Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Am vazut azi in Auchan braduti naturali in galeata, micuti intre 70 si 100 cm la 39 de lei. Merg pusi sus asa cum intentionez si eu sa fac. Nikole/laitica poate va convine si voua varianta asta. Eu vroiam sa cumpar azi dar mi-a fost teama ca ma ia al meu la rost ca e prea devreme si as fi avut dreptate, confirmat cu el .


Nikole - sunt usoare, gustoase si aspectuase rulourile alea.
Sa-mi spui impresii dupa ce le faci.
La dr ai ajuns?




La dr am ajuns acum mai putin de o saptamana, mai precis la urgente cu Isa, care a primit cu ocazia asta interdictie de a merge la gradi pentru tot restul anului. Nu m-am lamurit daca s-au referit la anul calendaristic sau la ala scolar. Dar trebuie sa-ti marturisesc ca neuronul meu obosit si stingher nu-si aminteste cand am mai zis ca ma duc la dr si cu care din ele... Si zau ca nu vorbesc prostii cu chestiile astea serioase...

Mersi pt info despre bradutii din Auchan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Am vazut azi in Auchan braduti naturali in galeata, micuti intre 70 si 100 cm la 39 de lei. Merg pusi sus asa cum intentionez si eu sa fac. Nikole/laitica poate va convine si voua varianta asta. Eu vroiam sa cumpar azi dar mi-a fost teama ca ma ia al meu la rost ca e prea devreme si as fi avut dreptate, confirmat cu el .


Nikole - sunt usoare, gustoase si aspectuase rulourile alea.
Sa-mi spui impresii dupa ce le faci.
La dr ai ajuns?




La dr am ajuns acum mai putin de o saptamana, mai precis la urgente cu Isa, care a primit cu ocazia asta interdictie de a merge la gradi pentru tot restul anului. Nu m-am lamurit daca s-au referit la anul calendaristic sau la ala scolar. Dar trebuie sa-ti marturisesc ca neuronul meu obosit si stingher nu-si aminteste cand am mai zis ca ma duc la dr si cu care din ele... Si zau ca nu vorbesc prostii cu chestiile astea serioase...

Mersi pt info despre bradutii din Auchan!

de Isabela si Irina (februarie 2010)


What ? Pai ce-a patit, tot cu tusea?
Eu vorbeam de doctoresa noua la care suntem inscrisi si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Am vazut azi in Auchan braduti naturali in galeata, micuti intre 70 si 100 cm la 39 de lei. Merg pusi sus asa cum intentionez si eu sa fac. Nikole/laitica poate va convine si voua varianta asta. Eu vroiam sa cumpar azi dar mi-a fost teama ca ma ia al meu la rost ca e prea devreme si as fi avut dreptate, confirmat cu el .


Nikole - sunt usoare, gustoase si aspectuase rulourile alea.
Sa-mi spui impresii dupa ce le faci.
La dr ai ajuns?




La dr am ajuns acum mai putin de o saptamana, mai precis la urgente cu Isa, care a primit cu ocazia asta interdictie de a merge la gradi pentru tot restul anului. Nu m-am lamurit daca s-au referit la anul calendaristic sau la ala scolar. Dar trebuie sa-ti marturisesc ca neuronul meu obosit si stingher nu-si aminteste cand am mai zis ca ma duc la dr si cu care din ele... Si zau ca nu vorbesc prostii cu chestiile astea serioase...

Mersi pt info despre bradutii din Auchan!




What ? Pai ce-a patit, tot cu tusea?
Eu vorbeam de doctoresa noua la care suntem inscrisi si noi.


Aaaaa, nu, nu inca. Probabil ca dupa sarbatori o sa incerc, sa vad si cum "evolueaza" fetele. Da, am dus-o pe Isa la urgente din cauza ca tusea, dar tusea fara pauza, ii curgea si nasul si nu gasea o pauza intre reprizele de tuse sa si-l poata sufla, daca-ti poti imagina asa ceva. Acum sunt mucioase amandoua, Isa inca mai tuseste, dar mult mai rar si productiv, iar Irinei stau sa-i sparga incisivii centrali de sus, de doua luni de cand i-au iesit aia de jos ii tot astept. Acum macar se vad prin gingie, sper ca in cateva zile sa scapam, ca e foarte maraita. E de departe mult mai plangacioasa decat a fost sor-sa la varsta ei, ma bucur ca n-a fost ea prima, ca-mi luam campii (si cred ca ma abtineam de la a mai face copii ). Asa, acum le iau nitel mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Azi le-am dat lapte de vaca... L-au acceptat nu foarte incantate dar nici nu au protestat... sa vedem si maine. Nu l-am diluat-ar fi trebuit?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Si am inceput si imunizarea de iarna cu echinaceea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Am vazut azi in Auchan braduti naturali in galeata, micuti intre 70 si 100 cm la 39 de lei. Merg pusi sus asa cum intentionez si eu sa fac. Nikole/laitica poate va convine si voua varianta asta. Eu vroiam sa cumpar azi dar mi-a fost teama ca ma ia al meu la rost ca e prea devreme si as fi avut dreptate, confirmat cu el .


Nikole - sunt usoare, gustoase si aspectuase rulourile alea.
Sa-mi spui impresii dupa ce le faci.
La dr ai ajuns?




La dr am ajuns acum mai putin de o saptamana, mai precis la urgente cu Isa, care a primit cu ocazia asta interdictie de a merge la gradi pentru tot restul anului. Nu m-am lamurit daca s-au referit la anul calendaristic sau la ala scolar. Dar trebuie sa-ti marturisesc ca neuronul meu obosit si stingher nu-si aminteste cand am mai zis ca ma duc la dr si cu care din ele... Si zau ca nu vorbesc prostii cu chestiile astea serioase...

Mersi pt info despre bradutii din Auchan!

de Isabela si Irina (februarie 2010)


What ? Pai ce-a patit, tot cu tusea?
Eu vorbeam de doctoresa noua la care suntem inscrisi si noi.


Aaaaa, nu, nu inca. Probabil ca dupa sarbatori o sa incerc, sa vad si cum "evolueaza" fetele. Da, am dus-o pe Isa la urgente din cauza ca tusea, dar tusea fara pauza, ii curgea si nasul si nu gasea o pauza intre reprizele de tuse sa si-l poata sufla, daca-ti poti imagina asa ceva. Acum sunt mucioase amandoua, Isa inca mai tuseste, dar mult mai rar si productiv, iar Irinei stau sa-i sparga incisivii centrali de sus, de doua luni de cand i-au iesit aia de jos ii tot astept. Acum macar se vad prin gingie, sper ca in cateva zile sa scapam, ca e foarte maraita. E de departe mult mai plangacioasa decat a fost sor-sa la varsta ei, ma bucur ca n-a fost ea prima, ca-mi luam campii (si cred ca ma abtineam de la a mai face copii ). Asa, acum le iau nitel mai usor.

de Isabela si Irina (februarie 2010)


Of of mai mai . Ce sa zic ... multa sanatate sa va reveniti cat mai repede. Ce ne face gradinita asta . Eu pe A am tinut-o acasa de 2 saptamani ca tot asa mi-a stat cu tusea vreo saptamana jumate si mi-a zis clar dr sa nu o duc. Of Of si iara of .
La noi A e 90% bine (mai tuseste ocazional), C cu o tuse productiva destul de deasa in timpul zilei si asteptam dintisorii de jos ... in max o saptamana zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Azi le-am dat lapte de vaca... L-au acceptat nu foarte incantate dar nici nu au protestat... sa vedem si maine. Nu l-am diluat-ar fi trebuit?


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





Nu cred ca trebuie diluat dar nu stiu sigur. Eu i-am dat lui A lapte praf pana la 2 ani ca pana la 3 ani cat mi-a zis dr mi s-a parut mie cam mult totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Ma bag la somn, NB!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Si eu. NB!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Si am inceput si imunizarea de iarna cu echinaceea.


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare




... la recomandarea vreunui doctor? eu stiam ca nu e recomandata decat dupa varsta de 2 ani, dar am vazut siroape pentru imunitate ce au in compozitie echinacee si care se dadeau la copii mici..

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput