Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Da...le-am lasat sa pape frishk si flori de marztipan... Nu mai fac ... pana la anul !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:







Despre cadouri, cred ca eu si al meu n-am prea fost cuminiti anul asta, ca mosul s-ar putea sa ne cam sara. Sau sa ne aduca ceva simbolic. Lu' Isa i-am luat deja cadoul, mai avem de cautat ceva (probabil tot simbolic) pentru Irina, ca ea oricum are o tona de jucarii de la sor-sa.

de Isabela si Irina (februarie 2010)
[/quote]

nikole nici eu nici sotul nu primim nik ca nam fost cuminti, ma gandeam la ce spuneai tu, de aceea team si citat, iam luat si noi celui mare jucaria deja, iar celui mic o sai luam ceva simbolic si de bani putini ca e mic anyway si nus tie, si exact cum zisesi si tu are o groaza de jucarii de la cel mare, sortate de mine care nu se desfac sa nu inghita ceva. si maicamea mia zis ieri ca ce lu' asta micu nui luam ca el e "prostu" ca ii dam jucariile celui mare si il pacalim ca e mai mic dar asta e realiatatea are o gramada de jucarii de la cel mare.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna seara.
gemanutzele sunt niste dulci cred ca esti tare mandra de fetele tale larisel. se vede ca ink e baby la tn ca ne vizitezi mai des si noi nu ne suparam

eu nam scaun de masina il tin in brate. nus finante.

piciul meu a inceput sa mearga in 4 labe dar e puturos merge oleac si incepe sa planga sa l luam de mana sa mergem cu el prin casa.

va las trebuie sa le facem baita la pici. o seara placuta va doresc

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:



Noi iar am ratat o zi mare...


LA MULTI ANI ALENA SI NATALIA!

Sa cresteti mari si frumoase si sanatoase si cuminti si sa va bucurati parintii in fiecare clipa!

Si pentru ca ieri a fost 10, sa facem si noi cinste cu intarziere
pentru cele 10 lunite ale lui Sebi


Si nu putem sa-l uitam pe Daniel de Onitza, LML!

La noi mai greu cu forumul saptamana asta, pt ca a lucrat tati de noapte, ceea ce inseamna pauza la calc pana pleaca el, dup-aia stat dupa Sebi, iar dupa ce adoarme el nani si eu... Apropo, ca s-a vorbit de programul de somn al pufilor, Sebi nu adoarme niciodata inainte de 23, cel mai adesea pe la 23.30-00.00, dar s-a intamplat sa ne prinda si 1-2 Dimineata se trezeste pe la 9-10, mai baga un rand de somn pe la 13-14 o ora jumate-doua si inca o repriza de o ora pe la 17-18. Insa sunt si exceptii, cum a fost azi: ne-a dat trezirea la 8.30, s-a culcat la 11, trezit la 13, culcat la 19 si inca doarme. E clar ca nu adoarme inainte de 1
Din capitolul lauda-ma gura ca nu are cine, a reusit ieri sa spuna si el mama, dar o singura data si nici nu a mai repetat de atunci. Astazi ne-am jucat cu mingea, ne-am dat pase cu mainile unul altuia, recunoaste jucariile (daca-i cer sa-mi arate ursul, cutul, elefantul, mingea). Sta in picioare tot mai mult si mai des, astazi chiar a fost tentat sa se miste din loc, dar a renuntat si s-a pus tot in 4 labe... Urcam si noi scari si le coboram (la centrul unde facem kineto, ca-n alta parte nu avem scari).

Ce mi-a mai ramas in cap, ceza vs epiziotomia. La mine nu a fost deloc placut luni bune dupa ce am nascut, desi taietura s-a vindecat repede; chiar si acum sunt momente in care mai simt o jena, mai ales daca trece mai mult timp intre contacte Dar cred ca nici ceza nu m-ar fi aranjat mai bine, pentru ca eu am toleranta la durere mica, si cred ca mi-ar fi fost greu sa stau cu Sebi in brate. Si-asa, acum ma chinuie rau spatele, noroc ca saptamana asta ne-a dus tati cu masina la centru, ca altfel o luam razna. E greu cu mai bine de 10 kg atarnate de mine (nici in sarcina n-am carat atata greutate suplimentara), chiar daca wrapul face minuni pe moment, ulterior se simte...

Si mai vroiam sa-i spun Mandrutei ca m-am bucurat tare mult sa vad ca ne-a mai vizitat si ea

Va las acum, ca merg sa-mi trezesc teroristul, ca vad ca el n-are nici un gand, desi tacanesc la taste de ceva timp...




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai





Astept cu nerabdare primul meu Craciun in trei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Mi-am mai amintit ceva, despre motz... Eu am ales pixul, sora mea foarfeca. Eu m-am facut invatatoare, am facut facultate, sora mea s-a oprit dupa 8 clase, a facut o scoala de ucenici si a devenit coafeza...
Mi se pare un obicei dragut, singurul lucru care ma deranjeaza este ca a trebuit sa astept pana la un an ca sa-i tai parul lui Sebi... Pentru mine a fost greu asta-vara, pt ca transpira mereu, plus ca trebuie sa-i prind parul, ori eu nu am vrut fetita sa stau sa-i fac codite toata ziua oricum, noi in martie vom taia motzul, ca sa fie si socrul meu in tara (lucreaza in strainatate si trebuie sa vina in tara in martie, asa ca vom astepta pana atunci, daca tot n-a fost la botez, macar la motz sa fie si el...




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai





Astept cu nerabdare primul meu Craciun in trei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

a adormit si piticul meu, asa ca sunt libera de acum.

am fost azi la cumparaturi si am luat ceva decoratiuni pentru Craciun. mai merg maine la Bamboo ca stiu ca si acolo aveau chestii faine si asta este. mai trebe sa iau bradul, vreau unul mic si cochet, sa vedem ce oi gasi.

eu vreau sa-i iau lui david de craciun un calut pe care sa se legene. l-am vazut la real si mi-a placut tare mult, singura chestie care m-a facut sa nu-l cumpar inca este faptul ca spatarul pare cam rigid, adica nu e destul de imbracat lemnul ala si imi e frica sa nu se loveasca, asa ca mai cercetez. in schimb nu stiu ce sa iau cadou soacre mei si unei matusi si unchi. ceva idei?

am vazut si eu un targ de craciun, chiar vis a vis de mall vitan asa ca am sa-l vizitez maine si pe asta poate gasesc ceva idei de cadouri.

david al meu spune mama doar atunci cand e suparat, obosit si spune pe un ton de disperare...in rest, cand e bine dispus spune intr-una tata. deci de aici inteleg ca tata este la distrcatie si mama la necaz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

larisel, nu eram logata, deci oricine intra le poate vedea.
apropo de tort, eu ma gandeam sa ii fac de casa, ca sa ma dau eu mare gospodina de fapt, dar pana la urma doar o sa guste, n-o sa-l manance pe tot, asa ca probabil o sa cumpar unul.

calut am avut si eu cand eram mica, ma rog, ceva mai maricica, 4-5 ani si cica tot veneam in cap tot leganandu-ma, era f fain, din lemn......si intr-o zi, intorcandu-ma de la gradi, l-am gasit taiat si aproape pus pe foc...jale mare a fost "calutzuuuu meeeeuuu....calutzuu meeeeu..."...prima drama a vietii mele da si ai mei fara inspiratie, daca tot l-au taiat si l-au pus pe foc, nu trebuiau sa pastreze tocmai boticul calutului pus dupa soba ca eu sa-l vad........sau ce credeau, ca-s fraiera?

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

uite la asta nu m-am gandit ca ar putea cadea in cap de pe calut...oricum daca il iau se va legana pe calut oricum numa sub supraveghere, ca e cam micut, dar mi-a palcut...era si asa de frumos colorat..

legat de nastere, eu as mai naste tot natural, mai ales ca nici nu am nascut cu epidulara, ca n-a mai fost timp, si tot am pastrat o amintire frumoasa. e adevarat ca pana acum vreo 2 luni am avut niscaiva jena la contact sexual, dar vad ca a trecut, asa ca eu sunt PRO natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Am vazut azi in Auchan braduti naturali in galeata, micuti intre 70 si 100 cm la 39 de lei. Merg pusi sus asa cum intentionez si eu sa fac. Nikole/laitica poate va convine si voua varianta asta. Eu vroiam sa cumpar azi dar mi-a fost teama ca ma ia al meu la rost ca e prea devreme si as fi avut dreptate, confirmat cu el .


Nikole - sunt usoare, gustoase si aspectuase rulourile alea.
Sa-mi spui impresii dupa ce le faci.
La dr ai ajuns?

Larisel - ce tari gemanutele cu obiectele alese. Cea mare a mea a ales la turta carte, bani, un bigudiu si cat ne-am taraganat noi cu tava a mai pus mana si pe un parfum. Coafeza lu' mama .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Si eu la fel pentru C cu cadoul de Craciun, ceva simbolic ... nu m-am hotarat inca. Are multe jucarii de la A, chiar nu vreau sa mai bag bani in altele, cel putin nu unele care ocupa mult loc ...

Mergi la inceput