Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

roxana nici eu nu o mai fierb
si eu voi steriliza pana la 6 luni
racusor am oala www.pentrugatit.ro/index.php?productID=281&discuss=yes" target="_blank">asta



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna mamici!

La multi ani Elisa si Eric!!! Sa cresteti mari si sanatosi, sa fiti cuminti si sa ascultati de mami.

Noi continuam cu greva foamei. Natali sta bine cu greutatea, luni avea 7,600 kg. Ma ingrijoreaza ca brusc nu mai mananca cat manca inainte. Sunt unele mese de fix 5 min.. Orice as incerca nu vrea si pace. Asa ca noi, in loc sa crestem mari si sa mai renuntam la mese, noi ne-am bebelusit de tot, mancam la doua ore. In rest e foarte vesela si energica si ne supara rau dintisorii, aia pe care nu-i avem inca. Deci, gingia umflata si rosie anunta aparitia dintisorilor? Inseamna ca mai avem de asteptat.


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Oana, La multi ani pt sot! Am tinut minte ca e ziua lui de ieri, cand i-am urat LML lui Matei.

Racusor, ce baiat mare are mami.



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

roxana la fel am patit cu razatoarea...am luat alta si am sterilizat-o cu solutie de la chico!

eladea vlad si-a revenit cu apetitul dupa 3 ani si dupa 2 ture a cate 4 luni de tratament homeopat!
pana la 3 ani a facut 3 enterocolite urate pt care am stat internati cate 1s, ultima oara am plecat cu el mai bolnav decat m-am internat, asa ca atunci am ajuns la homeopat...din disperare!

paulamaria papa LP in combinatie cu cereale, titi la masa de noapte si dimineata!
ideea este sa gasesc o formula de lp pe care sa o asimileze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

seara buna Cris!
imi ti companie!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Dragaica, felicitari pt .

Carmen, poate ai mai mult succes cu diversificarea pe 15.

I-am dat si eu lui Natali sa suga un pic dintr-o feliuta de mandarina. Ce s-a mai strambat si ea, dar tot deschidea gurita sa mai primeasca.

Ymaia, ce mancacios ai tu acolo.

Eu pana acum i-am dat toate siropurile si vitaminele cu lingurita si a fost ok. Sper sa nu prinda fobie fata de ea mai tarziu.


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

seara buna Cris!
imi ti companie!?

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)


Tocmai vroiam sa ma retrag si eu. De vreo saptaman numai la unu noaptea ma culc. Azi m-am asezat pe banca in parc la soare si era s-adorm.

Noapte buna

Azi la noi in cartier curcubeu de decembrie



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Aaa, lui Andrei ii trece maraiala cand il dezbrac si il las in body si putica goala pe pat, pe o paturica de aia impermeabila. rade, da din picioare, si sta asa si mai mult de jumate de ora daca il las. singur sta. apoi il iau la pupacit, "mancat" mai radem putin, mai uita de maraiala.


si la Isa ii place s-o las dezbracata acuma, acum cateva luni plangea cand o dezbracam de numa!! chestia e ca daca e dezbracata face pisu in prostie, daca ii pun pampi nu mai...

_
www.ticker.7910.org/as1cHxFVM0V1104MDAwMjU1cHw5N3B8SXNhYmVsYSAtIHByaW11bCBDcmFjaXVu.gif" target="_blank"> primul Craciun al Isabelei

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

seara buna Cris!
imi ti companie!?

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)


Tocmai vroiam sa ma retrag si eu. De vreo saptaman numai la unu noaptea ma culc. Azi m-am asezat pe banca in parc la soare si era s-adorm.

Noapte buna

Azi la noi in cartier curcubeu de decembrie



Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+


pai si la noi in cartier a fost...eu stau in zona virtutii...

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Am uitat, am vrut sa mai raspund Denisei referitor la retete de gatit la aburi. Eu nu am incercat retete speciale de gatit pe aburi, dar tot ce presupune in retetele clasice fierturi, mai ales legume si peste le fac pe aburi si ies mult mai savuroase, de exemplu cartofii pt piure, legume pt salata de boef, alte diverse salate inventate de mine, peste. Carne n-am incecat inca sa fierb pe abur. Legumele daca le mananc simple si nu ca garnitura, le fac un sos din sana, putin usturoi pisat, marar sau patrunjel, sare si putin ulei de masline.


Cris, mamicuta lui Solnushka Natali - 13.07.2010

Foto 4+

Mergi la inceput