Fiv la Cluj 46

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

buna dimineata clujencelor
lyette parerea mea personala este ca : o baie la un capat al holului intr o clinica de fertilizare lasa de dorit! dar trecand peste aspectul asta si daca este ok din punct de vedere igienic...
cel mai mult conteaza laboratorul si profesionalismul lor! eu iti doresc bafta! si eu iau in calcul toate aspectele cand merg la o clinica!
intr adevar la cluj clinica e cum e! dar saloanele sunt curate cu baie fiecare , eu am stat o luna in spital la cj cand am facut primul fiv , dar a fost ff curat !
in fine, important e sa reusim , nu conteaza unde facem fiv ul !
as veni si eu la intalnire dar in perioada aceea sunt la ski in romanica, poate cu alta ocazie..
va pup pe toate si va doresc o zi minunata!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Bruni
Musai sa vii si tu odata la intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

brunadria

E greu sa spun cat de profesionalisti sunt. Stiu doar trei persoane care au avut succes acolo. Doamna care m-a indrumatspre la clinica aceasta e insarcinata, primul fiv.
Procentul lor de reusita> 25-30% (dupa afirmatiile profesorului Urbancek care participa la tot soiul de conferinte, face cercetare din 1995..., apare la televiziunea maghiara, da interviuri). Statul finanteaza 5 FIV in Ungaria si banuiesc ca se asigura ca banii nu sunt aruncati pe fereastra.
Nu pot spune ca era nu era curat...., in cabinet era chiar elegant, dar baia aceea asemanatoare cu cele din spitalele de stat romanesti, mi-a cam zdruncinat increderea cu care mergeam acolo.
Nu stiu ce sa spun.....Medicul, desi foarte tanar, mi-a facut o impresie buna. In plus urmeaza sa ne intalnim cu profesorul dupa ce facem analizele
Tu unde faci FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

lyette....dar ai facut o simpla consultatie sau ai fost numai sa te informezi si sa vezi ?faci direct Fiv sai IA? scuze dar nu prea sunt la zi cu problemele tale ....
oricum eu nu am numai vorbe de lauda in cea ce priveste clinica si personalul
tu vorbesti maghiara?

+27 surprize...surprize!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

lyette eu am facut fiv 1- la Cluj si inca 3- in Franta, urmatorul il voi face tot in Franta doar ca acuma sunt si eu in cautare si studiu! schimb clinica!
bafta !! sa fie cu noroc!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

mama ce de gravide o sa aduca anul nou....succes fetelor
sunt alaturi de voi

+27 surprize...surprize!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna fetele!
Acum am ajuns de la serbarea nepoticei unde a fost SUPERB.
In orice caz serbarea asta,adica copiii de la serbare(au fost tare draguti,bineinteles ca eu,pe nepotica o vad cea mai si cea mai frumoasa,desteapta,etc.)m-a ambitionat si mai tare sa nu ma las,sa lupt pana oi avea copilul meu...
Lyette,nu ma speria ca si eu vroiam sa-mi incerc norocul acolo,ca mi-am dat seama ca numai si ungaria care nu e ca o tara mai indepartata din vest cum e fosta RFG are de 1000 de ori un sistem sanitar mai bine pus la punct ca ro;ro e cam la pamant cu sistemul sanitar,daca dupa o operatie eu a trebuit sa mi le cumpar pe toate,incepand de la fasa la etc.
Doctorii romani sunt competenti,am toata stima pentru ei.
Oi vedea ce voi face si eu.
Lyette ,sa ne mai tii te rugam la curent cu clinica;oare laboratorul cum e,au aparatura mai moderna ca la cluj?
Tare as fi curioasa...
la toate fetele si weekend placut!
Alinuta,stiu ca de fiecare data l-ai laudat pe doctor si pe asistenta...
Alinuta,multumim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Criadema,ati avut serbarea,cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Alina
Te rog sa imi scrii denumirea medicamentului pe care l-ai luat pentru maturarea foliculului.
Nu am retinut denumirea, ci doar ca incepe cu f.......

Cristina

Nu stiu ce sa spun!
Medicul si asistenta care ne-a preluat au fost foarte amabili.
Nu stiu ce dotari au in laborator caci nu am avut acces acolo.
Eu scriu ce am vazut #351;i chiar cred ca ar fi fost necesara o baie langa spatiul in care stai dupa anesteyie si punctie.
Nu spun ca asta ma va imiedica sa merg acolo. Voi medita asupra acestui aspect.
Deocamdata, vorbind cu Alina, am decis sa insist asupra inseminarilor artificiale.Poate, poate scap de FIV. Ma gandeam sa merg in aprilie la Budapesta pentru Fiv.
Voi intreba daca stimularile pentru Ia ar putea sa influienteze rezultatele analizelor pe care trebuie sa le fac in Ungaria si apoi voi vedea la ce medic voi merge.
Imi pare rau ca am ratat luna aceasta.
Ma gandesc sa incerc sa merg la Surcel. Am nteles ca e mai amabil decat Micu. Tu ce stii despre el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Hellau!
Nu m-am dat la fund , dar am fost foarte bolnava;o saptamana nu am avut voce si nici acum nu mi-a revenit la loc;a fost groaznic.
In alta ordine de idei chiar vin cu vesti bune:TSH e la valoarea de 1.43, deci am primit protocolul de inhibare-stimulare.
Singura problema este ca mi-au dat medicamente care nu se prea gasesc aici.Alina-in Ungaria asa ca trebuie reteta pentru ele sa le cumpar?
Acum sunt mai libera cu serviciul, in schimb ma apuc de shopping, curatenie , prajiturit
Eu sunt prin Cluj de sarbatori,numai de Revelion ma duc la ceva birt.M-a inscriu si eu la o intalnire.Mi-e dor de Alina sa o vad cu burtica si de voi toate care ne-am cunoscut si poate mai vin si alte fete.



Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput