Pufuleti iubiti de Ian-Feb 2010 (183)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Neatza! Nu am recuperat dar am pus poze gravida in album simplicity exact alaltaieri noapte si eu faceam acelasi lucru: ma uitam la pozele gravida. Nici eu nu am avut burtica mare pana in decembrie. Abia dupa 6 luni jumate a inceput sa se vada a burta si dupa vro 7 jumate a gravida

Unii mai imi spuneau ca am baut prea multa soda sau am mancat fasole...

de Yannis




haha! si eu am fost la un medic generalist si la intrebarea daca sunt sau nu insarcinata am raspuns cu "nu se vede?", la care ea mi-a raspuns: "am crezut ca poate sunteti balonata"! prin septembrie asa... adica la vreo 6-7 luni... balonata!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Mamaaaaa,dar ce gravidute,care mai de care

Mami de Kiti esti ff frumoase pozele,sclipeai de fericire,ai un zambet


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Memoria este jurnalul pe care noi toti il ducem peste tot cu noi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Vad ca toata lumea este nostalgica dupa pozele din vremea burticii. Si eu m-am uitat zilele trecute prin cateva, gandidu-ma la povestea nasterii pe care nu am scris-o.

Cred ca se implineste anul in curand si de aceea.

Am vazut pozele de pe cont. Poate pun si eu una.



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Neatza! Nu am recuperat dar am pus poze gravida in album simplicity exact alaltaieri noapte si eu faceam acelasi lucru: ma uitam la pozele gravida. Nici eu nu am avut burtica mare pana in decembrie. Abia dupa 6 luni jumate a inceput sa se vada a burta si dupa vro 7 jumate a gravida

Unii mai imi spuneau ca am baut prea multa soda sau am mancat fasole...

de Yannis




Auzi tu chiar vrei sa ma enervezi? Pai stii cat mi-am dorit sa fiu si eu o graviduta slaba cu burtica ca a ta?
Tareeee frumoasa si burtica si mamica, mi-am amintit unele poze.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas



gata, nu mai pun poze, promit
Ultimul lucru pe care il vreau e sa te enervez
Si eu mi-am amintit de poza in fata bradului a lui Bubu . Mai vreau poze cu gravide. Eu nu-mi amintesc de tine gravida in poza adica pui?


de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Vad ca toata lumea este nostalgica dupa pozele din vremea burticii. Si eu m-am uitat zilele trecute prin cateva, gandidu-ma la povestea nasterii pe care nu am scris-o.

Cred ca se implineste anul in curand si de aceea.

Am vazut pozele de pe cont. Poate pun si eu una.



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







Gata! m-ai luat! de departe!
Nu se mai enerveaza Mima pe mine!

Moama ce burtica aveai tu!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Vad ca toata lumea este nostalgica dupa pozele din vremea burticii. Si eu m-am uitat zilele trecute prin cateva, gandidu-ma la povestea nasterii pe care nu am scris-o.

Cred ca se implineste anul in curand si de aceea.

Am vazut pozele de pe cont. Poate pun si eu una.



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







Gata! m-ai luat! de departe!
Nu se mai enerveaza Mima pe mine!

Moama ce burtica aveai tu!

de Yannis








varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

haidi mai fetili ...mai bagati si voi in mop...mai duceti-va la un...."mazaj"..un coafor....nu mai stati atata pe net..ca nu mai tine omul pas cu voi...

eu sunt in pauza tehnik ...jiji e treaz...se joaca...je sistat nebuneala..dar am reusit sa mai fac ceva, ceva....

ayanna....la mine verbul...e... in functie de necesitati..

stiti, poate sunt eu cam...dusa...dar..in momentele astea ( mie imi place mult luna asta) sa nu va suparati pe mine...insa pt a ma incarca cu ceam io nevoie citesc cu interes mesajele potrivite momentului...papa, cadouri..curatenie...copii...serbari..emotii....vreau sa raman setata pe treaba asta....asa ca sa nu va suparati daca pt anumite aspecte voi fi putin absenta....desi ar fi chestii f importante pt unele dinre voi..sunt sigura ca veti gasi un cuvant bun si linistitor...


mire....hai, hai....deja plateea..care ar trebui sa-si editeze mesajul..ala cui 18 ani( pai ce faci fata mea...imi distrugi visele)
oricum....mara e o dulcica....incep sa ma resemnez ca o sa-l pierd pe jiji....devreme rau..ca-l "place femeile"....oricum s-au jucat frumu si...daca erau mai fresh...mai dura...dar....TROTUSI....eu zic sa-i lasam sa se mai cunoasca, da?


simpli....mi-a ramas gandul la dintzoasa ta...e mortala ....stii reclama cu ....domnule castor? la ea m-0am gandit cand i-am vz coltzocii....manaca-o-ar mama pe ea de englezoaica mica

ayanna...lasa ca uneori chestiil;e astea spontane ies muuuult mai bine...


eu.....i-am zis lui mosu....sa stea 2 ore cu plodaraia....sa merg SI SA STAU LINISTITA....la cosmetica...pt ca tot timpul eu sunt pe fuga...vederi la intrare

si mi-a mai zis ca ma mai finantzeaza....si-mi semneaza belet de voie pt alte 2 ore....sa merg in mall( pt asta e cel mai aproape de mine) sa-mi iau ceva frumu de craciun.. ...bun mosul asta..il mai tinem pe la noi...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Am o mare curiozitate: care dintre mamicile de pufulete nr.1 - si nu numai - va anunta prima ca e insarcinata!!!
Ma gandeam azi noapte ce misto ar fi daca as ramane natural a doua sarcina...o Doamne...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Am o mare curiozitate: care dintre mamicile de pufulete nr.1 - si nu numai - va anunta prima ca e insarcinata!!!
Ma gandeam azi noapte ce misto ar fi daca as ramane natural a doua sarcina...o Doamne...

de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Desi mi-as dori o fetitza, eu n-am voie asa curand. Prin urmare nu cred ca va mai fi, caci la 40 ani mai greu. Deci pe lista nu pot sa fiu cap de lista.



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Neatza!!! (cat inca mai e dimineata )

Roxy, Dece, Mire de cafelute

Tomaca cum fu' la party???

Alexutzza, Tomaca ce burticutze frumoase am vazut eu ...

Alexutzza imi amintesc si acum ca eram toate invidioase pe silueta ta de graviduta ...parca si Vi4i era tot asa ...fotomodeala ...Mire pune si tu poze cu burtica, k are dreptate Alex, noua nu ne-ai aratat (sau nu ne aducem aminte)

Roxy sa se faca Diana bine cat mai repede ...eu pe Isabela am facut-o bine cu Oscilo (1/zi) si Humex expectorant (4 ml/2 ori pe zi la indicatia medicului)

Ruxita, hai ca ieri n-am apucat sa te felicit pentru nota mare de la curs ......pentru o mamica studioasa

Ayanna , bravo mami!!!

Dany foarte frumos mesajul Moshului pentru Arthur , i-am facut si eu unul Isabelei, in engleza ...nu prea a interesat-o ce spunea nenea ala cu barba

Cris.d ce faci??? Nu ne mai zici nimic ??? Ne e dor de tine!!!


Lorex ma bucur ca esti bine si doar ai multa treaba

Dece spor la treaba!!!


Aseara am iesit cu Isabela la zapada ...a mers ea singura prin zapada ...era fascinata ...atat de mult i-a placut, se intindea cu manutele spre fulgii care cadeau ...azi iar o scot, abia astept

K urmare a iesirii Isabela s-a captusit insa cu o tuse uscata......Mire tu ziceai de sirop de patlagina...cat, de la ce firma ...m-ar interesa k sa nu ii mai dau humex ???

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput