Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

cris - f frumoase pozele, Ema se face mai frumoasa pe zi ce trece. De Ana nici nu mai vorbesc ... e o adevarata domnisoara .
Vreau si eu cana cu Minnie, de unde ai luat-o?


Am admirat si eu pozele. Ochi frumosi au fetele. Cu cine seamana?
Daca tu ai vazut cana, eu am vazut masa di bucatarie. Poti sa faci o poza expre cu ea? Mi s-a parut cu caracter util si pt mine.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







cu mami seamana la oki.

masa e de la ikea, cu blat de sticla transparent. au si negru sau colorat, parca


Revazut poza. Ma refeream la masa din spatele Emei, nu cea pe care mananca Ema.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







carucioru ala de lemn pe care e aparatul de cafea?? tot ikea, ca de altfel toata bucataria. e practic, il ducem in living cu toate cele pe el candd avem musafiri, io nu am vrut mobila decat pe un perete si....asa am ajuns la el...tine doar paine/ceaiurile, mirodenii...in sertare *are 2. si era practic si jos/fructiere, etc..dar acum cam face ema curat pe acolo si papa tot ce prinde, chiar cu coaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Daca tot au primit fetele nishte banutzi vrem sa-i folosim pt scaune auto ...cu scoicile nu se mai poate. Voi ce scaune atzi luat? Sthiu ca atzi mai discutat, dar daca atzi repeta? Plizzzz... Ma intereseaza grupa de varsta/greutate, firma, pretzul si daca suntetzi sau nu multzumite de ele (ma refer daca ii place lui bb sa shada in el).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

larisel, tare faza cu tunsul calului

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe








Chiar n-am avut incotro ... era mai frumos cu coama roz si coada, dar am incercat sa pieptan si sa impletesc coditze, dar degeaba...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

larisel - nu stiu daca ai mai spus, ce au ales gemanutele din tava ?

cris.d, nikole - trimit pe mail-ul comun linkurile de la retete. La tort eu facut ceva modificari, dau detalii daca va intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

larisel - nu stiu daca ai mai spus, ce au ales gemanutele din tava ?





Nataly: polonic, pensula, calculator
Alena: seringa, cheie auto, parfum






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Daca tot au primit fetele nishte banutzi vrem sa-i folosim pt scaune auto ...cu scoicile nu se mai poate. Voi ce scaune atzi luat? Sthiu ca atzi mai discutat, dar daca atzi repeta? Plizzzz... Ma intereseaza grupa de varsta/greutate, firma, pretzul si daca suntetzi sau nu multzumite de ele (ma refer daca ii place lui bb sa shada in el).


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare




Noi am luat Inglesina. Doar 2 drumuri am apucat sa facem cu el si fii-miu a parut f. incantat, a dormit tot timpul. E de la 0 la 18 kg (fii-mea la 4 ani are 15.5kg)
Editez sa zic a am prins o super oferta in Metro si a fost doar vreo 450 de lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna!

wow, super au petrecut fetele, larisel, sa va traiasca!!!
pot sa-ti spun ceva fara sa te superi?.........nu mai da link direct la albumul cu pufi de pe picasa, oricine poate atunci sa le vada, inclusiv pe ceilalti pufi. ideea era sa ii vedem doar intre noi. au gustat si fetele din gargaritele alea?

am vazut aceara de la 11 jumate pana la 2 aproape "labirintul lui pan"...film spaniol....sange.....magie/fantastic.........recomand, dar doar o vizionare.

epiziotomia.........m-a facut sa rememorez cum a fost first time.......

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

buna!

wow, super au petrecut fetele, larisel, sa va traiasca!!!
pot sa-ti spun ceva fara sa te superi?.........nu mai da link direct la albumul cu pufi de pe picasa, oricine poate atunci sa le vada, inclusiv pe ceilalti pufi. ideea era sa ii vedem doar intre noi. au gustat si fetele din gargaritele alea?

am vazut aceara de la 11 jumate pana la 2 aproape "labirintul lui pan"...film spaniol....sange.....magie/fantastic.........recomand, dar doar o vizionare.

epiziotomia.........m-a facut sa rememorez cum a fost first time.......

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam

Vazut, placut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

larisel - nu stiu daca ai mai spus, ce au ales gemanutele din tava ?

cris.d, nikole - trimit pe mail-ul comun linkurile de la retete. La tort eu facut ceva modificari, dau detalii daca va intereseaza.




xela, mersi mult pentru linkuri! Arata super rulourile din foietaj si par usor de facut (la mine e musai, ca nu prea-mi place bucatareala). Propusesem eu mai de mult sa facem schimb de retete usoare de mancare gatita, ma gandeam ca e un mod bun sa mai variem meniurile, dar nu m-a bagat nimeni in seama. Asa ca tot p-alea vechi le rotesc. Acum profit ca s-a acrit varza si mai mancam si varza calita. Oricum, site-urile date de tine sunt super interesante, merita aprofundate.

Lillo, super oferta de la metro, sa stapaneasca piticul sanatos scaunelul. M-ar fi tentat si pe mine, dar eu am deja de la cea mare, iar bani pt unul nou, ioc.

Vad ca se tot vorbeste de Craciun, mie mi-e cam aiurea s-o fac, pentru ca incep sa ma vait... As vrea brad artificial (cred ca doar cand eram mica si nu mi-era clar cum sta treaba m-am bucurat de cei naturali, acum ma doare sufletul cand se usuca la mine in casa), dar sotul vrea natural musai si mi-e groaza ca o sa inghita Irina ace... Poate gasim vreunul micut in ghiveci, sa-l punem undeva mai sus... Despre cadouri, cred ca eu si al meu n-am prea fost cuminiti anul asta, ca mosul s-ar putea sa ne cam sara. Sau sa ne aduca ceva simbolic. Lu' Isa i-am luat deja cadoul, mai avem de cautat ceva (probabil tot simbolic) pentru Irina, ca ea oricum are o tona de jucarii de la sor-sa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

buna!

wow, super au petrecut fetele, larisel, sa va traiasca!!!
pot sa-ti spun ceva fara sa te superi?.........nu mai da link direct la albumul cu pufi de pe picasa, oricine poate atunci sa le vada, inclusiv pe ceilalti pufi. ideea era sa ii vedem doar intre noi. au gustat si fetele din gargaritele alea?

am vazut aceara de la 11 jumate pana la 2 aproape "labirintul lui pan"...film spaniol....sange.....magie/fantastic.........recomand, dar doar o vizionare.

epiziotomia.........m-a facut sa rememorez cum a fost first time.......

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam



Dar daca e pe private cum vad si altzii? Tu ai vazut pt ca probabil erai deja logata... Eu cel putzin asha shtiu. Eu daca intru pe link si nu sunt logata nu pot vedea pozele.

Pt orice eventualitate am editat mesajele mele in care apareau linkurile si le-am shters. Ar mai trebui si ruxita sa editeze un mesaj in care a dat reply la un mesaj de al meu si sa shtearga linkurile. Deci ruxita...pliz help!

Sorry, n-a fost nimic intentzionat.



Mergi la inceput