e bine, nici nu are semn.
Pupam sa treaca si la voi cat mai repede


Irina mami de Vlad (22.12.2009)& Viviana(30.09.2004)




Multumim mult!!!

Sa treaca emotiile mamicii si asteptam sa ne povestesti cum a fost

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

29.02.1980 este ziua mea de nastere. Avem se pare numai zile de nastere speciale in familie

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)


gata, am rezolvat cu prima pagina



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinaa spune:

Vroiam sa va arat ce i-am luat noi lui Vladut pentru Craciun si ziua lui, 2 in 1
asta , difera doar putin la culori, la baza e bleu, nu mov.sper sa fie incantat.Ma bucur ca tine pana la 22kg, asa ca il poate incerca si fetita

cu motul..noi nu il luam acum, nasii nu pot veni, asa ca amanam , poate la vara.Pana atunci ii mai creste si parul.

fug ca nu ma mai lasa sa stau la calculator...pupici



Mergi la inceput