Iepurasi de martie-aprilie 2010 (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

mihaela , lor le.au trecut mucii, nu cred ca.i apuca eu am luat de la ei :)

ivan a vrut sa iasa in sandale acum cateva zile si l.am lasat...decat sa mor de nervi...treaba lui

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am mai pus niste poze de pe luna a8.a cu astia doi maimutoi:)

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

andira multa sanatate fetitelor si tie bluekido , sa se faca bine tanya!

mici de la kaufland sunt foarte buni :)))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE



si mie imi plac mult dar nu i-as da fetei


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Fetelor multumesc pt urari si informatii.

am capul cat casa. ma doare in gat si un ochi ca am incercat batista bebelusului cu aspiratorul la putere maxima. mai sa-mi traga un ochi pe nas !!!
Foarte nasol, nu stiu ce tipuri de aspiratoare sunt pe piata dar mai bine incercati pe nasul vostu inainte de a baga in nas copilului.

bluekidoo - tot vreau sa-ti sciru dar nu am idee ce sa zic. Iti doresc sa se termine cu bine povestea pt voi
sanatate Tanyei si la toti iepurasii ca tare multi sunt raciti.

andira- am in vizor Emilia irza ca e aproape. chiar acum ma duc sa pun bateria pe redresor sa nu o apuce de luni incolo cand sotul pleaca la Baia Mare.
Nu ma duc inca acolo pt ca mi-e frica de crocobauri. ma duc pt muci si vin cu un pneomonie sau mai stiu eu ce.
Sanatate pisicilor.
Nu am studiat prob scosului "galcilor" dar am auzit ca nu-i prea bine pt ca se duc microbii mai departe. Soacra mea le-a scos copiilor, la toti 4, vegetatiile parca.... si cica nu am avut probleme. nu stiu cand ajuta informatia ..

Briza- am vb cu pediatra si ne-a dat erdomed cu erdosteina sau ceva de genul, tot expectorant, adrenalina pt aerosoli, vit c, si antitermic.
N-as vrea sa ii dau inca vibrocil, e pt copii peste un an si mi-e frica de o reactie alergica. Ii dau cu humex apa de mare. Momentan e ok asa ca aman vibrocilul desi am in casa.

Mihaela - e ok stare ei. Se joaca , vb intr-una de ale ei.Febra nu a facut. Dim. avea 37,8 c acum 2 ore 37, 07 C.

Roxi - nu ai fost la dr ? poate ai un crocobaur in gat .
Eu de la un streptococ b in cateva ore am ajuns de nu mai puteam sa inghit saliva de durere. Stam pe perna cu o batista sa curga balele pe ea . dupa ce am luat prima doza de antibiotic am fost fresh si dimineata ma plecat la ski

Denisa & bebelunica Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

hopa si noi..
Ieri am facut pomu de craciun intr adevar cam devreme dar nu mai rezistam voiam sa vad ce fata o sa faca Dani al meu cand o sa vada pomu.. a fost atat de fericit a tras de globulete mare show..

Sa ma laud si eu cu pui meu la fel ca si Petru Dani face vreo 6-7 pasi singurel normal cu mine in preajma , m-a terminat vrea toate ziua in picioare .. de a busilea nu merge deloc nici nu suporta pe burta asa a fost de mic.. de aia a luat-o in picioare mai repede.. are cateva saptamani la inceput un pas pe urma 2 si asa progresam ..
De vorbit mama si tata sunt banale deja , papa dada la fel, mai zice bau si titi la masinuta lui... dc il intreb de exemplu unde e masinuta o ia in mana unde e cutare jucarie o ia in mana unde e pomu se uita la el .. mai nou stie unde tine covrigei aia de buzau si cand ii spun hai sa luam covrig ma plimba de manute pana in bucatarie la punga cu covrigei..
Avem 8800g si 2 dintisori jos ii asteptam pe aia de sus.

Multumesc fetelor ptr comentarii pe pozele noastre o sa intru mai incolo sa vad ce ati mai adaugat nou..
Fug ca nu mai sta deloc trage de tastatura si ce se supara cand inchid laptopul trage de el sa il deschida ...

Hai pup toate fetele revenim..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

bluekidoo mama doamne multe mame fac greseli...
am patit si eu cu adelina la cateva lunite ma sfatuia pediatra sa ii dau suc morcov,i-am dat o singura masa,am intrat pe net,m-am informat si am oprit imediat,dupa care am schimbat si pediatrul....
cunosc si eu cateva mame care dau mancare de adulti la bebelusi de 9-10 luni
totusi ma uit ca sunt grasuti acei copilasi hraniti cu de toate...




FILMULETE
POZE

mamica carmen de Adelina 16.04.2010 de adolescent paul 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Dayanara frumosi copilasii tai. Tot ziceai ca Silvana nu seamana cu tine, dar nu e adevarat.

Miruna bravo pt. piticutul tau. Tare multe face pt varsta lui si e si frumos pe deasupra.



Mihaela deElena Maria (9.08.2006) si Angela Ioana (21.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

DENISA eu stiu ca batista bebelusului se foloseste la maxim 1600W putere, nu situ unde am citit, poate chiar pe prospect.
Poate tu ai un aspirator mult mai puternic, ai grija!

Ti-a zis doctorul adrenalina? Are laringita? Ca la asta merge.

Citisem si eu de stodal ca nu ar fi un remediu universal valabil la tuse, chiar e un remediu controversat printre homeopati.

Zicea IRINABOBE de drosera si mie homeopata mi-a zis de rumex, dar nu l-am gasit.
Asa ca ii dau mucosolvan.

Eu nu mai stiu ce sa-i fac lui Albert sa-l desfund la nasuc.
E a patra zi tot infundat, doar vibrocilul ne mai ajuta, dar doar pentru o ora-doua si nici nu-l pot folosi prea multe zile.
Cred ca luni ma duc la orl.


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

child nu stiu pt ce ne-a dat adrenalina... nu stiu daca are laringita ca nu a vazut-o. Doar am vb la tel si i-am spus ca tuseste , tuse priductiva, si are muci.
Sunt din ce in ce mai in ceata....

Denisa & bebelunica Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Aspiratorul meu are 2000 W dar depinde cred pt ca mai avem unul de masina cica tot de 2000 w care nu face mare lucru..

Despre Plasmon. Alexandra am pus linkul doar pt cine e interesat de produsele lor. Eu am luat de curiozitate dar nu ma incanta. Biscuiti fara gluten dar fff dulci cu zahar, Carnea mi se pare toata la fel si cea de peste si cea de pui etc. Nici Maya nu se da pe spate dupa ele asa ca ramanem la mancare facuta in casa si cereale pt bebe.

Denisa & bebelunica Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput