America (216)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NewMami spune:

Corinadana, gata deal ... o iau pe Raluca caci imi trebuie cineva sa ma impinga de la spate

Ai primit password-ul pe yahoo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

OK! deal. nu mananca mult si se tine de tine mai rau ca raia!!!

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Newmami, merci.Cred ca odata pe an mergem. O sa inchiriez. Ar trebui odata sa facem un Midwest DC meeting in Chicago:) Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanuta spune:

I'm game!!!
Chicago it is!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

sure, anytime
hai midwestu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Aci suntem Chicago sa fie ! Numai sa nu facem intilnirea iarna ca nu se stie cum or fi nametii. Da, cum da firul ierbii putem sa ne adunam

Corina drept iti zic ca nu masor dar asta doar pentru ca am oala dedicata de mamaliga si acum stiu la ochi. Dar la 7 cups de apa (am fost si am masurat oala ) pun 1, 1/2 cups faina de malai. Dar poate fi diferit si in functie de malai. Ca alta data avuram unul mai fin si lua mai putina apa, acum ce am luat de la magazinul etnic e mai grunzos un pic si ia mai mult lichid si fierbe si mai greu (15-20 minute). Secretul meu e ca pun la sfirsit 2 tbs de unt si amestec, sa vezi ce cremoasa se face si apoi rastorn.

Fug sa culeg fata de la playdate , daca ai nelamuriri scrie ca revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nu iarna, mai prin Aprilie-Mai:) OKei, dam adunarea mai in apropiere:)

Eu fac mamaliga ochiometric, pun apa la fiert si pun malaiul in ploaie. Mai bag niste lapte si unt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Mai tineti minte ca va povesteam eu de una din educatoarele lui Aidan, cum ca am un sentiment nasol in legatura cu ea pt ca mi se pare ca are o "obsesie" pt Aidan, ca am vazut-o cum l-a pupat pe gura o data si mi s-a urcat sangele in cap si am reclamat-o?

Multa lume mi-a zis ca sunt exagerata, ca asa sunt educatoarele mai "dragastoase".
Au dat-o afara ieri, se pare ca au urmarit-o o perioada dupa ce am reclamat-o si comportamentul ei nu era ok deloc.
Ma simt foarte usurata si nu am nici cea mai mica remuscare, sunt sigura ca ceva era in neregula cu femeia aceea.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

La mamaligi ma bag si eu.... Corina, nu are rost sa iti spunem masurile ca malaiul e diferit, ba e din ala grisat, ba e ala mai aspru-grits.. Eu iau mai aspru si tot la fel, nu pot sa spun cat pun, il pun in ploaie si de obicei, daca iese mai tare, adaug apa calda si o incorporez usor.. Mersi de pontul cu unt/ulei

Sarbatori fericite tutror, nu se stie cand mai intru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Corina, daca vrei cremoasa, si nu te intereseaza caloriile ori silueta.... Am invatat de la o prietena frantuzoaica: 2 cups de lapte, 1 cup de heavy cream (ori 1 lapte, 2 heavy cream), 1 cup faina. Si apoi mai adaugi faina, in fct de cum o vrei, mai densa ori mai moale. Ea adauga si boabe de porumb. Asta era cea plain.
Cea incarcata putea avea ceapa prajita, ciuperci, ori sun dried tomatoes. Ori amestecata cu pasta de sun dried tomatoes pesto. Ori numai cu ierburi.

Ce exclusiviste sunteti cele din Midwest...

Mergi la inceput