Pufuleti iubiti de Ian-Feb 2010 (183)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Am o mare curiozitate: care dintre mamicile de pufulete nr.1 - si nu numai - va anunta prima ca e insarcinata!!!
Ma gandeam azi noapte ce misto ar fi daca as ramane natural a doua sarcina...o Doamne...

de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Eu am fost ieri la dr. dar mai am de asteptat ca treb sa treaca minim un an de la cezariana si sa ma programez apoi la o eco si apoi sa oresc pastilele si sa astept cel putin 1 ciclu normal si sa...si sa... deci pana prin martie e cam exclus sa raman.
Oricum eu nu am sa incerc ptr bebe 2, nu-mi place. Eu pur si simplu nu o sa ma protejez, atat. Nu o sa numar zilele nu o sa sar calare in zilele fertile. Sunt convinsa ca Doamne Doamne are el grija de toate

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Am o mare curiozitate: care dintre mamicile de pufulete nr.1 - si nu numai - va anunta prima ca e insarcinata!!!
Ma gandeam azi noapte ce misto ar fi daca as ramane natural a doua sarcina...o Doamne...

de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


eu daca as ramane nu mi-as cauta odisee...as mere in pas cu voi....dar nu cred ca prea curand

ce burtici finute ati avut alexutzzza si tomaca...imi aduc aminte de alex la odisee....ma uitam cu jind la slabatura
imi pare rau insa ca avem pufi incercati de racealasa treaca repede repede

miki sunteti o familie frumoasa
simpli ce frumoasa este poza de la brad cu ari
ele ce preocupata e micuta ta

mai...dar eu nu am salutat:so.....buna dimineata pe la pranz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ele siropul de patlagina eu il iau de la un plafar cu 8 lei si este facut de Hipocrate 2000.
O sa pun si eu poze cu burtoiul dupa ce le identific prin calculator ca s-au pitit pe undeva.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Tomaca la 27 de grade nu o invelesc, la 25 se inveleste cu pilota mea.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Am o mare curiozitate: care dintre mamicile de pufulete nr.1 - si nu numai - va anunta prima ca e insarcinata!!!
Ma gandeam azi noapte ce misto ar fi daca as ramane natural a doua sarcina...o Doamne...




Eu am fost ieri la dr. dar mai am de asteptat ca treb sa treaca minim un an de la cezariana si sa ma programez apoi la o eco si apoi sa oresc pastilele si sa astept cel putin 1 ciclu normal si sa...si sa... deci pana prin martie e cam exclus sa raman.
Oricum eu nu am sa incerc ptr bebe 2, nu-mi place. Eu pur si simplu nu o sa ma protejez, atat. Nu o sa numar zilele nu o sa sar calare in zilele fertile. Sunt convinsa ca Doamne Doamne are el grija de toate

de Yannis




Stii ce e curios? Ca parerile doctorilor difera destul de mult. Mie mi-a zis Predoi ca 9 luni de la o nastere prin cezariana e ok pt o alta sarcina. Adica s-ar face 1an si 6 luni pana la urmatoarea nastere.
Tu deja iei pastile? Si de ce sa faci ecografie? Sa vada daca s-a sudat bine cusatura?
Eu am zis ca tot anul 2011 sunt dispusa sa raman insarcinata, apoi gata. Ca fac 35 de ani la sf lui 2011 si ma simt prea batrana pt copii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower


Stii ce e curios? Ca parerile doctorilor difera destul de mult. Mie mi-a zis Predoi ca 9 luni de la o nastere prin cezariana e ok pt o alta sarcina. Adica s-ar face 1an si 6 luni pana la urmatoarea nastere.
Tu deja iei pastile? Si de ce sa faci ecografie? Sa vada daca s-a sudat bine cusatura?
Eu am zis ca tot anul 2011 sunt dispusa sa raman insarcinata, apoi gata. Ca fac 35 de ani la sf lui 2011 si ma simt prea batrana pt copii.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Merge, merge si la 35. Unii au experienta.




varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ele siropul de patlagina eu il iau de la un plafar cu 8 lei si este facut de Hipocrate 2000.
O sa pun si eu poze cu burtoiul dupa ce le identific prin calculator ca s-au pitit pe undeva.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas



27 grade? Dar cum faceti? Aveti soba cu lemne?



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ele siropul de patlagina eu il iau de la un plafar cu 8 lei si este facut de Hipocrate 2000.
O sa pun si eu poze cu burtoiul dupa ce le identific prin calculator ca s-au pitit pe undeva.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas



27 grade? Dar cum faceti? Aveti soba cu lemne?



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







Nu, asa e la noi in casa...mai cald.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cuscra ... spune-mi si mie ce fu cu mesajul? ma tineti in suspans...io-s pe dinafara total......stii...am o colega ce spune asa: nu ca ma intereseaza,dar vreau sa stiu
spune-mi la ureche,pliiiiiiiiiiiiiiiiz...

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower


Stii ce e curios? Ca parerile doctorilor difera destul de mult. Mie mi-a zis Predoi ca 9 luni de la o nastere prin cezariana e ok pt o alta sarcina. Adica s-ar face 1an si 6 luni pana la urmatoarea nastere.
Tu deja iei pastile? Si de ce sa faci ecografie? Sa vada daca s-a sudat bine cusatura?
Eu am zis ca tot anul 2011 sunt dispusa sa raman insarcinata, apoi gata. Ca fac 35 de ani la sf lui 2011 si ma simt prea batrana pt copii.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Merge, merge si la 35. Unii au experienta.




varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe





je e nascuta in '73...da' nu toamna,ca-n banc,ci vara

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput