Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Am scapat si eu de examen, nu pot sa zic ca a fost stresant sa stau juma' de zi departe de C, ba chiar mi-a placut .
Una peste alta ma gandeam ca e mare lucru ca am facut si eu ceva ptr mine si mi-am mai activat celulele nervoase cu invatatul asta ca parca erau la pensie nu alta . Concluzia: mi-a placut, tb sa-mi gasesc mereu ceva de invatat ca ma face sa ma simt bine .

M-am intors acasa si dupa vreo 2 saptamani de cand nu am mai gatit decat ptr cei mici ceva f rapid (C nu a mancat o saptamana asa ca mai mult m-am enervat) am facut si eu in sfarsit mancare adevarata ptr toata familia. Adica noi de vreo 2 saptamani mancam doar pizza, crenvusti, paine cu unt si dulceata (nu se poate fara la mine ) si alte balarii. Ma rog ... a trecut, am facut supa cu galusti, mancare chinezeasca si am mancat cu totii de am rupt. Slava Domnului ca nu credeam ca mai apuc. Cel mai important e ca a mancat si C de a spart, efectiv nu mi-a venit sa cred dupa ce chin am avut cu el ultimele zile. Deci pe strada mea e soare in seara asta, bag repede un pahar cu vin si imi fac planul de weekend.

Cris.d - si al meu e inebunit sa se duca la usa si sa zica "tatia" iar cand aude cheia e inebunit ... incepe sa rada si o ia la goana de-a busilea spre usa cu mainile ridicate sa-l ia in brate cand ajunge acolo. E o placere maxima sa-i vezi bucuria asta sincera.

Alta treaba ... a stat C cu tati fara probleme, nu a mancat decat cateva sticsuri si un iaurt timp de 6 ore, lapte n-a vrut deloc din biberon, a baut cu paharelul (doar unul) dar ... A STAT nu a plans, nu a facut scandal sau alte smecherii. Ma declar multumita , pot sa mai plec .



suna a revolutie. 6 ore??? asta ar fi concediu pt mine

felcitari pt schimbarea de macaz si examen. enjoy your wine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Multumim Miremia pt capitolul nou

La multe lunite Daniel
La multe lunite Sebi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nu te stradui sa iti arati intelepciunea!Daca ai intelepciune ea se va exprima singura,fara sa depui nici un efort"


subscriu

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Am scapat si eu de examen, nu pot sa zic ca a fost stresant sa stau juma' de zi departe de C, ba chiar mi-a placut .
Una peste alta ma gandeam ca e mare lucru ca am facut si eu ceva ptr mine si mi-am mai activat celulele nervoase cu invatatul asta ca parca erau la pensie nu alta . Concluzia: mi-a placut, tb sa-mi gasesc mereu ceva de invatat ca ma face sa ma simt bine .

M-am intors acasa si dupa vreo 2 saptamani de cand nu am mai gatit decat ptr cei mici ceva f rapid (C nu a mancat o saptamana asa ca mai mult m-am enervat) am facut si eu in sfarsit mancare adevarata ptr toata familia. Adica noi de vreo 2 saptamani mancam doar pizza, crenvusti, paine cu unt si dulceata (nu se poate fara la mine ) si alte balarii. Ma rog ... a trecut, am facut supa cu galusti, mancare chinezeasca si am mancat cu totii de am rupt. Slava Domnului ca nu credeam ca mai apuc. Cel mai important e ca a mancat si C de a spart, efectiv nu mi-a venit sa cred dupa ce chin am avut cu el ultimele zile. Deci pe strada mea e soare in seara asta, bag repede un pahar cu vin si imi fac planul de weekend.

Cris.d - si al meu e inebunit sa se duca la usa si sa zica "tatia" iar cand aude cheia e inebunit ... incepe sa rada si o ia la goana de-a busilea spre usa cu mainile ridicate sa-l ia in brate cand ajunge acolo. E o placere maxima sa-i vezi bucuria asta sincera.

Alta treaba ... a stat C cu tati fara probleme, nu a mancat decat cateva sticsuri si un iaurt timp de 6 ore, lapte n-a vrut deloc din biberon, a baut cu paharelul (doar unul) dar ... A STAT nu a plans, nu a facut scandal sau alte smecherii. Ma declar multumita , pot sa mai plec .

Ma bucur ca esti bucuroasa,ca C mananca;bine ca ai scapat de examen(sper sa fie cu rezultate fff bune pt tine).Si mie imi place sa imi activez celule nervoase,dar mai mult imi place sa vad ca le-am activat cu folos si cu rezultate bune.

Sotul meu si cu sora mea au iesit impreuna cu alti amici in oras la o bere,eu cum am fetita mica stau acasa,prichinduta doarme si mami incepe sa faca treaba


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nu te stradui sa iti arati intelepciunea!Daca ai intelepciune ea se va exprima singura,fara sa depui nici un efort"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

cris - f frumoase pozele, Ema se face mai frumoasa pe zi ce trece. De Ana nici nu mai vorbesc ... e o adevarata domnisoara .
Vreau si eu cana cu Minnie, de unde ai luat-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Dastefa felicitari Mirunei ai vazut ca atat vreme ti-ai facut griji degeaba?

de Maria Alexandra 26.03.2010

Ingerii zboara pentru ca o iau usor

Astept cu drag si








mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

cris - f frumoase pozele, Ema se face mai frumoasa pe zi ce trece. De Ana nici nu mai vorbesc ... e o adevarata domnisoara .
Vreau si eu cana cu Minnie, de unde ai luat-o?


Am admirat si eu pozele. Ochi frumosi au fetele. Cu cine seamana?
Daca tu ai vazut cana, eu am vazut masa di bucatarie. Poti sa faci o poza expre cu ea? Mi s-a parut cu caracter util si pt mine.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

am pus luminite,fata de masa cu craciun,am luat niste abtibilde cu fulgi sclipiciosi micuti ce se pot pune pe orice...nu au lipici....nu stiu exact cum se prind asa bine...cert e ca pot sa-i dau jos dupa craciun si sa-i refolosesc....am pus pe mobila si pe geam.....am coronite mici cu tot felul.....cadouri...mere...conuri de brad.....micute....servete cu tema de craciun si am agatat pe faianta niste chesti din material ca si manusa de scos din cuptor...tot asa cu tema....mi-am pus tabla cu ciocolati ascunse sub carton pe zile...si tre sa desfaci in ziua respectiva si sunt ficurine de cioco....pe usa in hol am pus cizmulite sclipicioase si afara coronita....si la bec am un mos cu parasuta...e tare dragut...si atat



Ce frumos

Am facut si eu bradul azi si am pus cresa (ieslea cu Isus si restul personajelor). Sper sa fie intregi si maine



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman




wow...ce-mi place mie ce spuneti voi doua acolo

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

helau

am pus si eu vreo 2 poze de la mosh nick incoace.

operatia... nu e ca prima de subtire ,dar...deh, plus ca se face vinetzie cand o car mai mult pe ema...

Alexutzza,3 copii: unu tu, unu sotzu, unu...e prea mare sau prea mic sa conteze . de la cumnata-mea citire, ai ei au 9,7 ani si respectiv 10 luni.asta vara cel mic era pe jos in living, noi toti pe terasa afara...dupa vreo ora zice ma-sa: Baaai, am uitat de L! Undde o fi? Ce face?molfaia o jucarie....ma rog, unii sunt asa de...|"uitabili"

cioara: a inceput si ema sa zica una alta: am-am la cainele adevarat de afara,dar si la cel de jucarie,"pij" la pisicile din cartier,plescaie din buze cand o pun la masa si zic ca papam si...ce-mi place cel mai mult, se uita pe geam cand ii zic "afara",mai ales sa vada cine trece, ii urmareste pana trec de coltz/ies din raza ei vizuala si apoi daca o intreb cine e afara se uita aplecand capul, sa vada de unde se iveshte careva.aaa si incepe sa aiba "bioritm" sau cum s-o numi; pe la 4 se frikine in fata ushii, numa acolo ar sta/cu mine/cu premergator, ca un catel si incepe: Aaada(asta e ana), teeeeti (tati), aide,aide. Iar cand apar e...in priza:baraie, da din maini, din picioare si daca incerc sa o iau (acum vine ger de afara) din fata lor, de la pupat, urla...
wow, cata cioara


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Am scapat si eu de examen, nu pot sa zic ca a fost stresant sa stau juma' de zi departe de C, ba chiar mi-a placut .
Una peste alta ma gandeam ca e mare lucru ca am facut si eu ceva ptr mine si mi-am mai activat celulele nervoase cu invatatul asta ca parca erau la pensie nu alta . Concluzia: mi-a placut, tb sa-mi gasesc mereu ceva de invatat ca ma face sa ma simt bine .

M-am intors acasa si dupa vreo 2 saptamani de cand nu am mai gatit decat ptr cei mici ceva f rapid (C nu a mancat o saptamana asa ca mai mult m-am enervat) am facut si eu in sfarsit mancare adevarata ptr toata familia. Adica noi de vreo 2 saptamani mancam doar pizza, crenvusti, paine cu unt si dulceata (nu se poate fara la mine ) si alte balarii. Ma rog ... a trecut, am facut supa cu galusti, mancare chinezeasca si am mancat cu totii de am rupt. Slava Domnului ca nu credeam ca mai apuc. Cel mai important e ca a mancat si C de a spart, efectiv nu mi-a venit sa cred dupa ce chin am avut cu el ultimele zile. Deci pe strada mea e soare in seara asta, bag repede un pahar cu vin si imi fac planul de weekend.

Cris.d - si al meu e inebunit sa se duca la usa si sa zica "tatia" iar cand aude cheia e inebunit ... incepe sa rada si o ia la goana de-a busilea spre usa cu mainile ridicate sa-l ia in brate cand ajunge acolo. E o placere maxima sa-i vezi bucuria asta sincera.

Alta treaba ... a stat C cu tati fara probleme, nu a mancat decat cateva sticsuri si un iaurt timp de 6 ore, lapte n-a vrut deloc din biberon, a baut cu paharelul (doar unul) dar ... A STAT nu a plans, nu a facut scandal sau alte smecherii. Ma declar multumita , pot sa mai plec .

felicitari!

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cuscra,am vazut pozele pom in ghiveci,asa-i? cu juma de ora mai devreme ii ziceam "fameliei" ca mi-ar place sa facem si noi asale-am putut arata si unu' impodobit
ii place emei in scaunelul de baie? e ca si al lui alex,doar ca al lui e verde
puteti filma reclame despre famile,despre "acasa"sunteti extraordinari!

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput