Fulgusorii de nov.dec2009 fac un anisor!LMA!(87*)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Ne-am externat ieri seara (acum e la noi 7 jumatate dimineata). Diana e mai bine, nu chiar 100% dar suficient de mult recuperata ca medicii sa-i dea voie sa plece din spital.
Ca o paranteza: ce bine e sa dormi in patul tau!


Zilele astea am citit doar foarte pe fuga ce s-a scris, sper sa reusesc sa reiau din spate si sa apuc sa va raspund si eu.

Camy, dorinta voastra de a infia un copilas mi-o amintesc insa foarte bine Sa dea Domnul sa va vedeti dorinta implinita!


Imi iau acum o cafea si trec imediat la lectura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Citesc din umbra, pe apucate, dar nu ma pot abtine sa nu ii spun Cameliei ca am ramas masca atunci cand am citit de intentia de a adopta un baietel.Mereu am considerat parintii adoptivi ca au o clasa peste mine, trebuie sa ai o inima foarte larga si un suflet pe masura ca sa adopti un suflet. Iti doresc sa ai numai succese, sa primesti acum de sarbatori vestea ce o astepti si sa fiti o familie fericita.



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii





maine voi afla ce si cum..maine mergem la el...ma la DD sa fie totul bine..sa aflu si vesti bune!
Sincer..imi vine sa ma duc la matusa ala..si sa o iau la intrebari..."unde a fost pana acum?????????"

Din pacate stiu ca este frecvent intalnit ca atunci cand vrei sa adopti un copilas..sa apara rudele care sa te santajeze cu banii
Mie nu mi s-a intamplat...dar stiu ca altora da..

dar avd ca acum a aparaut matusa asta zglobie

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

fetelor, va spun sincer ca ma bucur sa vad ca intrati si cititi...in primul rand ma bucr pt Diana si LauraB. ma bucur sa aflu in sfarsit vesti despre voi..si vesti bune...in curand sunt convinsa ca vom afla si vestile ca Diana e bine 100%

Azi am fost la soacra...m-a simtit bine la ea...DoamneAjuta!
Acum m-am intors, iar Flavius a adormit in masina , imediat merg sa-l incalzesc..tati inca mai are de lucru, daril astept si pe el..

Apoi A_driana, abia astept sa faci si poze la tot ceea ce vei mesterii acum de sarbatori!

Allexa bravo pt pasii din ce in ce mai multi si pt distantele mari.

gabitza


maine mergem la Robert...sa va rugati la DD sa fie totul bine..sa-l putem lua acasa...
Ma gandesc ca daca mai multa lume se gandeste la noi...cu ganduri pozitive, asta ne va ajuta! Doamne Ajuta!
si asa este, LauraB stie mai de mult timp, de intentia mea de a infia un coilas...baietel mai exact

V-am pupat, pe maine!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Sunshine, La multi ani sotului si cumnatului! (Cum a fost pestele cu mujdei?)
si eu tot cu concediu mi-am inceput serviciul. Din pacate a trecut demult, intre timp m-am si saturat de munca, dar vine acusica partea a doua din concediul de pe anul asta -de pe 20 decembrie pana dupa Anul Nou.


Rody, bine ati venit! Ti-am vazut si eu pozele- ce baiat mare si ce papusica frumoasa ai! Sa va traiasca!!
Si fetita mea cea mica e indragostita de tastatura. Cum prinde laptopul deschis, imediat se repede sa “scrie”, adica sa-i dea palme.
Pssst... te rog sa nu mai zici nimic de varsta, ca noi suntem tinere, daaaa?


Lady, felicitari pentru mersul singurica al Beccai! Acusica incepe domnisoara sa fuga… si tu dupa ea


Busy, ce mi-a placut cum ai povestit de cel mic cum si-a luat singur suzeta, ceaiul, a dat muzica mai incet


Cea mica a noastra din pacate se trezeste in continuare de doua ori pe noapte ca sa bea laptic. Am incercat noi sa ii dam doar apa, insa cand si-a dat seama ca in biberon nu e ce astepta ea, a inceput sa planga cu atata disperare, de era gata-gata sa trezeasca tot cartierul.



Apropo de “nu e voie”: Dianei cand era mica i-am zis "nu e voie" pana m-am inverzit. Rezultat minim, ba facea mai hotarat ce era interzis. Din obisnuinta si cu Sophia am incercat de cateva ori sa ii zic “nu” horatat. Din pacate reactia ei e ca isi lasa capul pe maini in jos i incepe sa planga rau, dar rau de tot, ca pana la urma ma simt eu mai mizerabil. Mai nou ma educ sa o redirectionez: umbla la aparatura Dianei, ii arat o jucarie si o antrenez la joaca. Vrea sa imi pocneasca calculatorul, o iau la dans etc… Deocamdata vad ca merge sistemul, acum e mica si e usor de pacalit. Vedem cum o fi cand o mai creste



Noi, fiind ultimele 3 saptamani in spital, evident ca nu am pregatit pana acum nimic in casa pentru Sarbatori. O sa o facem insa cat de curand.
Pentru ornamente de Craciun handmade (daca voi avea timp anul asta) eu caut idei de pe internet; de exemplu:
http://www.hgtv.com/handmade-holidays/package/index.html si
http://www.canadianliving.com/crafts/other_crafts/festive_christmas_ornaments_you_can_make_at_home.php . Pe al doilea link am vazut chiar ceva ce mi-ar place sa mesteresc impreuna cu Diana- e vorba de ornamentele cu fotografii. Daca ne ies bine, am putea sa le transformam intr-o traditie, in fiecare an sa adaugam cate unul, cu poze cu fetele, pe masura ce cresc.
O sa incep insa cu felicitarile- in ultimii ani am incercat sa le fac eu in loc sa le mai cumpar de-a gata. Nu sunt neaparat mai frumoase decat cele din comert, insa sunt mai personale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Laura, bine ca ai revenit!!!!!
Fetelor, drama mare, mi s-a taiat crema de tort la junior, era frisca cu ciocolata topita in ea, si acuma e...zar cu ciocolata. SI trebuia sa stea pana maine tortul cu ea, sa apuce sa se inmoaie...si la ora asta nici nu mai am de unde sa fac rost de ciocolata... Stie careva daca se mai poate drege cumva? Ce alta crema alta gustoasa pot sa fac la un tort care se vrea Rafaelo..?


harnici la de 11 luni
Cresterea in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Sunshine incearca sa pui crema asa taiata la rece pentru o ora doua
o alta idee e daca ai in casa iaurt cu fructe si daca mai ai frisca poti sa faci o crema, bati frisca bine, cand e batuta amesteci iaurtul si un pliculet de gelatina, iese ca o crema de diplomat dar mult mai gustoasa.
La prima crema incearca dupa ce s-a racit sa o bati cu mixerul, dar incepe cu frisca prima data si apoi toarna putin cate putin din compozitia racita.

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna dimineata fetelor

Sunshine..habar nu am ce sfat sa-ti dau...sunt cam varza la capitolul asta ...dar cred ca sfaturile Biarei iti vor fi de folos. Bafta!

LauraB ma bucur tare mult sa "te citesc" pt tine si fetele tale dragalase! Cat despre ce vrei sa faci de Craciu...si vrei sa transformi in traditie, foarte frumos ...
Noi la capitolul traditie..e ca pe 24 seara dupa ce terminam tot, curatenie, mancare, facem baitza...si apoi punem copinde, facem bradutul , luam cina si ne oferim cadourile...


va pup..o duminica minunata!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

neatza la amiaza!
camy, pe mine ma bucura decizia ta.sa fie intr-un ceas bun!
lauriciu...te admir muuuuuuult!esti o femeie puternica!vreau si eu macar un sfert din taria ta de caracter!
ady....flori pentru mainile tale dibace!tare mi-ar placea sa te-ntalnesc!
shine... pentru pici mic si frumu foc.cu frisca nu ma pricep.cred ca Biara ti-a zis bine..ea pare ca stie!Biara, ma bucur ca ne citesti!
lorelix-printesa razboinica..where are u Schouby Doo?si andrutza, prietena ta?
gabitza..bubulacii tai vorbesc?cate kg au?tu?esti bine?ati impodobit bradutul?
magda?de cate ori tre sa mai mergi la Mures?cand sa va vindeca complet,micul print?tu cum esti cu moralul?
laurici, de katy ce mai stii?
lauragarner...tuuuuuuu?
pishko...cum o va chema pe Dulcineea ta din burtix?
roxaly...ce face Mateiu'?ati facut om de zapada?ati reparat netul?
Mada_T?
TIUSCAAAAAAAAA?
romanitza_31?
pirelia?
getik?ce gatesti de sarbatori?ce face Ary?cu piciorul?cd un nou control?
danaflor....ai fugit in Egipt?
vioo...si tu cu ea?
cryss_oanoooooooooo.....
rody....???????????
Alinutzo....tu ce mesteresti prin Bucuresti?ce-ti face bebelina?
rebebe....miss u!
ragapie...nu ne-ai mai scris de un car de timp!
Dienutze...nici tu....
eu stiu ca mai sunt fete de la cealalta odisee care ne citesc...si tare m-as bucura sa ne si scrie...atata timp cat nu ne scriu cele care oricum nu ne suporta(sentimentul e "reciporc"...si se stiu care sunt).
am mai vazut poze pe FB...ale rechinasei de Amalia...fiica LaureiIrina..e o scmpete...poze ale baietelului lui raluci_b...,
ale baietelului lui LaviniaBlaga...si multor altor fete de gashka..care nu au nici o taina cu stupiditatea care s-a petrecut longtime ago!
fete voi faceti turte cu julfa?unde se mai gaseste Canepa?sa ma duc la etnobotanice?
eu am montat bradul(artificial)...si il vom impodobi pe 24!
vreau sa fac de Craciun turte cu julfa...cozonac si cornulete..
iar de papa...sarmale...ciorba de afumatura..caltabos...carnati..toba..piftie...si mai vad..ce mai colectionez si de pe la socrela si mama!
mai vb gagici.va pup si va iubesc pe toate..dar mai tare pe fulgusori



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

acum am ajuns acasa... a fost asa de frumos la copilasi toti sunt minunati...cu adevarat minunati...
M-am intristat foarte tare cand am auzit atat de multe povesti triste, cu copilasi maltratati ...era acolo un baietel care am crezut sincer ca are un an si jumatate..avea 3 a fostars intentionat de parintii lui
Erau copilasi care nu gustasera niciodata ceva dulce

Robert e un dulce si un scump, un dolofanel si jumatate, mi-e drag de el de mor... am facut poze...dar sincer nu stiu daca am voie sa le pun... nu am intrebat...si nu vreau sa risc ceva..
Din pacate, situatia nu e prea roz, matusa se apr ca vrea sa-l infieze...acum ramane sa vedem seriozitatea ei...dar ieri a aparut si mama lui sa-lvada...asa, din senin!

In fine...lasam timpul sa decida pentru noi, numai DD stie cum e mai bine...am incredere in el...

Va pup!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

gabitza..bubulacii tai vorbesc?cate kg au?tu?esti bine?ati impodobit bradutul?



ziua buna

eu cu mucosii suntem de o saptamana in craiova la parintii mei.Ieri am luat si motul/rupt turta, asa ca a scapat bietul Dragos de bretonul lui si de clama, mai ramane sa-l duc la tuns luni sa scape si de chica de manelist
Stam aici inclusiv Craciunul, dupa care ne mutam iar in Bucuresti.Marti ii las singuri cu ai mei, pt ca dau o fuga pana la Buc, la petrecerea de Craciun.

Brad nici nu am luat deocamdata, cred ca saptamana asta se va intampla

Cu kg...la bilantul de 1 an Eva 10.500/76 Dragos 9800/78
Nu mergem singuri niciunul, iar de vorbit...pe limbalor, cu exceptia catorva "cuvinte" :mama, tata, da (cand cer ceva),...nu mai pot scrie ca sunt mai multe manute pe tastatura ...

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput