Prietene -88 LMA Miruna!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Raluci, nasul cel mic are 6 ani si este inebunit dupa lego si enciclopedii, ca urmare noi de ziua lui i-am luat un joc lego 3-1 si 2 atlasuri, ceva atlasul universal al lumii pe intelesul copiilor si inca ceva, nu imi mai amintesc. Finul nostru este inebunit dupa personaje din desene animate, ceva power ranger, daca nu ma insel, niste personaje din Ben 10, nu prea le stiu, eu colaborez cu ma-sa cand trebuie sa-i cumpar cadou.
Sper ca Bubu este pe drumul cel bun

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Ziua buna fetele...

Azi nu am dus-o pe Riana la gradi, e putin racita, suntem in formula completa acasa. Sper sa treaca cat mai repede fiindca miercuri avem serbarea. De abia astept! Ieri am smotruit, apoi seara am avut musafiri, dupa ce au plecat am cazut eroic la pat .
Monis sa stii ca urmele de la bubite trec...si Riana a avut pe frunte, dar acum nu mai vad nimic. In timp, vor trece si nu se vor mai observa.
Citind rezumatul de la tine, la partea cu suzeta, m-am felicitat pentru faptul ca am renuntat la suzeta Rianei la 2 ani, prima oara am scos biberonul apoi suzeta. Vad ca si autorea este de acord pana la 2 ani. Tot asa am sa procedez si la Dragos. Imi place tare mult autorea. Multumim din suflet pentru efortul depus

Andre cum e Chiara acum? Tare dulce e ea cand e suparata

Angi ma bucur ca sunteti mai bine...poate totusi scapati de varicela...

Shtephy ufff, macar bine ca nu iesit asa urat cu varicela, la tine probabil e mai nssol, dar noi mamele rezistam, puii mici sa fie bine caci ei suporta mai greu...

Danan imi pare rau...

Lyly multa sanatate, sa treaca cat mai repede

Na, imi pare rau, nu mai pot scrie nimic, aamandoi sunt calare pe mine... la copii ma refer

Aaaa, ca mi-am amintit...Raluci cadou pt baietel neastamparat de 5 ani???. Noi am cumparat de la Noriel, Cine stie castiga, un joc cu planse asemenator celui cu creionul fermecat, pentru varsta 3-8 ani, din carr4 l-am luat... cu siguranta ii va placea pentru ca-i solicita atentia si sta si el mai linistit ceva timp. Uite aici: referinte

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Multam fetele pt idei de cadou, o sa ajung la Noriel sigur gasesc acolo ceva interesant

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata...pe la pranz, dar acum dorm mucosii

Andre, ce matinala e Chiara, si eu credeam ca ai mei se trezesc prea dimineata la 8.

Lumi, felicitari pisicoasei ca a inceput sa pape si altceva in afara de borcanel

Cantar- noi avem, inca de la inceput, dar nu am avut/nu am obsesia cantaririi lor (eu ma cantaresc zilnic in schimb ...doar doar..)Nici nu am motive sa-i cantaresc, deocamdata sunt in grafice , conform pedi (poate depasim si graficul), iar de mancat, Eva trece prin o faza in care ar manca tot, efectiv cere , arata cu degetul si plecaie din buze, iar Dragos, pe motiv dinti, are zile bune si zile proaste, dar e ok.

Noi inca suntem la 2 somnuri pe zi 11.30/12-13.30 si 17-19. seara se adoarme mereu pana in ora 22, uneori chiar mai devreme (depinde de somnul de dinainte).Trezire noapte de papa inca mai presteaza Dragos la ora 4...

Gutuia - eu o fierb, fara coaja. Am incercat coapta si nu le-a placut, dar voi mai incerca.

Smara, ti-au raspuns fetele cu Lp. Noi suntem pe Junior1+ nestle, nu Aptamil, cred ca e universal o masura/30ml apa. Noi pregatim cu apa direct din sticla, la temp camerei, nu il vor deloc cald, nici macar caldut...cand eram pe Nan3, incalzeam apa inainte, dizolvam si apoi il raceam ca sa pape.Tetina nr4 de la avent, cealata e pt cereale (noi o foloseam si la Nan3)

Monis multu mult de traducere/rezumat...sper sa apuc sa citesc si ce ai postat in capitolul trecut.

Angi, sper ca sunteti mult mai bine acum, sanatate maxima si rapida

Lili...ce peripetii..acum e totul bine, Lila e ok?

Stephy va doresc sa treceti cat mai usor de varicela...{pup]

Ramonika as face si Eva de aprox o luna..intre timp a reusit sa se incalte odata cu cizmulita...nu a bagat piciorul pana jos, dar de atunci tot incearca...si cand sunt cu picioarele goale vine cu sosete de ale ei (ca mereu sunt in jur 2 perechi, doar la ea pe picior nu) si incearca sa mi le bage mie pe picior


Maine taiem mot/turta si ce o mai fi...acum ma duc sa le pregatesc masa cat mai dorm si sa iesim un pic afara cat mai e soare ..

O zi buna tuturor

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
si un p.s. mic: la sotz a ajuns salvarea in 5 minute smecheria cred ca e si fraza "insuficienta/probleme respiratorii", poate stie Dankutza de la sora ei, cum sa-i "face" sa vina mai repede (ma bucur ca sunt ok, oricum merge doar acum de sarbatori. unde mai exact pe Chisinau?)


Ideea e ca un copil de un an este considerat urgenta de gradul 0, mai ales daca arde. Pur si simplu, aia ori au fost nesimititi sa vina dupa o ora, ori nu exista suficient personal(cel mai probabil) si cei care sunt alerga ca nebunii la o gramada de cazuri. Poate daca ai fi amintit de convulsii....

DM este exact la intresectia cu Socului cu Pantelimon, exact acolo unde 14 merge spre Cora si 36 face inspre Diham. Pe un colt e Sensiblu si Dona, si deasupra este clinica ANima. DM este exact vis-a-vis de ele. Langa el este un restaurant. Daca cobori din 36, la Socului, traverseaza sa te duci insper cercul foamei si o sa-l vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


RamoC,imi pare tare rau ca iarasi va cginuiti....sper sa fie vreo eruptie dentara si sa treaca repede....
Tocmai ma plangeam ca si Annabellei ii miroase respiratia,dar asta se intampla de cand am inceput sa-i dau ulei de peste(si vreau sa cred ca de la el este),nu are scaun modificat sau alte simptome....
Eu am cantar,am fost obsedata de cantariri,si doar cantarul(si caietul)
m-a ajutat sa nu o iau razna...cred ca sunt singura de aici care vad avantajul de a avea un cantar. De cand am inceput cu vacantele(putin inainte de 9 luni),m-am relaxat....de vreo 2 luni nici nu mai are baterie,asa ca nu stiu cat mai are...
L-as vinde,dar a fost scump,e in stare perfecta si mi-e teama sa nu cer un pret prea mare...poate imi spui cam cat ar fi dispusa sa dea. Dupa ce se trezeste pisi,merg la ea in camera sa vad datele "tehnice" si vin sa dau raportul,stiu ca e luat de la Premaman,dar nu mai stiu nici cum se "cheama"....

Gabitza,super ca au inca 2 somnuri...noi am lasat-o astazi sa doarma dupa ce a papat fructele,asta insemnand un somn....mai inainte s-a trezit,dar am linistit-o si culcat-o la loc.
E super ca nu le trebuie lapte cald,la noi mare chin a mai fost cand am calatorit,ca ea bea doar lapte cald....

Lylyana,ce urat din partea ei....mare pacat ca unele se comporta asa,oare cine are de pierdut???
Sper sa pape bine Alex,va pup!

Magda,multumesc. Sper sa reusiti si voi cat de curand!

Laura_Andreea ,cred ca oricare dintre voi ar fi la fel daca ar fi in aceeasi situatie...nu e ceva ce poti abandona cand nu mai poti,e o lupta continua pt o cauza nobila:copilul tau si sanatatea lui...

Dankutza tare mult as vrea sa fie de la uleiul de peste,latfel ar insemna ceva in nergula la stomacel....
E super dulce Pinky,si merita tot ce e mai bun in lume,asa ca baga cadouri la greu,mami!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

cateva poze

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

a mancat RENUS , solutia salvatoare, mancat din mana mea o pulpitza intreaga de pui cu ostropel si pilaf

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Hello gagici!
Codu asta galben e la misto asa in Bucuresti, e un soare si e caldut, si doar au fost niste fulgisori de dimineata si gata.
Shtephy draga mea draga, ce chin pe voi sa va imbolnaviti mereu deodata, cred ca ti-e tare greu. Te pup si te imbratisez cu drag
Lumi nu stiu de la ce ar putea fi mirosul, poate e de la uleiul de peste cum zice si dankutza
Angi offf, si pe voi ce chin
gabitza mi se pare foarte comic ca Eva nu suporta sosete in piciorute dar vine sa te incalte pe tine
RamoX am cintar dar nu-l vind ca e cadou de la soacra si mi-e ca ma verifica
Raluci cit de tare e Renus in costumul lui cu burta!!! Azi a mincat?
Lyly ce face Alexul? Hm, s-a prins soacra ca ai auzit ce-a zis? Vezi ca mai e un DM in Real Vitan dar ala de la Delfinului e mai frumos
Fetelor, ma intrebati de Lila in excursie - a fost extraordinar de cuminte doar ca in principal a vrut sa se hraneasca cu piine si sucuri proaspete din piata baute din din pahar cu pai ca oamenii mari si n-a prea dormit ca lumea ca deh, e greu in carut cu picioarele atirnind si cu atitea chestii interesante in jur. Ma asteptam insa la chestiile astea. Altfel, e vorbareata si miscareata, si ma inteleg extraordinar de bine cu ea. Partea plina a paharului excursiei ar fi trebuit sa fie faptul ca aveam ocazia sa petrecm mai mult timp toti 3, dar tati de Lila avea probleme la serviciu asa ca a cam stat cu telefonul in mina . Orasul nu mi s-a parut deosebit de alte orase occidentale, d-aia am zis ca piata mi-a placut cel mai tare. Din realizarile gaudiene n-am vazut decit Sagrada si parcul Guell, parcul a cistigat la puncte La Muzeul de arta contemporana coplectia permanenta e cam slaba prin comparatie cu alte muzee, iar expozitiile temporare nu m-au miscat prea tare. Am mai vizitat si Acvariul, care e foarte frumos, mi-au placut pisicile de mare Mi-au mai placut mult (si Lilei) si locurile de joaca pt copii mici. Shopping n-am prea facut, si oricum am pierdut tot. In fine, astept o vacanta mai buna ca s-o inlocuiesc pe asta
Cu M Lilei a fost cea mai mare surpriza, am plecat cu ea racita cobza, cu nas si ochi curgatori si din momentul in care am aterizat nu a mai avut nimic nimicuta, a fost incredibil, poate ca aerul de mare a rezolvat problema.
Ma duc sa maninc si eu ceva cit doarme printesa si sa mai ascult niste colinde poate ninge mai ca lumea
Mai vroiam sa va reamintesc postarea de ieri referitor la stringerea de banuti pt achizitionarea unui carucior pt niste bebelusi tripleti, ar fi tare frumos sa donam cit mai multe, suma necesara e de minimum 30 de milioane. Doritoarele de a deveni Mos Craciunite pt tripleti pot sa ia legatura cu techila de la dovleceii veseli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

si nici n-am postat eu bine mesajul... si s-a facut frig frig si ninge muuuult ho ho ho

Mergi la inceput