Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

am pus luminite,fata de masa cu craciun,am luat niste abtibilde cu fulgi sclipiciosi micuti ce se pot pune pe orice...nu au lipici....nu stiu exact cum se prind asa bine...cert e ca pot sa-i dau jos dupa craciun si sa-i refolosesc....am pus pe mobila si pe geam.....am coronite mici cu tot felul.....cadouri...mere...conuri de brad.....micute....servete cu tema de craciun si am agatat pe faianta niste chesti din material ca si manusa de scos din cuptor...tot asa cu tema....mi-am pus tabla cu ciocolati ascunse sub carton pe zile...si tre sa desfaci in ziua respectiva si sunt ficurine de cioco....pe usa in hol am pus cizmulite sclipicioase si afara coronita....si la bec am un mos cu parasuta...e tare dragut...si atat



Ce frumos

Am facut si eu bradul azi si am pus cresa (ieslea cu Isus si restul personajelor). Sper sa fie intregi si maine



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Daniel
Sebastian




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

SUNT si eu la zi....

LML celor 2 pufuleti...sa cresti mari, frumosi, sanatosi si norocosi

miruna....felicitari...mami, cred ca iti crapa ranza de multumire si de drag

am citit de ceza si nu prea mi-a placut...m-am uitat si eu la a mea...care nu-i pe departe ce ami frumoasa...cred ca seamama cu a alexutzei dupa descriere....de daca a trebuit sa-l car atatea luni pe jijel...
n-am nimic cu nimeni, fiecare are motivele lui insa eu ma mentin pe pozitie NU CEZA....decat daca trebe.

more..vad ca tu esti intrata rau in euforia sarbatorilor....daca stau bine sa ma gandesc, mai sunt 2 sapt...

cred k de luni intru si eu in priza...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

alexutzzza de la kaufland le-am luat...cu vreo 3 ,4 lei...decenuela ai si tu dreptate.......eu casa o impodobesc dupa mos nicolae.....bradul abia in seara de ajun.....asa faceam si cu parintii mei.....asa voi face si cu sotul si cu raul

danyela ce frumos ca ai iesle





[am editat greseli de ortografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela


miruna....felicitari...mami, cred ca iti crapa ranza de multumire si de drag



] ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...
[/b]


da adevarul ca e ceva ce nu pot descrie
nu prea le am cu metaforele asa ca nu prea stiu cu ce sa compar sentimentul
cert e ca la Daria nu am simtit la fel
cred ca mi se parea ca e un dat firesc,nu-mi imaginam ca poate fi altfel
acum pretuiesc altfel totul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Dastefa felicitari Mirunei ai vazut ca atat vreme ti-ai facut griji degeaba?

de Maria Alexandra 26.03.2010

Ingerii zboara pentru ca o iau usor

Astept cu drag si





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

helau

am pus si eu vreo 2 poze de la mosh nick incoace.

operatia... nu e ca prima de subtire ,dar...deh, plus ca se face vinetzie cand o car mai mult pe ema...

Alexutzza,3 copii: unu tu, unu sotzu, unu...e prea mare sau prea mic sa conteze . de la cumnata-mea citire, ai ei au 9,7 ani si respectiv 10 luni.asta vara cel mic era pe jos in living, noi toti pe terasa afara...dupa vreo ora zice ma-sa: Baaai, am uitat de L! Undde o fi? Ce face?molfaia o jucarie....ma rog, unii sunt asa de...|"uitabili"

cioara: a inceput si ema sa zica una alta: am-am la cainele adevarat de afara,dar si la cel de jucarie,"pij" la pisicile din cartier,plescaie din buze cand o pun la masa si zic ca papam si...ce-mi place cel mai mult, se uita pe geam cand ii zic "afara",mai ales sa vada cine trece, ii urmareste pana trec de coltz/ies din raza ei vizuala si apoi daca o intreb cine e afara se uita aplecand capul, sa vada de unde se iveshte careva.aaa si incepe sa aiba "bioritm" sau cum s-o numi; pe la 4 se frikine in fata ushii, numa acolo ar sta/cu mine/cu premergator, ca un catel si incepe: Aaada(asta e ana), teeeeti (tati), aide,aide. Iar cand apar e...in priza:baraie, da din maini, din picioare si daca incerc sa o iau (acum vine ger de afara) din fata lor, de la pupat, urla...
wow, cata cioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Bravo Ema

Cris.d,foarte frumoase pozele,asa imi doresc si eu sa am bebe 2,cat de bine va sta asa in 4,ce fericita trebuie sa fii,pareti foarte uniti.Felicitari si sa aveti mereu o viata fericita,implinita.TUTUROR MAMICILOR DORESC ASTA

Danyelanacum mai este micul print?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Nu te stradui sa iti arati intelepciunea!Daca ai intelepciune ea se va exprima singura,fara sa depui nici un efort"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

helau

am pus si eu vreo 2 poze de la mosh nick incoace.

operatia... nu e ca prima de subtire ,dar...deh, plus ca se face vinetzie cand o car mai mult pe ema...

Alexutzza,3 copii: unu tu, unu sotzu, unu...e prea mare sau prea mic sa conteze . de la cumnata-mea citire, ai ei au 9,7 ani si respectiv 10 luni.asta vara cel mic era pe jos in living, noi toti pe terasa afara...dupa vreo ora zice ma-sa: Baaai, am uitat de L! Undde o fi? Ce face?molfaia o jucarie....ma rog, unii sunt asa de...|"uitabili"

cioara: a inceput si ema sa zica una alta: am-am la cainele adevarat de afara,dar si la cel de jucarie,"pij" la pisicile din cartier,plescaie din buze cand o pun la masa si zic ca papam si...ce-mi place cel mai mult, se uita pe geam cand ii zic "afara",mai ales sa vada cine trece, ii urmareste pana trec de coltz/ies din raza ei vizuala si apoi daca o intreb cine e afara se uita aplecand capul, sa vada de unde se iveshte careva.aaa si incepe sa aiba "bioritm" sau cum s-o numi; pe la 4 se frikine in fata ushii, numa acolo ar sta/cu mine/cu premergator, ca un catel si incepe: Aaada(asta e ana), teeeeti (tati), aide,aide. Iar cand apar e...in priza:baraie, da din maini, din picioare si daca incerc sa o iau (acum vine ger de afara) din fata lor, de la pupat, urla...
wow, cata cioara


Si destepta cioara

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Am scapat si eu de examen, nu pot sa zic ca a fost stresant sa stau juma' de zi departe de C, ba chiar mi-a placut .
Una peste alta ma gandeam ca e mare lucru ca am facut si eu ceva ptr mine si mi-am mai activat celulele nervoase cu invatatul asta ca parca erau la pensie nu alta . Concluzia: mi-a placut, tb sa-mi gasesc mereu ceva de invatat ca ma face sa ma simt bine .

M-am intors acasa si dupa vreo 2 saptamani de cand nu am mai gatit decat ptr cei mici ceva f rapid (C nu a mancat o saptamana asa ca mai mult m-am enervat) am facut si eu in sfarsit mancare adevarata ptr toata familia. Adica noi de vreo 2 saptamani mancam doar pizza, crenvusti, paine cu unt si dulceata (nu se poate fara la mine ) si alte balarii. Ma rog ... a trecut, am facut supa cu galusti, mancare chinezeasca si am mancat cu totii de am rupt. Slava Domnului ca nu credeam ca mai apuc. Cel mai important e ca a mancat si C de a spart, efectiv nu mi-a venit sa cred dupa ce chin am avut cu el ultimele zile. Deci pe strada mea e soare in seara asta, bag repede un pahar cu vin si imi fac planul de weekend.

Cris.d - si al meu e inebunit sa se duca la usa si sa zica "tatia" iar cand aude cheia e inebunit ... incepe sa rada si o ia la goana de-a busilea spre usa cu mainile ridicate sa-l ia in brate cand ajunge acolo. E o placere maxima sa-i vezi bucuria asta sincera.

Alta treaba ... a stat C cu tati fara probleme, nu a mancat decat cateva sticsuri si un iaurt timp de 6 ore, lapte n-a vrut deloc din biberon, a baut cu paharelul (doar unul) dar ... A STAT nu a plans, nu a facut scandal sau alte smecherii. Ma declar multumita , pot sa mai plec .

Mergi la inceput