"Buburuze de 2009(36) LMA 1 An" Vine Mosu'

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Eu mai tarziu ca azi am tras chiulul de la forum si de acasa Am plecat la 10.00 si m-am intors acum, m-am intalnit cu doua pritene si colege de serviciu si am mai stat la o vorba. Frumos, dar m-am enervat cu traficul din Bucuresti, de cand stau acasa cu fi-miu uitasem cat este de cumplit Fetelor, o cred ca daca as sofa as crapa de nervi si m-as da cu capul de volan in mijlocul intersectiei, asa ca nu e de mine sofatul cand faci 30 min numai ca sa depasesti un semafor Pe Vladut l-am lasat cu tata, apoi a venit si mama, apoi a ramas numai cu tata iar A fost tare cuminte, a papat bine, dar nu a vrut sa doarma pana nu am venit eu. Cand m-a vazut ii venea sa planga de fericire ca am venit, da bine, asta e treaba, cand vine taica-su e tot o topaiala si o bucurie si cand vin eu incepe sa bazaie saracutul, ce o fi fost in sufletelul lui si cand a vazut ca am venit s-a eliberat L-am bagat la somnic imediat.

Deci, am o nora superba am vazut pozele si mi-a venit sa ii pup un obrajor rosu , atat de dulce e Si cizmele sunt super, dar pe langa printesa nici nu mai am ochi pt ele Picky, intr-o poza era cu surioara ei? Si poza cu catelul si Stefi la zapada e mortala!

Asa, acum ma apuc sa citesc din urma, sper sa apuc sa recuperez ceva ceva pana se trezeste piticotul meu.
Revin

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ce frumos ca ninge la Constanta, si la noi incepuse sa fulguiasca, dar f anemic...Cica ar ninge maine si vineri si la Bucuresti. Eu vreau zapada, dar saptamana viitoare sa nu fie viscol ca vine sor-mea si sa nu aiba probleme cu avionul. Anul trecut a stat prin aeroporturi cand sa faca legatura de avioane f multe ore, au trimis-o la un hotel inspre dimineata...nu erau locuri la alte zboruri...nasol. Asa ca sa va rugati ca miercuri sa nu fie viscol, ceata, gheata sau orice alte fenomene meteo care ar perturba zborurile

Picky, nu te mai ruga de fete sa apara ca e clar ca nu-si doresc asta...e alegerea lor, noi sarbatorim foarte frumos si cate am ramas Ce-ti mai face burtica, te mai doare? Bebelina e miscareata tare? Eu cand il aveam pe Vladut in burta zici ca urma sa nasc un ozn asa imi facea burta, toata lumea ramane uimita cum mi se deplasa ba toata in stanga, apoi toata in dreapta, mai aparea cate un guguloi imens senzatii tari!
Cris, vezi ca a venit zapada, maine va dati cu sania. I-ai luat saniuta lui Miru?
Picky, ce cadou vreti sa va luati, tu cu sotul? M-ai facut curioasa acuma Vladut are o pereche de cizme din piele imblanite, dar mai mi-ar fi placut si unele cum i-ai luat tu lui Stefi, dar ce am vazut eu erau 2 mil La voi care sunt preturile? Ce draguta e Stefi cu Mosu, e nerabdatoare sa vada ce-i aduce. Fi-miu nu le are cu cadourile, astazi cand am venit de la intalnire i-am dat doua pungi de cadouri de la prietenele mele si i-am zis ca sunt de la Mosu, le-a pus jos si nici nu s-a uitat in ele, si acum zac pe hol. Pt el conta doar ca am venit eu
Getik, pup buzita lui Ary sa treaca buba repede! Imi imaginez ce te-ai speriat cand ai vazut-o cu sange, offf, bine ca nu a fost nimic rau. Cam urat ce a facut sotul, dar nu cred ca a facut-o constient, plus ca ei nu prea inteleg treburile astea cu forumuri, colete... Da, mai e putin si face Ary un anisor, o sa o sarbatorim cu toatele
Siminelu , nu ai terminat cu declaratiile? Nu mi-ai zis cand intri in concediu? ca sa mai ai si tu timp de odihna, ca ai avut o perioada f obositoare si cu munca si cu casa...
Emo, ce griji ai tu, mama, te rasfata acolo ai tai, copilul sanatos si mancacios si mai e putin si vine si sotul
Picky, nu l-am scos azi pe Vladut afara ca nu am avut cand, si in plus e si gerul cam mare. Asa ca stam la caldurica. Ooo, la voi ploua, ce urat, nu-mi place ploaia cand e frig Am ascultat sunetul ala, cat timp am la dispozitie pana sa dau un raspuns?
Cris, sa-ti fie de bine vopsitul, ce bine ca te-ai aranjat ca sa te placa Mosu poate iti aduce un cadoul dorit Miru ce zice cand va vede ca va vopsiti?

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Aaa, nu v-am zis, noi mergem la munte dupa Revelion, am inchiriat cu prietenii o vila si stam cateva zile sa serbam inceputul de an Si ce credeti ca m-a bucurat pe mine aseara, ca mi-a zis sotul ca avem net acolo, si eu direct m-am gandit ca pot sa intru pe forum sa vad ce mai faceti Asa ca nu scapati de mine prea usor


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky deocamdata is mai traumatizata psihic de copil decat de caine....asa ca raman la varianta caine...da mai dureaza....poate imi trece si ma razgandesc, mai stiiiiiiiii am vz si eu cizmulitele...are si piticul, capatate ce-i drept, rosiiii....motanul incaltat
cris nici lu barbatumiu nu-i fac, acu ca vine....fac de anul nou....asa ca atunci iti fac si tie
ano daaaaaaaaaa, nu mai pot de rasfatata ce sunttttt, mi se apleaca de la atata rasfat....sa-i vezi cum fug ca potarnichile cand e vb sa stea cu piticulllll...si-i inteleg...e bestieeeee. da, am noroc ca mananca bine si de toate, daca mai avea si fitze la mancare, ma impuscam...aoleu fata, adica ai sa ne terorizezi non stop????
cris de cand am ajuns in Ro ma chinui sa ma vopsesc si sa ma tund....si nu am reusit...offffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Am revenit!
Deci Cris-bv tie ca te-ai vopsit.Vreau si eu dar mi-e asa lene iar la coafor nu ma duc ca data trecuta m-a usurat de 3.5 milioane si cum e criza mai bine acasa.
Anna-ce frumos ca mergeti la munte si mai mult ca vei avea si net.As vrea si eu sa ajung la munte dar ma multumesc si cu statul acasa sa-mi incarc bateriile dar sa fie si zapada.Concediu imi iau de pe 23 dec pana pe 5 ian-sper eu sa se aprobe si mai sper sa-mi pun si net pana intru in concediu,dar e tare greu ca trebuie sa merg sa fac contract si nu am cand...
Picky-am vazut si eu pozele cu puca-e frumoasa foc!Sa poarte sanatoasa cizmele!Raresel cum e?Mai e infundat?
Getik-imi dai un beep cand le pui la posta!I-a trecut buzita lu Ary?
Ema-ma binedispun mereu mesajele tale!Cu tortul.....sincer nici nu am citit reteta pana la capat ca eu sunt varza la bucatarie si abia imi ies ouale ochiuri asa ca nici nu visez sa fac vreodata tort...Ce examen dai la anu?Ca am inteles ca parca dai acum intre sarbatori...
Lavi-cum a fost la bal?Vai da ce program aveti......eu la 23.30 cel mai tarziu adorm.
Anna-am inteles ca va fi cald sapt viitoare asa ca nu-ti face griji ptr venirea surioarei tale.....ce frumos ca veti fi impreuna de sarbatori.


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Plec acasa!
O seara placuta!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

BUna fetele! N-am mai reusit sa intru de la mami ca are o rabla de calculator.Ne-am repatriat si noi azi si ne-am intors acasa, a venit si sotul din tari straine, deci ne-am reintregit.rares inca tot cu muci, nu tuseste, nu are febra doar muci cat incapesi nu stiu de la ce e asa. Am fost ieri cu fina la balul bobocilor la studentii ei si am facut parte din juriu, a fost dragut, ne-am distrat umpic de saracii studenti ca aveau emotii.
Getikam primit podoabele sunt minunate ms pt tot
Siminae f haioasa jucaria, mie si la sot ne-a placut-o mult, acuma urmeaza sa vedem cum reactioneaza el...pe Rares l-am lasat la mami si apoi am venit si eu la ea si am ramas acolo peste noapte si abia mi-a adormit Rares caci am dormit in camera sorei mele, iar pe tavan are lipite stelute fosforescente...si jumate de oraaa numai alea mi le-a aratat si tot arata mirat la ele .... voi cum mai sunteti? poze cu casuta? dulce
Ema te iau euuuudc stii sa faci atatea, hai da o fuga si la Oradea si eu vreau sa-mi colorezi peretiiiii...barbatul il ofer cu toate cele ce-i trebuie, plus instructiuni de folosinta, hai ca va dau un pont stie face de mancare, il vreti?
Anna eu nu iau cadouri decat la copii de sarbatori si la mama si la soacra mea cate o craciunita si atat,aaa si la nasi atat...dar cred ca e destul, avand in vedere ca am vreo 6 copii...sper sa dea in tine revelatia Craciuneasca si sa ne spui si noua cateva idei...ms de gandurile bune, eu sper sa nu fie raceala, momentan e ok, doar cu mucii in gura
Anna mie mi-a zis sa-i dau cate 5 ml dimineata si 5 ml seara timp de 3 luni. Deja am terminat un flacon...oare mi-a zis sa-i dau prea mult? am sa citesc propectul inca odata..voi luati mult mai putin ca si noi, Mada ii da si ea Evei? Cat?
Pickyau mai trecut contractiile? Ai grija de tine mami
Crisinca odata multam de parola...asa se pare ca e doar stranutici cu mucici, sper sa treaca sa nu-mi faca vreo surpriza in weekend, oricum de siguranta merg maine cu el pana la pediatra...cum e cu cojitele, mai are Miru?
Pickyam vazut printesa, si ep tine mami, sunteti niste frumoase si ce frumoase sunt cizmulitele sa le poarte sanatoasa Stefi...siropul de septilin este pt imunitate dar se da si cand apar semne de raceala, noua ni l-a prescris pediatra timp de 3 luni pt intarirea organismului, oricum nu-i mai dau nimic acuma, il las sa se lupte umpic, doar septilinu..nu tuseste, nu are febra doar muci si stranuta...sa vedem acuma cum evolueaza....deci ti-au placut carnatii mei?bine ca ati rezolvat cu tevile...iar de sot cate nu mi-a facut, e mult de povestit si nu vreau sa va umplu capul cu prostii...cat despre el stie sa faca multe cand vrea...dar il donez cu de toate cum i-am zis si emei si cu instructiuni de folosintaGetikpup gingiuta lui Ary, a trecut?
Annade pe acuma va doresc distractie placuta la munte...dar de Rev ce faceti? ....asa e cine vrea sa apara, apare cine nu nu, noi ne simtim bine cate suntem
Crissa va fie de bine vopsitul, si eu ma vopsesc acuma in weekend si abia astept, parca sunt alta dupa ce ma vopsesc sau pensez
Gata am ajuns la zi nu mai pot de somn, plus ca mi si rau...asa ca ma bag la somnik. Va

Ne pregatim cu drag pe cand vine Mosu
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

calda Poftiti de serviti!



de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetele....haideti la o calda,perfuzabila cu nes ,ceai ,trabuce si vougue

eu sunt treaza de la 6:20nu mai aveam somn,dar sa ma vad cum rezist eu eroic pana deseara nu de alta dar am o gramada de treaba..

simina si eu vreau zapada de craciun..,pentru internet,sa mearga oricine de la tine din familie care are mai mult timp liber cu buletinul si sa faca un contract ca uite ce urat e afara si s-ar putea ca sanu reusesca nimeni sa te conecteze pana de sarbatori,iar la adresa de instalare sa ceara sa fie trecuta in baza de data adresa de la tine
getik lasa fata ca de azi cica se muta si in zona ta ninsorile ca sa o freci nitelus pe ary cu zapada pe nasuc
ana iarta-ma ca o sa spun asta,dar mai bine m-as impusca decat samerg cu masina prin bucurestiul vostru..si crede-ma ca conduc de cativa ani si cate 200 km pe zi,dar ce e acolo la voi...mai bina ma las de sofatma bucur ca te-ai intalnit cu pritenele ..cred ca a fost ca o gura de aer prospatpai daca vine sorele,nu vremdecat sa ninga,dar incet si frumos si sa nu bata vantul,e ok asa?nu i-amluat saniuta,ca cele pentru varsta ei cu spatar la spate sunt al naibii de scumpesi oricum nu e copilulmeu tocmail linistit si cu chef de a sta intr-un locmai ana,pai zi si tu,ce e mai important?mama sau amaratul asta de Mos care vine o data pe an?lasa ca o sa aiba el timp si sa faca inspectia la pungutemultumesc,pai auite ca mi-am facut si manichiura si pedichiura cu fi-mea alaturi si m-am vacsuit pe unghii cu rosu aprinsce zice fi-mea?pai vrea si ea si tare se mai oftica ca nu o lasam sa se dea si ea cu pensula cu vopasea in capiar cand ne facem unghiile sau ne epilam,se baga in sufletul nostru si nu ne lasa pana nu o "facem" si pe eaare mama o fetita tare chochetace fain ca plecati la munte,hai ca ai fost tare [:-))] asa si eu cand a zis sotul ca poate totusi anul asta care vine margem si noi ca doi porumbei in munti "iubita,dar unde gasim noi o camera net?"
ema hai fata,asa ti tu la cuscra-ta?? macar trimite si tu o portie ca mor de pofta
simina 3,5 mil?? fata,au am vopsit-o acum pe soramea care era blonda si i-am tras un castaniu cu suvite subtiri de rosu aprins is am si tuns-o putin ca sa-i schimb lookul,ca am avut si eu o experienta de ganulasta,m-am dus la coafor sama decoloreze uniform si m-am facut pui de avicola pe 1 milvin-o la mine odata cu piticul,lasam copii la joaca ca ma tone de jucarii si eu te fac gagica bengoasa moca
lavi tu curata bine mucii la baiat ca scapati voi de raceala pana de craciun sigureu ma incumet sa adopt nici barbat si nici catel,asa ca fetelor..tinetiii acasaimi ajund 2 potai si una bucata mascul in casa care insira peste tot,piese de calculator,cabluri si haineasa ca zic PAScred ca nu am clatit-o eu bine la baita (adevarul e ca nici nu sta frate sa o spal pe cap)ca am tot curata-o manual si aseara am spalat-o bine pe capusor si vad ca e curata

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

acum vazusi,ana multam de cafeluta

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput