America (216)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Nu suntem exclusiviste deloc Iulia Eu sunt convinsa ca Lia a lansat provocarea doar pentru midwest ca s-a gindit ca lumea nu e dispusa sa zboare/conduca jdemii de mile doar pentru o intilnire intre DC-iste Sunt convinsa ca e bine venita toata lumea
The more the merrier

Miere asa e cu instinctul asta de mamica, nu prea da gres bine ca s-a terminat povestea si poti fi linistita.

Si sa continui cu mamaliga daca nu te intereseaza caloriile da, poti adauga la sfirsit 3/4 cups lapte, untul de zisai si parmigiano reggiano ras juma de cup si cu o friptura buna maninci cu perdelel trase sa nu te vada nimeni , vorba bunicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arminad spune:

Citat:
Aci suntem Chicago sa fie ! Numai sa nu facem intilnirea iarna ca nu se stie cum or fi nametii. Da, cum da firul ierbii putem sa ne adunam

Si io vreau

Macrina, sarbatori fericite si tie si tot ce iti doresti in noul an sa ti se implineasca!
Da unde te duci asa devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Iulia, da, zisei de midwest ca suntem multe "within driving distance" si mi se pare ca am putea usor sa mergem in Chicago. Dar sigur ca am fi f. happy sa fim si mai multe, daca exista posibilitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Miere, wow, bine ca au dat-o afara pe tanti aia si ati scapat de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Stai ca nu mi-au trimis confirmare, Ruxij. Eu imi tin degetele crossed, a fost fain in primavara. Pt Chicago- tot ma ameninta astia de la mine cu o treaba, dar vad ca se tot amina. Chiar mi-e dor de Chicago.

Ruxij, cu schiatul, sa purtati casti. Nu stiu daca se pot inchiria, insa e mult mai safe cu ele.

N-am apucat sa fac nimic pt Craciun, nici macar cumparaturile. Al meu vrea cornish hens afumate la grill, foile de varza-s pe drum. Da' mi-am luat liber joi. Recuperez eu cu treaba.

Se pot congela sarmalele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sigur, se pot congela sarmalele (si ciorba si in general mai toate felurile de mancare).

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da,asa e cu sarmalele, se congeleaza bine merci.
Noi nu skiem, numai fi-miu. Potentialele dezavantaje ale skiatului la aproape 40 sunt prea mari fata de potentialele avantaje:)) Noi o sa bem ciocolata calda in lobby.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Ruxij, eu sunt pentru intalnire. Imi place tare mult Chicago si cum spui tu e in driving distance ptr. majoritatea din zona, dar e welcome everybody. Undeva in primavara ca sa nu ramanem inzapeziti pe acolo.
Da, da sa nu uitam de halmet mi se pare ca la copii e chiar obligatoriu sa poarte. Aia nu se inchiriaza. vezi daca gasesti la cineva de imprumut ... ca si aia e vre-o $80 in perioada asta daca va trebui sa-i cumperi.
Anul asta ne-am cumparat si ptr. noi adultii ca tine bine si de frig si vant si nu-ti mai trebuie caciula (care mie nu-mi plac de nici o culoare, ca nu ma prind la fata si arata ca Baba Dochia ).

Corinadana, cand o astept pe Ralu la aeroport ?

Miere, birrrrrrrrr cum sa pupe copilul pe gura oricat de dedicata ar fi. Mai ales ca aici politica e no kisses ... only hugs. Deci clar era ceva problema cu ea... bine ca te-au scapat de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Merci frumos, Miere, Ruxij. Ma gindeam ca se desfac.

Ruxij, ce-i asta cu no skiing after 40? Ai mey... Eu am colegi trecuti de 50 si de 60, si schiaza de numa'. Eu am devenit mai reluctant de cind m-am tamponat cu un zid .

Miere, am zis ca pun poze cu iarna de joi si vineri .

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2451029430106455799CZluvF

Pina duminica nu mai era nimic. Ieri nici nu am avut nevoie de haina, mi-a fost de ajuns puloverul. Iar in dimineata asta avem un cer roziu si frumos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Merci ca mi-ati zis. Pai o sa cumpar, de la cine sa imprumut? Unde sa ma duc sa cumpar, oare au la magazinele sportive? Nu cunosc pe nimeni care isi duce copiii la ski. La noi e mai greu pt ca nu avem in apropiere si ca sa mearga la ski copiii tb sa pleci in vacanta.

Mergi la inceput