"Buburuze de 2009(36) LMA 1 An" Vine Mosu'

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani cu sanatate si fericire, Ramona!

La Bucuresti a sosit zapada inca de ieri seara. Nu am rezistat si l-am scos pe Vladut la o tura pe zapada Si azi e totul alb, asa camai ne bucuram putin de iarna.

Simina, sper sa-ti aprobe concediul, ca il meriti! Nu te mai agita acum de sarbatori cu netul, o rezolvi in ianuarie, noi stim ca te gandesti la noi 3,5 mil pt un vopsit? Eu recunosc ca nu prea sunt in pas cu preturile, dar nu as da banii astia nici sa-mi stea parul valvoi
Emo, tare asta cu plasatul piticului, ce fac bunicii, sa stea cu el ca sa le treaca dorul pana il vad data viitoare Da, uite am inceput cu o terorizare mica de dimineata
Lavi, offf, mucii astia Tu il aspiri? Al meu are frica de aspirator Hai ca te-ai distrat la bal, ai ales si tu un Mister frumos? Revelionul il facem la Bucuresti, mergem la niste prieteni acasa cu copil cu tot. De Septilin, cred ca tie ti-a zis ca pe prospect, mie mi-a zis doctorul ca el e mic si nu are rost sa-i dau cat scrie acolo si ca e suficient sa-i dau seara 2,5 mil. Mada nu stiu cum ii da, ca ea doar zicea ca-l cumpara, si nu stia dozajul..
Apropos de vopsit, ma pleznise intr-o zi ideea sa ma fac saten deschis spre blond, cum e fi-miu, ca sa vaza lumea ca IO sunt ma-sa dar parca mi-e un pic teama de ce o sa iasa , totusi cat am fost mica am fost ca fi-miu la par, deci nu ar trebui sa-mi stea chiar asa groaznic

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Hai ca acum am vazut si eu ca ai scris, Cris. Si eu m-am trezit cu noaptea in cap, nu stiu ce am avut. Dar daca tot nu mai puteam sa dorm am zis macar sa-mi beau cafeau in liniste Nici eu nu i-am luat saniuta, desi tare mi-ar placea sa am cu ce sa-l trag acum pe zapada, dar alea de plastic cu centuri costa in jur de 1 mil si merg pana la 3 ani, asa ca nu am rezolvat nimic, si am mai vazut de lemn cu spatar si maner de impins ca la carucior, dar nu stiu pretul ca erau intr-un magazin de lux Pai de asta te si intrebam, ca eram sigura ca vrea si Miru sa se vopseasca mai, o ti-am zis ca ai o domnisoara f cocheta. Cumpara-i cadou de Mos o trusa din aceea de machiat, coafat pt copii, dar din plastic, nu cu substante. Sa se faca si ea ca se da cu oja, ruj...cred ca i-ar placea Fata, ma oftic, de ce nu stai aproape de mine sa ma faci si pe mine la par? Hai ca acum m-am suparat, cred ca ma mut la Constanta, si scap si de traficul din Bucuresti. Stii ce e cel mai naspa, ca eu am serviciul in coltul celalalt al Bucurestiului fata de casa, si zilnic trebuie sa strabat in trafic atatia km, crede-ma ca nu mai stau prea bine cu nervii


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neataaaaaa!
Am venit sa beau cu voi!
E asa frumos la noi-e zapada si ninge!Numai sa tina macar si in week-end sa ma pot bucura cu Andutu-sa-l trag cu sania,sa facem un om de zapada.....offf sper sa nu se topeasca......
Cris- f tentanta oferta ta desi cred ca daca ai vedea ce par am te-ai razgandi-am parul f cret si des si e tare greu de vopsit si aranjat.Atunci cand am dat 3,5 mil m-a vopsit si mi-a facut si suvite dar a iesit exact cum vroiam.A stat tipa aia 4 ore......cine stie cand ma mai risc sa ma mai duc....
Anna-cu traficul din Bucuresti no comment.Eu conduc in fiecare zi si am permis de 11 ani dar nu m-as incumeta sa conduc in fiecare zi prin Bucuresti.
Lavi-tin pumnii sa fie bine Raresel,sa-i treaca mucisorii!Ce bine ca te-ai mai deconectat si tu.Andu are in camera lui un perete cu tapet cu stelute fosforescente dar se vad numai cand e intuneric bezna,ceea ce nu prea e ca las un bec aprins mereu in living.
Cris-eu ma gandeam sa iau net mobil de la cosmote sau orange dar tre sa verific sa aiba acoperire.Am fost intr-o zi la cosmote sa intreb dar e f aglomerat si am luat si amenda ptr parcare interzisa asa ca nu am mai asteptat sa se elibereze un operator sa ma lamureasca.
Gata va las!
Ma apuc de treaba!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna gagicile! Vin si eu rapid la cafea, caci apoi merg cu Rares la pediatra sa fiu linistita ca e ok pe weekend.Revin mai tarziu! Va

Ne pregatim cu drag pe cand vine Mosu
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare

Avem si noi zapada asa ca imediat ne vom duce la parc si vom inaugura costumul si cizmulitele..voi face poze si le trimit pe mail ptr cine vrea sa ne vada . Trebuie sa dau si zapada de pe trotuarul din fata casei dar il las pe al meu sa faca asta cand vine, ca nu vreau sa risc, vad ca intepaturile au revenit, si toata noaptea m-a durut burta si spatele ...tot stau si ma gandesc, sa sun la doctor sa nu sun


Ma apucasem ieri sa scriu un mesaj, dar a avut buna vointa fiica mea sa-mi inchida pc-ul asa ca s-a dus tot
Acum scriu din amintiri rapid ca vreau sa caut sanie...

Getik hai ca te iert ca ai vb frumos de puca mea
Anna super ca veti petrece la munte, asa poti sa ne ti la curent cu tto ce va face Vladut acolo? ati luat sanie? Preturile la cizmulite difera de la magazin la magazin. la magazinul unde facusem comanda ptr cizmulitele roz, foarte frumoase si acelea era pretul 16 € o promotie, iar unde am mai cautat am gasit la pretul de 50-60€ .cizmulitele pe care le-a luat sotul sunt din aldi, un magazin mai mult alimentar unde doar din cand in cand baga sortimente noi si doar o singura data pe an...iar pretul lor a fost de 8€, baga foarte multa marfa de calitate, la preturi super bune.. cadou ptr noi doi, un aparat foto bun ca vad ca cel pe care il aveam nu mai face poze bune in casa de aceea si poza aceea cu suruiara ei a iesit intunecoasa..si da e sora sa se jucau de-a printesa..Stefi era printesa si avea ca trena un cearsaf de-al ei pe care il tine din spate Emmy ..si daca ai stii cat de mult isi doreste Stefi sa vina Emmy..numai ca idn partea cealata sentimentul nu e acelasi
Simina mi-ai botezat fetita sau ai uitat sa scrii Lavi inainte?!
Cris deci te-ai facut mumoasa, asa ianinte de craciun, nu? ce frumos ca si Miru asociaza beculetele din geam cu mosu


Restul nu am citit, acum vreau sa ma bag la cautat sanie..va pup si revin cu restul raspunsurilor mai tarziu...Aaaa si nu uitati de concurs, mai astept pareri din partea voastra


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 25+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit la poop si revin cu rasp.ma duc sa hranesc animalele brr,brr,brr,ca an imalutu din brate l-am hramit

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit de pe meleaguri pline de zapada. Am stat pe afara mai bine de 2 ore, fiica mea nu mai avea chef sa plece ca deh ii era bine, in schimb eu inghetasem toata ...iar acum dupa ce i-am dat sa pape, dupa ce mi-a facut niste nervi a chemat-o patul..oboseala..asa ca imi doarme acum. Ma bubucr nespus ca am gasit getute si costumas, nu a avut niic o treaba, cand am venit acasa si am dezbracat-o era calda, doar la fata era rece..in schimb boierie pe capul ei , de aceea tot vroia sa mai stea, ca nu simtea frigul

Lavi deci ti-a venit sotul acasa...si in loc sa te bucuri tu vrei sa-l donezi..eu nu-l iau..ca imi e de ajuns unul bun ca al meu . Cat despre mucisori sa stii ca si noi avem, eu ii dau doar cu ser fiziologic si ii curat nasucul dimieata si seara cu betisoare imbibate in ser...deci te-ai amuzat de saracii studenti boboci...nu ai avut mila
Anna tie iti venea sora miercuri? ca nu mai retin.O sa ne rugam ca atunci sa nu fie vreme urata...
Cris pai ai mama treaba cu noaptea-n cap de aceea te-ai trezit devreme..ia zi azi ce bucataresti bun?! trimiti si la mine cateva porti..stai sa numar de..3 persoane(intra si tony la categoria asta) si 2 copii?! ... problema spalatului pe cap si al clatitului o avem si noi...la mine urla, tipa si mai nou cand vede ca-i pun apa in cap isi pune manutele dupa gatul meu si ma pupa ca poate poate ii las parul in pace..si la Stefi e mai greu de clatit ca la Miru ca are parul lung ...da nu ma las pana nu o spal..fiica mea nu suporta apa pe fata cum nu suport eu..semanam m-ai amuzat teribil cu puiul de la avicola...incerc sa mi te imaginez un pui..da' nu-mi iese..ma ajuti tu?!
Anna pe mine ultima oara m-a vopsit al meu..si se pricepe..ca deh doar stie sa vopseasca masini, utilaje, ce nu o sti sa-mi traga si mie o vopsea in cap?!
Ema uite ca mi-am amintit..pai cum ma mama sa fuga de teroristul mic?! pai ce bunici sunt?! ia fa bine si nu mai te du asa des in ro sa vezi ce dor o sa le fie de piciul mic ..pai mai gandeste-te poate pe la anul pui de o fetita
Anna, Cris eu vroiam o sanie de plastic dar sotul vrea sanie adevarata de lemn, am gasit undeva de 110 cm la 60€ si cam 20€ spatar ptr bebe, nu are centuri nimic, dar intra doi copii..cel mare il poate tine in brate pe cel mic..e destul de scump ca pret dar altceva nu am mai gasit nicaieri...la mai toate magazinele s-au vandut ..asa ca vom decide daca o luam sau nu Anna pai hai ce mai stai, mutate la Cta..si iti vand un pont..o cunosc pe Cris personal si e o fata de nota 20..iar Ionut, sotul ei la fel..asa ca ce mai astepti..uite asa va vizitez pe amandoua cand vin in tara..cand o fi asta
Simina si ai rezistat 4 ore la un salon?! pe mine ma enerveaza cand merg sa ma tund aici si dau peste una care ma tine aproape 2 ore...
Getik iar cu treaba si tu?!

Si acum o intrebare, intrebatoare ..cum ii imbracati pe pici cand ii scoateti afara, acum pe iarna? Ca eu azi am imbracat-o asa: ciorapei(strampi), un pantalonas subtire, body cu maneca scurta, bluzita pe gat, bluza subtire peste si costumul de fas, fes, manusi, fular dar nu-l poarta la gurita ca nu-i place...oare o imbrac prea gros?! Astept si raspunsurile voastre

PS am pus ceva pozici pe mail..


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 25+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Picky-super pozele cu Stefi la zapada!Maine dimineata il scot si eu pe Anducu-d-abia astept.
Fetelor pe unde umblati?Il cautati pe mos Craciun?
Va las,plec acasa!
Week-end placut!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Lavi, ce ati facut la doctor? E totul bine?
Picky, am vazut pozele, Stefi e un copil de revista
Eu pe Vladut il imbrac cu dres, pantalonasi normali de strada, body, pluovaras sau hanorac si pe deasupra geaca sau combinezon subtirel (doar cand e zapada i-l dau), caciula, manusi si fular la gat doar, cizmulite imblanite in picioare. Si pe Vladut cand l-am bagat in casa era f cald, iar eu aveam mainile, picioarele si fata gheata (daca nu am si eu o mama care sa ma imbrace cum trebuie )
Da, miercuti seara vine soara mea, abia o astept, sta pana luni dimineata. Si pe mine m-a vopsit al meu de multe ori, acum trebuie unul din noi sa aibe grija de copil, si daca ma vopseste cand doarme risc sa se trezeasca cand sunt cu vopseaua in cap, in plus sunt prea obosita sa-mi mai arda noaptea de de-astea Dar poate o rog pe mama. Ce mi-ar placea sa ma mut la Constanta, si sunt sigura ca si Cris si sotul ei sunt oameni extraordinari. Dar cam greu cu relocarile Ce preturi bune ati gasit la cizmulite, super!
Simina, trebuie sa fii un sofer cu nervii tari pt Bucuresti, dar asta e, nu am ales eu sa traiesc aici Hai, ca o sa fie zapada ca sa te bulgaresti cu Andutu in wkd.
Getok, voi ce faceti?


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor eu am promis ca revin dar din cazua de motive nu am mai ajuns, pana am hranit iepuri,poarca am facut curat a venit cez adica la 12
imi zice auzi gurita as manca ceva bun, ce vrei si am vazut la tv clatite asa ca facui clatite,care a mancat sia ary la greu.
dupa ce a papat zana am iesit 15 min afara cu ea la sanius super distractie uitatii link
http://picasaweb.google.com/102347085797853723665/AryDecembrie#555167290868375426
simina da este ok, te sun cand le pun la posta. lasa sa fie zapada sa mergetii la saniusi,poze vremm cu casuta, eu nu mai am ca de inghet a crapat furtunu pe casa
cris te faci moasa ai, imi place de fita, de mine e bine ca nu ma vopsesc inca.
anna cum a fost la zapada, si ieri ai tras chiulul rusinika, da trebuie sa fi sofer sa conducii in bucuresti, am avut ocazia sa conduc si m-am descurcat.recuperam cand ai trim u mesaju.
lavi ce a zis doctora?? ms ca iti plac ornamentele aveam un stres,.
piky acu ma bag sa vad picea si iti spun mai incolo parerea,este bine ca ati stat 2 ore la zapada, eu azi am imbracato pe ary asa : body maneca lunga, strampi,sosete pantaloni subtiri,pantaloni grosi, in sus o bluzita subtire, una groasa o gecuta subtire si apoi ursu adica fasu cu manusi fular si 2 caciulite una subtire una groasa siii cam atat.

ma bag la un pik de nani ca sunt rupta cez doarme ary doarme, ca atare ma bag si eu

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput