Mamici si Gravidute Italia ***(89)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ce mamicute harnicute. felicitari ali!! ma laud si eu acum
mi s-a "chipircit" buricele dej'telor de la detergenti de dim. tot spar pe ici pe colo....harnicutza ce mai!

ioana, hai ca azi ai vrut sa fii hazlie rau.. cred ca special pt mine
ce m-ai distrat!!!



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania, mami de Stefania (22.12.07)

Steluta stralucitoare de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

brava stefi,asa ma apuc si eu,zic ca fac o tzara si apoi vad si aia,si ailalta.ce sa facem,nu se gata astea niciodata.sanatate sa svem,apoi le combinam noi cumva.eu profit cand am ziua libera,de maine iar la munka,apoi n-am timp de niik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

OOOOOOO STEFIIIIIIIIIII,da de papa ce combini azi???hai cu o idee...eu am un gand:cartofi copti si zucca,cu margarina si ceapa rosie,ca-i post.dar astept sugestii,eu odata ma sucesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fasole cu carnati,
garnitura salata sau castraveti murati la alegere

si supica pt stefi de puiuti ..mai multi

pe diseara , ma mai gandesc...
bun cartofii la cuptor cu unt si sare imi plac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Alina(D)-eu combin azi asa: fara post
primo-una bella carbonara
secondo-una bella bistecca con insalata
apoi fac citeva aperitive de proba cu pasta sfoglia(reteta de la Stefy care o are de la Kemsy) si fac de proba una crostata alle cilliege ca luni tre' sa duc la gradi si sa vad ce-mi iasa




Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ioana sunt pe jos...
mi-a placut cum a sunat il am de la ....care l-a luat de la...

faina tare prima reteta aia ti-a placut si tie? sigur o s'o incerc cu munutele soatzei

fain meniul vostru merge oricand si ridica moralul..poate fac diseara ca nu-mi manca nik

ali ba are 2 bubite la baza nasului :( si le'a rupt deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

bunatati,bunatati,eu ramn la cartofi,viitorul sot e cu postul.doar la mn si davide adaugam un po di pollo alla piastra.si o salata merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ciao, azi am fost pe la plimbare, acum stam in casa ca NINGEEEEEEEEE, da ninge nene cu galeata. Deja s-a pus mai bine de 10 centimetri.

Stefi, lasa ca trece si asta. Pupicei la Stefi mica.
Mai pove, ca tare sunt pe graba


de printisor Alessandro - 15.04.2010
privim si il asteptam pe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,

Si la noi ieri a nins toata ziua. Marunt dar a nins. Ieri dimineata mi-a trebuit aproape 45 min sa-l conving pe Ale sa mearga la gradi. Off..iar a intrat in criza aia ca nu vrea. Cand ma duc sa-l iau e linistit , cica, dar imediat ce ma vede incepe sa planga ca si cum ar vrea sa ma certe ca l-am lasat acolo. Sper totusi sa isi revina....

STEFI of mai ce mai belele. Masina, aia aia.....Sa nu fie cu suparare, ai dat putin cu aghiazma prin casa? Si sa arzi o bucatica de tamaie si sa te plimbi cu ea prin casa. Ca tamaia alunga raul, blestemul,etc. Imi pare rau ptr Stef .Sanatate multa.Eu nu stiu, chiar sunt curioasa..........ce vei face cu ea 2 sapt?? Numai si numai in casa?? Vai D-ne eu daca stau cu baietii o juma de zi in casa imi vine sa ma arunc de la balcon.

Vad ca mai toate ieri ati avut program de smotruit casa.Si eu am dat un colpetto si era asa luna casaaaaaaaaaaa....asta pana sa ajunga baietii! Acum sunt in sufragerie si nu am unde calca de cate jucarii sunt pe jos. Asta e.

MA intreba...dar cine??? Daca mama e la mine.....a fost cateva zile dar a plecat la fratii mei la Modena.

PETRO tin si eu pumnii sa stea bb Gabriel la caldurica pana vrei tu. Cum te mai simti?

Eu am racit din nou intr-un halllllllllll. Tuse, muci, durere de gat, nas infundat. Cel mai tare ma chinuie tusea. Offff. In nici o sarcina nu am racit asa des.

Apropo de CADOU LA MAESTRE si eu ma gandeam, dar Alin a zis ca noooo. Ei dar eu tot as vrea ceva. Ce atentii ati luat?? PLsss idei!!




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 2 princhideiAlessio Michele(2 ani si 6luni) si Mattia Gabriel(1 an si 2 luni). Ne pregatim cu mare nerabdare ptr . Asteptam si si . Iar anul 2011 ne va aduce un cadou minunat : un fratior nou nout .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

neata
fetele eu nu am mai intrat deoarece am avut multa treaba am facut curatenie generala in casa si am facut ultimele cumparaturi(cadouri pt cumnateti si pt tati)si astatzi plecam la parma si luni ne luam zborul.....abia astept
va pup si revin dupa amiza cu teme facute

monica mami fericita de DENIS STEFAN 8.07.2009


Mergi la inceput