Pufuleti iubiti de Ian-Feb 2010 (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza fetele

am descoperit ca Dragos este foooarte darnic, mi-am dat si mie raceala, am o stare de mor

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric


of, sanatate multa.



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

n-am citit ultimele pagini ale cap trecut..dar poate mai incolo peste zi

de aseara Diana are mucisori si tuseste...ce pot sa-i dau natural..??

noi ne-am facut prg sa mergem azi la sibiu...off sper sa treaca rpd..

Mami de Diana - 31.12.2009 -




Sanatate multa Dianei. Nu stiu ce sa-ti spun ca n-am avut experiente din acestea pana acum.



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Cu multumiri pentru cafea, o zi buna sa aveti!

Of, iar trebuie sa astept 60 secunde !



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

haircut, multu de feli, da, am cea mai mare medie! vreau sa profit de acasta perioada de concediu pauza de munca de 2 ani nu pentru a ma plafona ci pentru a acumula cat mai multe informatii! asta faceam si la servici cand prindeam cate o pauza tehnologica - citeam, invatam, ma documentam pentru ca atunci cand e de munca, nu am timp nici de gandire, totul e la foc continuu automat... pe langa cursurile de Business Communication mai citesc cursurile prietenei mele care e la master la SNSPA Comunicare, am mai impartit cu cineva niste cursuri Eurocor de project management (am o gramada la care tot citesc), mai am de la cineva niste cursuri de comunicare manageriala si resurse umane (tot master), mai si cursurile de terapii naturiste... Omul cat traieste invata! E nashpa doar atunci cand citesti un curs si totul ti se pare stiut, in rest e chiar interesant...

ayanna, aproape flatant "a gandi"... zodia spune ca verbul meu e "a dori"... un verb care ma cam lasa fara aer atunci cand pune stapanire pe mine...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Fetelor, am ajuns la capitolul cu numarul 183! Cu putin efort ii facem Miremiei un cadou de Craciun. Capitolul cu numarul 200.



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y


Diana doarme sarcutza...pana se trezeste fac bagajul si pierd vremea p-aci..hai sa va zic ce pb am io

mai fetelor voua vi se vad coastele daca stati drepte? ca mie mi se vad foarte tare...parca n-as avea carne deloc acolo ...eh na am facut dush si m-am uitat azi in oglinda..m-am contemplat si io

Mami de Diana - 31.12.2009 -




nu de slaninuta ai nevoie ci de musculatura! musculatura spatelui este foarte importanta pentru sustinerea coloanei... eu am fost la un osteopat cu problemele mele de coloana si mi-a zis ca nu poate sa ma ajute prea mult pentru ca atunci nu aveam mai deloc muschi la spate (de unde m-am si strambat), mi-a aratat niste exercitii pentru intarirea musculaturii, plus ganterele, mi-am luat gantere de 1 kg si fac cu ele exercitii (zilnic!)... si sper ca atunci cand ma voi duce din nou la un kiropractor sa-mi zica ca ma poate ajuta pentru ca am suficienta musculatura.
Incearca un exercitiu - culcat pe burta mainile dupa ceafa si iti ridici trunchiul cat poti de mult (un unghi de maxim 45 de grade).

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Lillo, am citit despre serbarea micutei. Felicitari pentru prestatie. Ce fetita puternica ai!



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

n-am citit ultimele pagini ale cap trecut..dar poate mai incolo peste zi

de aseara Diana are mucisori si tuseste...ce pot sa-i dau natural..??

noi ne-am facut prg sa mergem azi la sibiu...off sper sa treaca rpd..

Mami de Diana - 31.12.2009 -




Sanatate multa Dianei. Nu stiu ce sa-ti spun ca n-am avut experiente din acestea pana acum.



varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







eu adepta naturiste n-as prea da naturiste la copii, pentru ca isi fac efectul in timp si in situatii critice acute e mai sanatos sa mergi la un medic alopat si sa burdusesti copilul cu medicamentele prescrise de el... Pentru mucisori naturist, ca tratament adjuvant (!) la Ela functiona foarte bine kalanchoia si am mai povestit de ea... storceam suc proaspat si ii picuram in nari, stranuta instant toata mucozitatea din gat... cu pompita scoteam cantitati infime de muci pe lan ga ce reusea sa scoata sucul de kalanchoe (din aia care are mici puiuti pe marginea frunzii), am inteles ca ar fi totusi iritanta pentru mucoasa si ca sucul trebuie diluat cu apa... pentru tuse doctorita mi-a recomandat prapura de porc pe care i-o pui pe piept pe noapte... la Ela am mai incercat foile de varza cu miere puse pe piepe si spate (dimineata erau uscate, toata mierea se absoarbe), in lipsa foilor de varza puneam si o simpla hartie cu miere... ii mai puneam si faimoasele (nu stiu pe la voi) foi de mustar, dar n-as chinui cu asa ceva un bebelus (cand eram mici eu cu varul meu ne luam la intrecere cine rezista mai mult la foile de mustar... o data am facut chiar si arsura de la o compresa cu faina de mustar), dar respectand instructiunile foile de mustar incalzeste bine zona si fluidifica secretiile bronsice.
Multe ceaiuri (musetel) si fructe cu vitamina C. Si un aparat de aerosoli (aparatul minune eu il recomand tuturor care au copii mici in casa)...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

simpli, nu vrei sa-ti editezi mesajul ca ai lungit pagina cat o zi de post...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

simpli, nu vrei sa-ti editezi mesajul ca ai lungit pagina cat o zi de post...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)



din cate vad mesajul meu e sters


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Memoria este jurnalul pe care noi toti il ducem peste tot cu noi"

Mergi la inceput